ANA KONU

@melih_61 Böyle malesef Hocam. 

2000 clioda bile var. 

Eğer kapak isterseniz aliexpresste güzel ürünler var.
2005 clio hb benim önceki aracımda da vardı da ondan bir an dedim eksiklik mi var diye. Burada Almanlar bir eksiyi hakediyor >:

Herkese selamlar saygılar. Sizlere bir sorum olacaktı. Aracı aldım alalı gece sürüşlerinde farlarımdan şikayet var. Karşıdan gelelerin selektörlü uyarıları ve önümde seyir edenlerin dörtlü flaşör uyarıları geçen gece artık belirgin bir hal aldı. 2-3 hafta önce aracımı ufak bir kaza nedeniyle servisten almıştım. Sağ far değişmişti. O zamandan beri gece uzun yola çıkmamıştım. Uyarılar belirgin şekilde artınca bende ufak bit araştırma yaptım. Önce kitapçıktan inceledim. Orada direksiyon altında ayar tuşu var. Aracımda böyle bir tuş yok. Yine Media cihazından ayarlama var ancak o da line asist olan araçlarda mevcut (94.-106. sayfalar arasında konu). Aracımda bi-xenon farlar var. Kaputu açtığımda farların hemen arkasında potansiyometre tarzında biri vidayla diğeri elle çevrilecek şekilde iki fonksiyon var. Sağ sol çevirme işaretleride var ancak nasıl yapacağım konusunda fikrim yok. Ya da servis bakımına kadar ellemyeceğim. Hoş kısaların aydınlatmasından dun gece de diğer geceler gibi memnunum ama karşıdan gelenler değil. Cevaplar için teşekkürler. İyi forumlar.
Değerli Hocam 

Öncelikle geçmiş olsun küçük kaza için. 

Bi-Xenon farları bulunan araçlarda otomatik yükseklik ayarı bulunuyor. Dolayısıyla sizin halojen farları bulunan Golflerde gördüğünüz manuel yükseklik ayarı bulunmaz.

Sizdeki sorun anladığım kadarıyla Yeni far takıldıktan sonra kalibrasyonunu yapmadan size teslim etmiş olmaları.  Tamamen servisin hatası nedeniyle kendiniz çözüm üretmek yerine hayatımdaki temel düsturlardan biri olan "sorunu çıkartana çözdürmenizi" öneririm. Aldıkları parayı hak etsinler.

Yetkili servis harici bir yere giderek ayar yaptırmanız sonrasında Allah göstermesin, cana veya mala gelecek bir zarardan vicdanen ve yasal olarak sorumlu olabilirsiniz.

Sayın @silvershadow anladığım kadarıyla benlik bir durum yok ortada. Araçlardan anlamayınca böyle oluyor demek ki, iyi ki var bu forum :). Önümüzdeki ay servis bakımı var,hiç kurcalamadan serviste halledeyim o zaman. Teşekkür ederim.

Herkese merhaba. Nereye yazacagimi bilemedim o yuzden buraya yaziyorum yanlis yazdiysam ozur dilerim. Size bir sorum var. Aracima subwoofer baglatmak istiyorum amfi filan var bende sadece isciligi iyi olan bir usta ariyorum. Ankarada tavsiye edeceginiz bir yer var mi?

Herkese merhaba. Nereye yazacagimi bilemedim o yuzden buraya yaziyorum yanlis yazdiysam ozur dilerim. Size bir sorum var. Aracima subwoofer baglatmak istiyorum amfi filan var bende sadece isciligi iyi olan bir usta ariyorum. Ankarada tavsiye edeceginiz bir yer var mi?
Merhabalar Hocam, ben Ankara'da Aydın Elektroniği (FERHAT AYDIN) duydum, facebook üzerinde yaptığı işleri de gösteriyor. Sayılı, işini layığı ile kaliteli bir şekilde yapan bir yer izlenimi bıraktı bende. Açıkcası ben bunun için Samsun'dan gitmeyi düşündüm bir ara.. Ama aklımda hala.

Merhabalar Hocam, ben Ankara'da Aydın Elektroniği (FERHAT AYDIN) duydum, facebook üzerinde yaptığı işleri de gösteriyor. Sayılı, işini layığı ile kaliteli bir şekilde yapan bir yer izlenimi bıraktı bende. Açıkcası ben bunun için Samsun'dan gitmeyi düşündüm bir ara.. Ama aklımda hala.
Tavsiyeniz icin tesekkur ederim heralde oraya gidicem gibi bende :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bu arada aliexpress 11.11.2016 tarihinde yüzde 50 lere varan indirim günü var, birşeyler alacaklara kaçırmamasını tavsiye ederim. Benim sepet doldu bekliyorum. aracı aldığımdan beri hep satacağım kaygısından birşeyler almamıştım, egzoz ucu ve metal pedal seti almayı planlıyorum 

Herkese merhaba,

Forumlarda araştırdım ama bulamadım, başka yerde konusu açıldıysa affola.. Son zamanlarda Blue Score a takmış durumdayım, 1-2 haftadır deniyorum ama puanı 96'dan yukarı taşıyamadım. Aracım 1.6 tdi dize dsg li.. yabancı forumlarda da konu ile ilgili yararlı bir bilgi bulamadım. Sizlerin bu konuda bilgisi var mı? ya da puanı 100 e taşıyan arkadaşım varsa tecrübelerini yazabilirmi?

Teşekkürler.

"yıl içerisinde benzinli, dizel ve lpg seçenekli golf’leri tanıtacağız. söz konusu golf modelleri, bir önceki nesil passat ile hemen hemen aynı boyutlara ve konfora sahip olacak..."

herbert diess

:)  

@tfk35

5 

4

3

2

1

hocam şimdilik bunlara bakıyorum o gün geldiğinde tekrar değerlendireceğim.

Bilgisayar_5473313.jpg

Arkadaşlar hafıza kartı dışında ikinci bir kaynak olarak USB bellek kullananlar için bir tavsiyem var.

Bugün teslim aldım. Yüksek kapasiteli versiyonları mevcut ve oldukça küçük. Tasarımına ve kalitesine hayran kaldığımı söylemeden edemeyeceğim.

Aracınızda da eminim oldukça güzel duracaktır.

jB04dn.jpg

http://www.hepsiburada.com/kingston-32gb-dtmicro-3-1-3-0-metal-usb-bellek-dtmc3-32gb-p-BD803695

Arkadaslar merhaba. Bu konuda ses sistemi icin usta onerisi sordugumda ve diger siteleri forumlari arastirdigimda ortak adres hep Aydin elektronik idi. Bugun aracima 1000W lik subwoofer ve mono bass amfisi taktirdim. Sahibi Ferhat Aydin ise sozuyle sanatiyla samimiligiyle bilgisiyle10 numara bir insan. Bazi sitelerde fiyati biraz tuzlu diyenler vardi ama gittiginizde fiyatin aslinda pahali olmadigini anliyorsunuz. Diger yerler gibi sizi kandirmaya paranizi almaya calismiyor. Icinize sinen ne ise onu yapiyor. Neticede ben 65bine aldigim aracimi aradaki 100 200 lira icin riske atamadim. Gercekten arayis icinde olan varsa kesinlikle oneririm.

Geri
Üst Alt