Golf 7 1.4 TSI 122ps Tekleme

@silvershadow turboda sıkıntı olma olasılıgı nedır ? 5 ay gıbı bır sure kaldı garantı bıtmesıne 
Bahsettiğiniz sıkıntı kesinlikle enjektör ve yakıt problemini işaret ediyor.

Turbodan sorun olma olasılığı sıfıra yakın. Olsa düşük devirlerde de gaz yememe sıkıntısı yaşardınız 

Merhaba arkadaslar aracim 2015 1.4 tsi 122 ps. 2-3 haftadir aracimi yuksek devir kullamiyordum. Bu gun biraz devirli kullandim 3 vites 5000-5500 devirde sanki arkadan birisi tutup birakmis veya ayagimi gazdan cekip tekrar basmis gibi bir olay meydana geldi. 3 defa denedim hesinde tek sefer oluyor. Sizce sorun ne olabilir
hocam belki alakasiz gelicek  fakat  yakıt aldığınız yeri  bi kaç sefere mahsus değiştirin   çünkü her firmanın  akaryakıt a koyduğu  katkı farklı   mesela   dayımın 3.16 sına   ve golf 1.4 tsi 125 ps ime  aynı istasyondan benzin koyunca  benım arabanin egsostundan bildiğiniz su atıyor     fakat 3.16 da atmıyor  haliyle performans ve menzilde farklılık gösteriyor  denemenizi ve tecrübe etmenizi tavsiye ederim.

Bir ihtimal daha var ateşleme sistemi bobin buji buji kabloları. artık servise gidince baktıracagız

@Ümit Akkaya  Hocam sebebi belli oldu mu ? Benim aracım da aynı problem ile karşılaştım, önümüzdeki hafta için servisten randevu aldım. 

@Ümit Akkaya Teşekkür ederim hocam, haftaya randevu aldım servise ,gidince oraya da bakmalarını söylerim.  Bakımda bujiler değişti ve tekleme sorunu ortaya çıktı. Bujiler, ateşleme bobini, benzin pompası ve enjektörleri kontrol etmelerini isteyeceğim.  Enjektör sorununu nasıl buldular ? 

@Ümit Akkaya Teşekkür ederim hocam, haftaya randevu aldım servise ,gidince oraya da bakmalarını söylerim.  Bakımda bujiler değişti ve tekleme sorunu ortaya çıktı. Bujiler, ateşleme bobini, benzin pompası ve enjektörleri kontrol etmelerini isteyeceğim.  Enjektör sorununu nasıl buldular ? 
Bujilerlerde sıkıntı vardır belki yenı olsada boyle sorunlar ortaya cıkabılıyor. yağda benzin kokusu var dedıler enjektorler değişecek garantiden değişti. benzinli aracların hepsinde yağda benzin kokusu olurmus ustaların dedıgıne göre artık ne kadar dogru nekadar yanlıs bilmiyorum 

Benimde enjektörler değişti, sebebi ise çok tuhaftı. Aracı soğukken geri vitese taktığınızda devir çok düşüyor ve nerdeyse stop edecek konuma geliyordu. İleri viteslede hiç bir problem yaratmıyordu.

Geri
Üst Alt