Golf 7 1.4 TSI 122ps Tekleme

Umit_Akkaya

Katılımcı Üye

İsim
Umut-mk7
Merhaba arkadaslar aracim 2015 1.4 tsi 122 ps. 2-3 haftadir aracimi yuksek devir kullamiyordum. Bu gun biraz devirli kullandim 3 vites 5000-5500 devirde sanki arkadan birisi tutup birakmis veya ayagimi gazdan cekip tekrar basmis gibi bir olay meydana geldi. 3 defa denedim hesinde tek sefer oluyor. Sizce sorun ne olabilir

@Ümit Akkaya degerli hocam dip gazda bu tip hareketleri yapabiliyor kavrama sağlığı açısından dip gazdan kaçınmanızı tavsiye ederim

özellikle vites değişim aşamasına gelince araç hız kesmış gibi oluyor 

Hocam aracın km sini, vites türünü, bakımlarını nerede yaptırıyorsunuz, o tekleme esnasında veya sürekli yanan arıza ışığı vs var mı? vs vs detaylı açıklama yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız hocam. İhtimaller var ama biraz daha detaylı olursa ihtimalleri azaltırız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.4 tsi 122nin torku 3500den sonra düşüyor, 5000-5500 e kadar kaçıracak olan debriyaj çoktan kaçırırdı gibime geliyor. Kablo ile hata kodu vermiş mi bakılabilir. 

3. / 2. Viteste gaza 2000 devirde birden tam yüklendiğinizde de aynı şekilde davranıyor mu ?

Merhaba arkadaslar aracim 2015 1.4 tsi 122 ps. 2-3 haftadir aracimi yuksek devir kullamiyordum. Bu gun biraz devirli kullandim 3 vites 5000-5500 devirde sanki arkadan birisi tutup birakmis veya ayagimi gazdan cekip tekrar basmis gibi bir olay meydana geldi. 3 defa denedim hesinde tek sefer oluyor. Sizce sorun ne olabilir
Bana kalırsa yakıttan.

Son zamanlarda yakıt aldığınız yeri değiştirdiniz mi?

Benzin pompasına pislik gitmiş de olabilir.

@silvershadow Abi bende benzinden süphelendim shellden alıyordum opet den alacagım bakalım bı degısım olacak mı. turbodan kaynaklı bır durum olabilrmi?

@EMRAH ATTS

@Ümit Akkaya degerli hocam dip gazda bu tip hareketleri yapabiliyor kavrama sağlığı açısından dip gazdan kaçınmanızı tavsiye ederim

özellikle vites değişim aşamasına gelince araç hız kesmış gibi oluyor 
hocam kavrama ıle bır alakası olacagını sanmıyorum. sanzuman kecesınden yag kacagı nedenıyle baskıbalata yenı 4 ay once değişti

Benim eski otelde aynı sorun vardı, enjektorlerde tıkanma olduğu tespit edilmisti

@silvershadow turboda sıkıntı olma olasılıgı nedır ? 5 ay gıbı bır sure kaldı garantı bıtmesıne 

@Ümit Akkaya hocam buna benzer sorun bende yaşıyorum, daha önceki aracım golf 6 1.6 atmosferik ti şuan 125 tsi, ben bu geçişten kaynaklı yaşadığım sorunu tam anlayamadım yani turboya bağlıdır, araç böyle demekki falan gibi yorumluyordum, ancak öyle değil. araç yokuşta 2'yi istiyor atıyorsun, gazı vermene rağmen devir düşüyor, sonra birden ani olarak devir alıp patinaj çektiği bile oluyor, pedala basış dengesinde kesinlikle bir orantısızlık yok, aracı  bir çok kez denedim ara ara sürekli bunu yapıyor.

Geri
Üst Alt