Highline beklerken R line geldi

Dostum paylaştığınız resim aracın siz aracı almadan önceki bayi ile anlaştığınız fiyat üzerinden ki "teklif formu" dur.. Bahsettiğim şey ise nasıl herhangi bir ürün alınca size fatura keserler ilgili firma bundan bahsediyorum.., Çünkü satıcı burada ilgili aracın tüm özelliklerini yazılı beyan ederek satıldığını göstermek zorundadır ve hata olma olasılığıda yoktur.., Benim anlıyamadığım ve kuşku duyduğum şey ise Fabrika aracı üretirken böyle bir hata kesinlikle yapması söz konusu olamaz..!! R-Line logolu bir ön panjur fabrikadan yanlış takılması demek %0 ihtimal demek., Böyle bir şey yapılsa araç son aşamada defalarca tekrar tekrar kontrol edilirken hemen müdahele edilir ve doğru panjur takılır., ve o panjuru montaj etmekten sorumlu kişi ya çokk ciddi uyarı alır yada işine son verilir.., Böyle bizim için ufak görülen hatalar onlar için ilerde daha büyük hataların önüne geçmesi açısından hemen önlemi alınması gereken şeylerdir.., Fabrika bu yzden çook ciddi zararlar edebilmesi neticeleri de olabileceğinden hassas konulardır bu gibi durumlar.., Geriye ise bu panjuru siz takmadığınıza göre aldığınız bayinin takması ihtimali kalıyor da; Bayi bunu neden yapsın durup dururken., neden satıcı bayi normal panjuru çıkartıp yerine R-Line logolu bir ön panjur taksın araca..? yada logoyu yapıştırsın gibi bir sürü anlaşılması ve açıklanamayan bir sürü soru ile karşı karşıya kalınan bir durum..!! Yani aklımda birşey var ama onuda düşünmek bile istemiyorum., Muhtemelen bizim şuan anlıyamadığımız ama mantıklı bir açıklaması olan bir durum söz konusudur diye ümit ediyorum.., @silvershadow Murat Hocam bu konuda bize yol göstericektir...
Merhabalar;

Hocam yapmayın bir panjuru yanlış taktı diye kimseyi kovmazlar , en fazla yazılı savunması alınır ki bu parça muhtemelen supplier parktan tampon komplesinde sıralı geliyordur, tedarikçiyi paşa paşa hattın sonuna getirtip taktırırlar doğrusunu :)  Evet düşük bir ihtimal ama final hattından ve son kontrol istasyonlarından da kaçabilir, satışa gidebilir. Bu vakada olacağını sanmıyorum ama parçanın kısa kalması durumunda A yerine B seviye parça kullanım onayı da verilebilir. Bence bu vakada, tampon montaj hattında bir ön ya da arkasındaki araç R line dı , panjuru yanlış monte ettiler ve farkedilmedi. Kritik kontrol noktası olmadığından kaçma ihtimali var.

Şimdi çok detay vermiyim ama yanlışlıkla CNG uyumlu proje motorlarını hatta verip, bu motorlarla araçları sattığımız oldu. 1 ay sonra TT (tool tray) fazında motorları bulamadığımızda farkettik.   Bir arkadaşımın dalgınlığı sebebiyle sağlam bir kalay yedik ama bu sebeple işten atılan olmadı :)  Genelde bu tip durumlarda; farkedilmesi halinde , müşteri aleyhine bir durum söz konusu değilse ikame parça kullanım onayı verilip, BOM güncellenir. 

Selamlar.

Şimdi sesli düşünüyorum. Diyelim ki en kötü durum olsun ; bayide araç darbe aldı ve panjuru değiştirdiler. Neden R line panjuru taksinlar. Araba highline, panjuru R line çok dikkat çekici olacak. Ya ellerinde bu vardı yada
2. Durum fabrikadan böyle çıktıysa nasıl çıktı ve

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, Allah kaza bela göstermesin.

r-line mevzusuna ben de takıldım. Bayi ne diyecek çok merak ediyorum.

Hocam hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, Allah kaza bela göstermesin.
r-line mevzusuna ben de takıldım. Bayi ne diyecek çok merak ediyorum.
Saolun hocam.

@Gurk4n

Kıymetliüstadım 

Birinci elden ve son derece Değerli bu canlandırma için teşekkür ederim 

@Gurk4n

Kıymetliüstadım 

Birinci elden ve son derece Değerli bu canlandırma için teşekkür ederim 
Değerli Murat Hocam;

Bir gün "üretimde geçirdiğim zamanlar burnumda tüttü" diyeceğime hayatta inanmazdım , oluyormuş.

Daha ne hikayeler var, müsait bir zamanda paylaşırım :)

Ben kötü birşey olduğunu düşünmüyorum Gökalp Hocam, içinizi ferah tutun. Burada birşey olmuş olsa eminim Highline panjurunu bulup takmak , R-line panjurunu bulmaktan çok daha olası bir sonuç olurdu. 

Uygun bir zamanda gidip, bayi ile görüşürsünüz. 

Güle güle kullanın.

Selamlar.

Değerli Murat Hocam;
Bir gün "üretimde geçirdiğim zamanlar burnumda tüttü" diyeceğime hayatta inanmazdım , oluyormuş.
Daha ne hikayeler var, müsait bir zamanda paylaşırım [emoji4]

Ben kötü birşey olduğunu düşünmüyorum Gökalp Hocam, içinizi ferah tutun. Burada birşey olmuş olsa eminim Highline panjurunu bulup takmak , R-line panjurunu bulmaktan çok daha olası bir sonuç olurdu. 
Uygun bir zamanda gidip, bayi ile görüşürsünüz. 
Güle güle kullanın.

Selamlar.
Saolun hocam teşekkür ederim.

Bence şanslısınız keşke benimkide karışsaydı

Bir ihtimalde şu r line panjur değişecek. Eldekileri bitirmek için u led araçlarda bununla yolluyorlar. U led olan araçları gözlemleyelim ;)

Hocam oncelikle araciniz hayirli olsun sevdiklerinizde beraber kazasiz belasiz binmek nasip olsun.

R line tampon gercekten benimde kafama takildi gelismeleri merakla bekleyecegim. bayinin cevabi ne olacak bizide bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Hocam oncelikle araciniz hayirli olsun sevdiklerinizde beraber kazasiz belasiz binmek nasip olsun.
R line tampon gercekten benimde kafama takildi gelismeleri merakla bekleyecegim. bayinin cevabi ne olacak bizide bilgilendirirseniz cok sevinirim.
Saolun hocam. Bilgilendiririm tabi

Hocam hayırlısı olsun aracınız donanım ve renk olarak çok iyi kombinasyon ön panjurdaki R line logoda bonusu olmuş.takipteyim konuyu bakalım ne çıkacak

Hocam hayırlısı olsun aracınız donanım ve renk olarak çok iyi kombinasyon ön panjurdaki R line logoda bonusu olmuş.takipteyim konuyu bakalım ne çıkacak
Saolun hocam. Öyle oldu valla. [emoji3]

Vallahi hocam bende konuyu çok merak ettim takipteyim...

Geri
Üst Alt