Jump to content
zgrdrsn

Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.

Vag Com ile arıza silindikten sonra tekrar çıkacağını sanmam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vag com bilgim yok denecek kadar az malesef o nedenle bugün servisi aradım konuya istinaden. Formen vites sensörünün bu arızaya neden olabileceğini ve sensörlerin değişimi durumunda sorunun çözüldüğünü söyledi incelenmesi için servise çağırdılar. Bakalım gidince ne olduğunu öğreneceğiz. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynısı benim de başıma geliyordu uyarı ara ara çıkıyor alakasız zamanlarda 1 saniye bile kalmayıp gidiyordu Kartal Doğuş otoya götürdüm vites mekanizmasında problem olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi benden sonra bir arkadaşımın 1 hafta arayla üretilmiş olan golfünde de aynı uyarıyı tespit ettim o da aynı şekilde Özön servisine gitti.Bilgisayara bağlayarak arıza tespit yapıyorlar daha sonrasında vites mekanizması değişiyor garantiden yalnız bunu yaparken uyarın vites kutusu etrafındaki piano black trimi sökerken dikkatli olsunlar bendekini çizdikleri için onu da garantiden değiştirttim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Garantim bu yıl bitti malesef ama sanırım iyi niyetle çözerler hep servis bakımı yaptırdım şimdiye dek. Vites mekanizması dedikleri vites kolunu da kapsayan komple bir değişim mi yoksa daha küçük bir parça değişimi mi? eğer hatırlıyorsanız servis maliyetini söyleyebilir misiniz? para alınmasa da servis raporunda vardır sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@zgrdrsn geçmiş olsun Hocam.. Nezaman gideceksiniz servise? Servis aşamasını ve son durumuda bizimle paylaşırsanız sevinirim.  Ücret vs ne kadar isteyecekler vb konuları yazarsanız Dostlar arasında yardımcı olabilecek biri veya birileri mutlaka çıkacaktır. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar aynı şikayetle bursa doğuş otoya gittim. bana bunun için genel bir güncelleme geleceğini bildirdi. şuan yapacak birşeyim yok dedi. ben pek ikna olmadım.sizce ne yapmalıyım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 27.03.2017 at 22:22, 1661 yazdı:

umarim olumlu haberler verirsin. Bende sorun devam ediyor.

Bugün servise bıraktım aracı. Parça değişikliği söylemediler. Almanyaya ariza kaydını yollayıp, güncelleme yaparız herhalde dediler. Haber aldıkça güncellerim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 saat önce, 1661 yazdı:

Takipteyim. Tesekkurler

Bugün arandım. Üretici firmaya mail atılmış dönüş bekleniyormuş. Parça değişimi değil iyileştirme bekliyorlarmış. Hiç anlam veremedim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, burakca yazdı:

İyileştirme dedikleride deneme yanılma yoluyla parça değiştirmeden soruna çözüm üretmek galiba.

Sanırsam öyle ve bu durum hiç hoşuma gitmedi. Emsal durumları örnek göstermeyi planıyorum. Çok işe yarıyacağını sanmam. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, 1661 yazdı:

Ayni sekilde size de yanit vermisler.. Ve en kotusu bu sorunu ne zaman cozecekleri belli degil.. Belki 1 ay belki 1 yil.. 

Sorunlu sorunlu mu gezicem dedim. Şu an bir sorun yok zaten uyarı ışığı sönük falan dendi. Yarın tekrar arayıp kartal doğuş otoyu ve özönü örnek göstericem fakat arkadaşların keşke plaka nosunu bilsek. @golfmk7fan @zgrdrsn Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun benim aracımda da 5 bin km'dir mevcut. Uyarı ışığı artık sürekli yanık kalıyor. Garantisi de 4 ay önce bittiği için bekliyorum. İstanbul'daki Yetkili Servis Almanya'ya sorunu gönderdiklerini bana 1 Şubatta söyledi ancak Nisan ayına geldik ve bir gelişme yok. Ne zaman gelişme olacağı da meçhul, Yetkili Servisin elinde olan bir durum da yok ama süreç gerçekten garip işliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, Polo Man yazdı:

Aynı sorun benim aracımda da 5 bin km'dir mevcut. Uyarı ışığı artık sürekli yanık kalıyor. Garantisi de 4 ay önce bittiği için bekliyorum. İstanbul'daki Yetkili Servis Almanya'ya sorunu gönderdiklerini bana 1 Şubatta söyledi ancak Nisan ayına geldik ve bir gelişme yok. Ne zaman gelişme olacağı da meçhul, Yetkili Servisin elinde olan bir durum da yok ama süreç gerçekten garip işliyor.

Bazı yetkili servisler değişim yaparak sorunun önüne geçerken bazılarının iyileştirme bekliyoruz demesi saçmalık bence. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Slacker yazdı:

Bazı yetkili servisler değişim yaparak sorunun önüne geçerken bazılarının iyileştirme bekliyoruz demesi saçmalık bence. 

Varsa plaka / fatura görseli paylaşabilecek olan çok iyi olur, servisle görüşeyim. Özellikle GolfMK7 fan. Benim gittiğim servis için söylüyorum kötü niyetli olduklarını sanmıyorum, yıllardır tanıdığım kişiler, çözüm olduğunu düşünmemiş olabilirler ya da Doğuş oto özel bir sebeple iyi niyet garantisine onay vermiyor olabilir. Bana vites kutusunun değişimi de çözüm olmayabilir dediler, özellikle @golfmk7fan bizimle iletişime geçebilir misin? Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dogusun merkezine bile sikayet ettim arkadaslar.. Bence sorunu yasayan herkes sikayette bulunsun... Bu sorunu yakin zamana kadar sensor degisimi yaparak cozuyorlardi.. Ne olduysa bizimkilerde degisim yapmama karari verildi.. Haksizlik..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, 1661 yazdı:

Dogusun merkezine bile sikayet ettim arkadaslar.. Bence sorunu yasayan herkes sikayette bulunsun... Bu sorunu yakin zamana kadar sensor degisimi yaparak cozuyorlardi.. Ne olduysa bizimkilerde degisim yapmama karari verildi.. Haksizlik..

Şikayet ettiksen sonra size bir dönüş olmadı mı?

Ozyy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.