ANA KONU

@fcsrn hocam teşekkürler cevabın için Ankara'da kodlama konusunda yardım edebilecek arkadaşlar var mı?

Var hocam da ne yapacağımı bilemedim sadece 3 ay oldu bugün yarın derken

Sent from my iPad using Tapatalk
Dostum elinizde telefonu servise verdiğinizle ilgili makbuz da varmış., aradan da 3 ay geçmiş, servis normalde en geç telefonu 30 iş günü içinde onarmaları yada  bir çözüm bulmaları gerekirdi ama anlaşılan bişey yapmamışlar ve kendilerine de ulaşamıyorsunuz., Aslında yapmanız gereken çok basit size en yakın tüketici hakem heyetine gidin ve durumu anlatın., evet fatura 1800TL. imiş ve bu hakem heyetininin üst limiti en son nekadar oldu benim bildiğim 2000lira idi., limiti aşsa bile., Benzer bir olay benim başıma gelmişti müsait zaman da tüketici hakem heyetine gidip ne yapmanız gerektiğiyle ilgili en ince detayına kadar size açıklıyıcaklardır., Mahkeme kısa sürede olayı sizin lehinize zaten sonuçlandırması %100., Madem ki sizi bu kadar parasını ödediğiniz bir üründen mahrum bıraktılar., lütfen üşenmeden sadece 10dk. nızı ayırıp dilekcenizi verin sonrasında siz hiçbirşey yapmadan mahkeme masrafları, telefonunuzun yenisini talep etme yada para iadesi, aldığınız telefonu mahrum kalıp kullanamama neticesindeki tazmitatınızı, avukat masrafları dahil herşey karşı tarafaftan tazmin edilecek  tek bir dilekçe ile halletmeniz mümkün., verin dilekçenizi sonrasında bırakın onlar uğraşsınlar., Sonra o aylardır ulaşamadığınız servis bakın size nasıl arayacak bırada onlar sizin peşinizde koşsunlar..

@silvershadow Hocam arabanın içindeyim şu an.

Ön farın rengi soldu bide üstü çizik dolu.

Ön fara cif sürsem olur mu ?

Ya da ne yapabilirim ?
Cif konusunda Şaka yapıyor olmalısınız. :)

Far patlatma kitleri satılıyor ve işe yarıyor  ancak Yusuf Hocamın da aktardığı gibi diş macunu kullanabilirsiniz ancak tanecikleri olmayandan olmalı.

@silvershadow Hocam arabanın içindeyim şu an.

Ön farın rengi soldu bide üstü çizik dolu.

Ön fara cif sürsem olur mu ?

Ya da ne yapabilirim ?
Hocam öncelikle sakın diş macunu kullanmayın, cif değil ama su zımparasıyla o çizik ve lekelerden kurtulabilirsiniz.daha sonra kalın bir pasta cila ile parlatma işlemi yapabilirsiniz. Lütfen diş macunu kullanmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Wolfsburg yapılıyor demeyelimde kendiniz yapacaksınız. Nalbur veya büyük yapı marketlerde zımparalar olur oradaki arkadaşlardan yardım alabilirsiniz. Sırasıyla şu şekilde uygulama yapabilirsiniz.

800-1000-1200-1500-2000-2500-3000-4000 zımpara, ardından menzerna fg500 yün ped(çift vuruş), menzerna ff3000 yün ped, menzerna ff3000 finish ped, chemical guys v38 finish ped 

Frene bastiniz diyelim. Ayağınızı çekip hizlica tekrar basarsanız fren dozaji artıyor daha fazla frenliyor. Belki çok bilinen bir özelliktir ama kullandığım diğer araçlarda buna rastlamadım bu sebeple yazıyorum bu tecrübemi :)

Dyno modunu yazdınızmı görmedim :) DSG araçlar ASR'kapatılsa bile arka tekerler dönmediğinde vites atmıyor.Bunun için aracı dyno moduna almanız lazım.Yapmanız gereken:

1-Yarım kontak yapın aracınızı ama çalıştırmayın

2-Dörtlüleri açın

3-Gaz pedalına 3 kere basıp çekin ve elektronik sistemler iptal :)

4-Aracı çalıştırıp dynoda devam edebilirsiniz.

Hareket ettiğinizde veya 4 lüleri kapattığınızda bu modden çıkacaktır

Highline aracı olan arkadaslarim sorum size. Bendeki katlanir aynalardan sol ayna sağ aynama göre 1 saniye daha geç kapanıyor sizde de böylemi? Sorun bendeyse servise gostermem şart. Kapanma sesinden anlayabiliyorum sol ile sağ farkını. 

Highline aracı olan arkadaslarim sorum size. Bendeki katlanir aynalardan sol ayna sağ aynama göre 1 saniye daha geç kapanıyor sizde de böylemi? Sorun bendeyse servise gostermem şart. Kapanma sesinden anlayabiliyorum sol ile sağ farkını. 
Bendede ayni hocam.

Daha önce konusuldu burda.sıkıntı yok seklinde kapanmisdi konu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Srkn benim 2 ay önce sol ayna komple kirilmişti, kaskodan serviste degisti. Ondan dikkatimi çekti bu durum. Teşekkürler.

Geri
Üst Alt