Golf 8 R-Line 1.0 etsi ile yeniden Golf’e döndüm.

Bu konuda benim de endişelerim vardı ve geçenlerde biraz araştırdığımda parça kodunu bulup satılık var mı diye araştırmıştım.
Sıfırı serviste ne kadardır ya da serviste bu pilin değişimine ne kadar para isteyecekler orasını bilmiyorum, fakat TR'de 15 bin bandında çıkması, 500-600€ civarında da yurtdışında satışı var görünüyor.
En azından çok afaki fiyatlar olmadığını düşünüyorum.
Arkadaşım Golf 8 1.0 eTSI aracı için geçen ay bakıma servise gittiğinde bu pilin fiyatını sormuştu,

Şasi no ile sorgulama yaptıklarında 80.000 lira fiyatı var dediklerinde şok olmuştum.,

Bu pilin bir de (voltaj konvertörü) diye bir parçası var, ilk gelen partilerde bazı araçlarda arıza vermişti, onun fiyatı da 38.000 lira

Arkadaşım Golf 8 1.0 eTSI aracı için geçen ay bakıma servise gittiğinde bu pilin fiyatını sormuştu,

Şasi no ile sorgulama yaptıklarında 80.000 lira fiyatı var dediklerinde şok olmuştum.,

Bu pilin bir de (voltaj konvertörü) diye bir parçası var, ilk gelen partilerde bazı araçlarda arıza vermişti, onun fiyatı da 38.000 lira
Pil arıza verirse araç fiyatının yaklaşık %10'u kadar masraf çıkacak yani. Endişelerim tekrardan canlandı diyelim o zaman :D

Böyle sorunlar ile karşılacağız maalesef...
en azından sıfır alınan araçlara yada garantisi devam eden araçlara benim yaptığım gibi bir sene daha garantisini uzatmayı düşünebilirsiniz...
benim hedefim üç yıl kullanmak belki bir sene daha kullanabilirim bu pahalılıkta garantisiz olmaz...

Bu batarya derdi 4+ yaşındaki golf 8 lerin ikinci elini olumsuz etkiler .

Geri
Üst Alt