Far yıkama

10. kullanımda 1 ifadesini bende okumuştum ama gece arabaya binip camları her yıkadığımda farları da yıkıyor. Sanırım başka koşullar da var.

10. kullanımda 1 ifadesini bende okumuştum ama gece arabaya binip camları her yıkadığımda farları da yıkıyor. Sanırım başka koşullar da var.
Yukarıda yazdığım gibi hocam sizde o koşula giriyorsunuz :)   "İlk cam yıkamada" ve ondan sonraki "her 10 cam yıkamada 1" defa farları da yıkıyormuş. Yıkamasını istemiyorsanız, farları park konumuna getirip sadececamları yıkayabilirsiniz. :)

2. Kontak açıldıktan sonra, ön cam silme yıkama otomatiğinin ilk ve ardından her 10. kullanımında farlar da yıkanır.
Değerli Hocam;

Kılavuzda değişiklik mi yapıldı ?

5 yıkama değil mi?

Bu arada konuyu uygun başlığa taşıdım bilginize 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam;

Kılavuzda değişiklik mi yapıldı ?

5 yıkama değil mi?

Bu arada konuyu uygun başlığa taşıdım bilginize 
Forum olaylarında biraz yeniyim kusura bakmayın. Siz başlıkları istediğiniz uygun yerlere taşıyabilirsiniz. :)

Eğer eskiden 5 yıkama yazıyorduysa demekki far yıkama sisteminde değişiklik olmuş çünkü yazıyı yazarken kılavuz açıktı. Yanlışlık olmasın diye oradan bakarak yazmıştım. Tekrar kontrol edeceğim. Sanmıyorum ama belki donanıma göre de farkediyor olabilir.

Teşekkürler.

Benim de aklımda her 5. yıkama da bir yıkanır diye kalmış.., Benim araç Ocak 2016 üretimi., Fakat kitapçığa tekrar bakınca benim kitapçıkta da kontak açıldıktan ve kısa yada uzun farlar açıkken ilk ve ardından her 10. yıkamada farlar yıkanır yazmakta.. Sanırım 2014 yada 2015 şasi yılı sonrası bir değişikliğe gidildi..., :)

Klavuz basım tarihi: 19.08.2015

Türkçeleştirme: 11.2015

Benim de aklımda her 5. yıkama da bir yıkanır diye kalmış.., Benim araç Ocak 2016 üretimi., Fakat kitapçığa tekrar bakınca benim kitapçıkta da kontak açıldıktan ve kısa yada uzun farlar açıkken ilk ve ardından her 10. yıkamada farlar yıkanır yazmakta.. Sanırım 2014 yada 2015 şasi yılı sonrası bir değişikliğe gidildi..., :)

Klavuz basım tarihi: 19.08.2015

Türkçeleştirme: 11.2015
Değerli Ali Üstadım 

Katkınız için Sağolun. 

İfademi düzeltiyorum o halde.

Başlangıçta 5 püskürtmede 1 yıkama olarak ayarlanmış far yıkama, sonraki üretim versiyonlarında 10 püskürtmede 1 kez olarak düzenlenmiş. 

Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar , aracın suyunu kontrol ettim. Far yıkama çalışıyor fakat su püskürtmüyor neden olarabilir . Far yıkama suyu farklı yerdenmi doluyor acaba . Şimdiden teşekkürler 

Herkese hayırlı akşamlar arkadaşlar , aracın suyunu kontrol ettim. Far yıkama çalışıyor fakat su püskürtmüyor neden olarabilir . Far yıkama suyu farklı yerdenmi doluyor acaba . Şimdiden teşekkürler 
Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

Ayrı bir su doldurma haznesi yok Hocam.

Far yıkama jeti tampondaki yuvasindan çıkıp şu püskürtüp tekrar yuvasına döner.  Bu hareketi yapıyor mu? Farlar açıkken her beş cam suyu püskürtmesinde bir kez yıkama yapar. 

Eğer farlar açıkken bu hareketi yapmiyor veya hareketi yapıyor ancak su püskürtmüyorsa Arıza yapmış veya tıkanmış olabilir.

Murat hocamın dediği gibi far kapalı iken yıkama çalışmaz. Bu detayı genelde çoğu kişi unutuyor.

Hoşbulduk ? . Teşekkür ederim hocam . Bu hafta bakıma götürücem aracı bunada baktırayım farlar açık şekilde yapıyorum yuvadan çıkıyor fakat su püakürtmüyor

Hocam süper bir forum olmuş aklımdaki soruların çoğuna cevap aldım fakat bir soru daha sormak istiyorum. Benim araç golf 7 highline . Araçtaki far basic zexon sanırım ve yolu beyaz değilde sarı gibi gösteriyor , daha önceki aracım mercedes di yolları gündüz gibi aydınlatıyordu ama golfte aynı şeyi söyleyemiyorum , acaba u led olmadığı için olabilirmi . Serviste sonradan yaptırabilirmiyim u led ve maliyeti ne olur . 

Hocam süper bir forum olmuş aklımdaki soruların çoğuna cevap aldım fakat bir soru daha sormak istiyorum. Benim araç golf 7 highline . Araçtaki far basic zexon sanırım ve yolu beyaz değilde sarı gibi gösteriyor , daha önceki aracım mercedes di yolları gündüz gibi aydınlatıyordu ama golfte aynı şeyi söyleyemiyorum , acaba u led olmadığı için olabilirmi . Serviste sonradan yaptırabilirmiyim u led ve maliyeti ne olur . 
Aydınlatma performası olarak bi-xenon basic ile uled 'li bi-xenon plus arasında fark yoktur aynıdırlar., uled 'li bi-xenon plus farların farkı adaptif olduğundan viraja duyarlıdır., mercekler aracın hızına direksiyon açısına göre sağ-sola dönerler., Ya Xenon ampüllerinizin ömrü dolmuştur artık eskisi gibi aydınlatma yapmıyorlardır., yada OEM 4300k renk sıcaklığına sahip Xenon ampülleri sizi tatmin etmiyordur., daha yüksek kelvin değerli ampüller kullanılarak istediğiniz beyaz aydınlatmayı sağlaya bilirsiniz., Ancak 5000-5500k değerini aşmamak kaydıyla., 5500k sonrası ışığın renk sıcaklığı artık yavaş yavaş beyazdan çok mavi-mor renge doğru dönmeye başlar., Aydınlatma performası ve görüş düşmeye başlar., En ideal renk sıcaklığı üreticiler tarafından belirlenen 4300k değeridir ancak bu sizi memnun etmiyorsa (Osram-Philips 'den şaşmamak kaydıyla) performans serisi Xenon ampüllerden kullanabilirsiniz., Mercedes-BMW gibi markaların kullandığı mercekler çok başkalar.. iyi bir far ayarı ve iyi ampül ile sorununuz çözülebilir

Geri
Üst Alt