Yeni Aracım cep Herkül’ü

Hayırlı olsun.

Güle güle kullanın kazasız belasız arızasız günlerde inşallah.

Ben de 3 ay öncesinde bayağı niyetlenmiştim ama, 3 ana sebepten vazgeçtim.

Tek renk seçeneği olması

Manuel vites olması

Arka dizaynın ( bana göre ) çok kütü olması.

.

Hayırlı olsun.

Güle güle kullanın kazasız belasız arızasız günlerde inşallah.

Ben de 3 ay öncesinde bayağı niyetlenmiştim ama, 3 ana sebepten vazgeçtim.

Tek renk seçeneği olması

Manuel vites olması

Arka dizaynın ( bana göre ) çok kütü olması.

.
Manuelin tadı güçlü araba da bir başka bana göre

Sağ olun teşekkürler. Manuel olarak aile bireyleri hakim olduğu için sorun olmadı. 18” olmasından mı, süspansiyon sisteminden mi bilmiyorum acayip sert golf e göre. Ama sürüşü, egzoz sesi, yol tutuşu inanılmaz

• Beğen
Tepkiler: SCC
Güle güle kullanın üretiminin bitmesiyle beraber önümüzde ki 20 yıl sonrasında klasikleşmeye başlayacak araçlardan bir tanesi.

106 GTI çıktığı zamanlarda alamayan kuşağın kalbindeki araçlardan bir tanesi...

Allah utandırmasın

Sağ olun teşekkürler. Manuel olarak aile bireyleri hakim olduğu için sorun olmadı. 18” olmasından mı, süspansiyon sisteminden mi bilmiyorum acayip sert golf e göre. Ama sürüşü, egzoz sesi, yol tutuşu inanılmaz

O süspansiyon sertliği olmasa, bu güç ile, o aracı yolda tutabilmek mümkün olmazdı.

.

Güle güle kullanın inşallah. Çok farklı bir araba. Yol tutuşu çekişi çok iyi. Ama en büyük eksisi tek renk ve tek donanım. Arabaların hepsi tek yumurta ikizi gibi. 😀😀. Ama çok sıkı makine.

Hayırlı olsun iyi günlerde keyifle kullanın.

Farklı renkte kaplama yaptırılabilir belki

Herkese çok teşekkür ederim.
Günlük olarak 35 km civarında kullanıyorum.
Her gün golf ile kendi limitlerimde 55 km ile döndüğüm virajı bu araba ile 63 lü hızlarda hiç korkutmadan dönebiliyorum.
Site içlerinde kullanılan hız kesici sarı bloklardan geçerken arkada oturanlar zıplıyor resmen.
Bu süspansiyon olayına alışırsam iyi olacak ama kafamı o kurcalıyor hala :)

• Beğen
Tepkiler: SCC
Herkese çok teşekkür ederim.
Günlük olarak 35 km civarında kullanıyorum.
Her gün golf ile kendi limitlerimde 55 km ile döndüğüm virajı bu araba ile 63 lü hızlarda hiç korkutmadan dönebiliyorum.
Site içlerinde kullanılan hız kesici sarı bloklardan geçerken arkada oturanlar zıplıyor resmen.
Bu süspansiyon olayına alışırsam iyi olacak ama kafamı o kurcalıyor hala :)

Konforu biraz daha iyileştirmek için;

Aynı jant ( 18'' ) ta kalarak , lastik marka ve ebat değişikliği yapabilirsiniz.

Ya da komple jant + lastik değişimine giderek 17'' jant ile 225 / 45 R17 ebat lastik kullanabilirsiniz.

225 / 40 R18 Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 konforun iyileştirmek adına iyi bir seçim olabilir.

Aracınızdaki 215 / 40 R18 lastiğin yanak kalınlığı 86mm dir

225 / 40 R18 lastiğin yanak kalınlığı ise 90mm dir.

Yanak kalınlığındaki 4mm fark ve konfor derecesi yüksek bir lastik, mutlaka belirgin fark yaratacaktır.

225 / 45 R17 lastiğin yanak kalınlığı ise 101mm dir. Daha da yüksek bir konfor elde edilebilir.

lastik yanak yüksekliği.png

Hyunda i20N lastik ebat.png

.

Çok teşekkürler bilgi için 🙏🏻

Kafamdaki lastik jant karmaşasını sayenizde atmış oldum.
Araç üstündeki lastiklerin çabuk bittiği gibi yorumlar duymuştum. Lastik değişiminde en azından 225 40 18 ebatını denerim ilk aşamada.

Hayırlı olsun maşallah 🙏 benim de radarımda olan bir araç.

Geri
Üst Alt