1.4 tsi motordan gelen ses

@jsbbbende de benzer seş var. Valeye verdikten sonra yaşamaya başladım ben de özel bir ustaya gidecektim. Yetkili servise mi gideyim 

Yetkili servis tabiki ama sorunu tam bulmaları lazım. Servisten randevu bende aldım ama önce dışarda birkaç ustaya daha göstermeyi düşünüyorum. 

Orhan dedi:
baştan başlayıp 7. saniyeden de devam edip 23. saniyede kesilen tak tak sesi değil mi kastetdiğiniz. bu benim araçta da yok. anormal olan bu ses sanırım.
Evet doğru o ses tak tak diye başlayıp sonra gidiyor 10-15 saniye sürüp.

Benim aracim 1.2 o yuzden kiyaslama yapamiyorum ama normal gelmedi bana da bu ses. Servise goturun muhtemelen bir iki vidayi sıkip halledecekelri bir seydir, caninizi sıkmayin.

Merhabalar forumu bir süredir takip ediyorum. Gerçekten çok dolu ve eğitici bir forum. Aracım 5500 km de 1.4 tsi dsg. İki gündür fark ettigim sanki motor sesinde bir yükselme var. Farklı bir ses değil, belli bir yerden gelmiyor. Fakat aracın içinde motor sesini daha çok hissediyorum. Özellikle motor soğuk iken ilk çalıştırmada. Havaların soguması ile alakalı olabilir mi. Yoksa çekiste yakıt tüketiminde farklılık yok.

Şimdiden teşekkürler

İlk çalıştırmada özellikle havalar soğukken motor sesinin biraz yüksek olması normal.Isınınca tekrar normal seviyeye düşüyor.

Kontagi cevirdikten sonra rölanti devrinin 1.0 altina düsmesini bekleyin, motor yaglamayi tamamlasin sonra hareket edin. Havalar sogudukca ses de artacajtir ve hafif bir sallanti da yapacaktir. Askinda bu tum motoar icin gecerli bence.

Selamlar

@driver_can  hocam selamlar.benim de passat 1.4 tsi aracımda sizin aracınızdan gelen sesin aynısı var.birkac gün once farkettim.sizin sorununuz düzeldi mi acaba son durumu nedir?

konu bayağı eskimiş ama driver-can arkadaşımızdaki sesin aynısı benim 1.4 tsi 125 hp passatımda da var. rolentide araç normal sıcaklığına ulaştığında daha net belli oluyor ve sürekli bu ses mevcut araç ısındığında hiç kesilmiyor. sesten muzdarip olan arkadaşlar çözüm buldularsa yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum. 

dsg problemine benziyor..buna benzer ses duyup servise gidenlerin şanzımanın da sorun çıkmıştı..zaten sorun olan 2-3 nokta var devirdaim pompası dsg yada kayış/zincirden geliyordur..

@reko cevabınız için teşekkürler, benim aracım manuel. video yüklemeye çalıştım ama beceremedim.belki bilen birilerinin anlaması için daha yardımcı olabilirdi

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt