lokal boya önerisi

ft19

Katılımcı Üye

İsim
Faruk
Araç
2024 TİGUAN Rline
arkadaşlar merhaba.

2014 model comfortline,manuel,pasifik mavi,22bin km.de 2.el bir araç aldık. aracın ön ve arka tamponlarında sürtmeden kaynaklı çizik ve boya dökülmesi var. aşağıdaki resimlerde görünüyor. Ankara'da lokal boya yaptırabileceğim işinin ehli ve ton farkı olmadan ve belli olmayacak şekilde halledebilecek yer arıyorum. veya başka çözüm önerileriniz varsa...

şu an için kararsızım ama yaptırdıktan sonra içime sinerse kendim bineceğim, benim 2013 midline plus golf7 yi satacağız.

20160812_150347.jpg

20160812_150422.jpg

20160818_085744.jpg

20160818_085751.jpg

20160818_085852.jpg

@ft19 Hayırlı olsun araç. Ankaradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır. Fazla bir hasar yok gibi zaten. 

@ft19

Dilerim aradığınızı bulmuşsunuzdur.

Hayırlı olsun Değerli Hocam 

@ft19 Hayırlı olsun araç. Ankaradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır. Fazla bir hasar yok gibi zaten. 
@yusuf teşekkürler hocam. Allah daha iyilerini sizede nasip etsin.

servislerin sattığı rötuş boyası var, 2 şişe halinde. boya+vernik. onlardanmı alsam acaba.

veya boyasız olarak rötuş şeklinde değişik teknikler var. araştırıyorum. aslında lokalde olsa boyatmayıda büşünmüyorum. boyanacak yer 10-15cm lik alanda olsa boyanınca alan büyüyor. çoğu zamanda metalik renklerde ton farkı oluyor.

@ft19

Dilerim aradığınızı bulmuşsunuzdur.

Hayırlı olsun Değerli Hocam 
teşekkürler hocam. ben aradığımı buldum. benim için fazlasıyla yeterli, midlinedan sonra. daha öncedende  bahsettiğim gibi uygun denk gelirse zaten alacaktım. uygunda oldu. rengi sevdiğim bir renk, km side düşük sayılır ve ekstra olarak madrid jant,sürüş pkt. ve alarm var.

bu arada oğlum için hala arayış içerisindeyiz. acelemiz yok. nasıl olsa bir şekilde denk geliyor.

arkadaşlar merhaba.

2014 model comfortline,manuel,pasifik mavi,22bin km.de 2.el bir araç aldık. aracın ön ve arka tamponlarında sürtmeden kaynaklı çizik ve boya dökülmesi var. aşağıdaki resimlerde görünüyor. Ankara'da lokal boya yaptırabileceğim işinin ehli ve ton farkı olmadan ve belli olmayacak şekilde halledebilecek yer arıyorum. veya başka çözüm önerileriniz varsa...

şu an için kararsızım ama yaptırdıktan sonra içime sinerse kendim bineceğim, benim 2013 midline plus golf7 yi satacağız.

Ekli dosyayı görüntüle 5886

Ekli dosyayı görüntüle 5887

Ekli dosyayı görüntüle 5888

Ekli dosyayı görüntüle 5889

Ekli dosyayı görüntüle 5890
Değerli hocam,

Öncelikle aracınız hayırlı olsun gözler üstünüzde olacak artık; Allah kem gözlerden saklasın.

Malum konuya gelirsek rütuş yaptırmadan önce çok iyi düşünmenizi isterim çünkü kuzenimin golfte de aynı şekilde sürtme, çizme vb. unsurlardan dolayı oluşmuş görsel sıkıntılar vardı. Serviste boyası kalkık yerleri boyattı ve sonuç olarak bir süre sonra boyanan yerlerde boya çatladı. O da bunu bahane edip r line tampon almaya karar verdi.

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Mete45tabi dediğiniz gibi pasifik mavi çok dikkat çeken bir renk. her taraf beyaz ve gri araç dolu. 10 araçtan 5i beyaz,3ü gri,2si diğer renkler.

sonradan boyama, lokalde olsa tampon plastik olduğundan metali boyamak gibi kolay değil. boyadan önce boyaya hazırlık aşamasında bir sürü işlemden geçmesi gerekiyor. boyatma konusundaki tedirginliğim zaten bu yüzden. renk tonu tutmama, sonradan yeniden atma vs. servisteki boya ustalarınında konularında çok iyi olduklarına inanmıyorum. bu işi profesyonel anlamda yapan yerler var. mini onarım, göçük düzeltme,tampon tamiri,lokal boya vs. şeklinde.

önerilerin için teşekkür ederim. sanırım servisten orjinal rötuş boyası alıp kendim olabilecek yerleri yapacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt