Continental mı Bridgestone mu?

Good year asimetric 3 ??
emoji18.png
Goodyear da güzeldir kullanmadığım için yorum yapamam ancak contileri çok beğendim. :)

Goodyear eaglesport 14" olarak clioda mevcut o da güzel. 

Heralde onumuzdeki hafta Conti premiumcontact 5 alacagim. 100 kisiye sordum 90'i conti dedi. Hayirlisi bakalim. 
gerçi çıkalı daha 3-4 ay oldu eğer Türkiye'ye gelmişse premium contact serisinin yeni lastiği PremiumContact 6 ya bir bakın derim., Continental 'in türkiye sitesinde bu lastik için ebat olarak en küçük 17" 'den başladığı yazsa da almanya ve UK sitelerinde Premium Contact 6 'nın 16-21 inch arasında üretildiği yazmaktadır., sizin araç comfortline olduğu için orjinal değeri 91V 'dir., Bir diğer konu lastiklerin üzerine yapıştırılan etikette PremiumContact 5 yada PremiumContact 6 hangisini alırsanız alın FR kodu (rim protection) olmasına özen gösteriniz., FR (rim protection) özelliği olmayan lastiği aynı fiyata satan uyanık satıcılar olabiliyor., Örnek vermem gerekirse PremiumContact 5 'in 205/55 R 16 91V ebatın da hem FR özelliği olanı hem de olmayanı vardır.,

Örnek resim;

85007_3.jpg

gerçi çıkalı daha 3-4 ay oldu eğer Türkiye'ye gelmişse premium contact serisinin yeni lastiği PremiumContact 6 ya bir bakın derim., Continental 'in türkiye sitesinde bu lastik için ebat olarak en küçük 17" 'den başladığı yazsa da almanya ve UK sitelerinde Premium Contact 6 'nın 16-21 inch arasında üretildiği yazmaktadır., sizin araç comfortline olduğu için orjinal değeri 91V 'dir., Bir diğer konu lastiklerin üzerine yapıştırılan etikette PremiumContact 5 yada PremiumContact 6 hangisini alırsanız alın FR kodu (rim protection) olmasına özen gösteriniz., FR (rim protection) özelliği olmayan lastiği aynı fiyata satan uyanık satıcılar olabiliyor., Örnek vermem gerekirse PremiumContact 5 'in 205/55 R 16 91V ebatın da hem FR özelliği olanı hem de olmayanı vardır.,

Örnek resim;

Ekli dosyayı görüntüle 9549
Continental Conti Premium Contact 5 205/55R16 91V bu lastiklerin profillerinde bir gariplik var, 55 profil lastiğe bakınca  65 profil gibi görünüyor  :)  Yüksek hızlarda otomobil sallanmaya başliyor zaten. İyi yönleri; bozuk yolarda konforlu yayık gibi sallanıyor araba ve ıslak zeminde çok iyiler. Kötü yönleri ani frenlemelerde araç kızaklıyor ve yüksek hızlarda araç aşırı sallanıyor. Benim tecrübelerim bunlar değerli hocam tabiki bir başka sürücüler için çok iyi bir lastik olabilirler..  aynı araçta golf7 hankook ventus prime2, goodyear ug8, michelin CrossClimate kullandım böyle bir sorun yaşamadım, conti pc5 kızaklama (kuru yollarda) ve sallanma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
CrossClimate yumuşak bir lastik ancak yüksek hızlarda araç sallanmiyor profilleri sert

IMG_5103.JPG

Örnek resim;

Ekli dosyayı görüntüle 9549
FR ayrintisi icin cok tesekkur ederim. Ben onu Fransa'da uretiliyor diye algiliyordum, cok iyi oldu ogrendigim. Tesekkur ederim. 

CrossClimate yumuşak bir lastik ancak yüksek hızlarda araç sallanmiyor profilleri sert

Ekli dosyayı görüntüle 9552
hocam cross climate cok arastirdim. Izmir'deyim, yaz gunu nasil bir performansi olur diye tereddutlerim oldu. Acikcasi anlamam lastikten de arabadan da pek. 140km/s kolay kolay gecmem. hiz sinirlarina uyarim. Siz nerde kullandiniz bu lastikleri? memnun musunuz?

hocam cross climate cok arastirdim. Izmir'deyim, yaz gunu nasil bir performansi olur diye tereddutlerim oldu. Acikcasi anlamam lastikten de arabadan da pek. 140km/s kolay kolay gecmem. hiz sinirlarina uyarim. Siz nerde kullandiniz bu lastikleri? memnun musunuz?
Hocam CrossClimate lastiklerden memnunum şehir istanbul. Continental değil de, Goodyear 205/55R16 91V EfficientGrip Performance lastiklerini tavsiye ederim size,çok sessiz bir lastik. Yaz lastiği olarak kusursuz bir lastik bence.

IMG_5104.JPG

IMG_5108.PNG

IMG_5109.PNG

IMG_5110.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt