Golf 8 R-Line 1.0 etsi ile yeniden Golf’e döndüm.

ali_burkay

Üye
İsim
Ali
Herkese tekrar merhaba yaklaşık 2 yıl aradan sonra (golf 7 2015 1.4 tsi dsg vardı) bu sefer 2023 model r-line paket 1.0 etsi golfle tekrar golfe döndüm. Golf’ün yeri bir başka başka hiç bir araç bu tadı vermiyor. 2 yıllık süreçte bir çok C segment araç kullandım Suv, sedan vs. Tekrar golfe dönünce bu araç bir başka dedim. R-line golf ise bambaşka duruyor bence. 1.0 olmasını ilk başta biraz yadırgasam da şimdi iyiki almışım diyorum, aracı kullanmak inanılmaz zevk veriyor ve gidişi çok iyi basarsan gitmem demiyor ayağını etsi nin karakterine göre ayarlarsan da şehir içinde 5 litrelerle aşırı yoğun olmadıkça gezebiliyorsun en yoğun trafikte dahil ortalama hızım 16-17 km iken gün sonunda 6.5 litre ortalama ile günü kapattım. Bu araçta bu durumu oyun oynamaya çeviriyorsun. Motor ayağını gazdan çekince uzun yolda 140 la bile giderken kendini kapatıyor ve yavaşlaması çok uzun sürüyor. Hele birde hafif eğim varsa (göz anlamasa bile en küçük eğimde araç akıyor) bu yavaşlama yerini hızlanmaya alıyor veya sabit hızda gidiyor motor kapalı. Aracın rüzgar direnci golf 7 ye göre epey iyeleşmiş, yol sesi dahada azalmış, iç kabin gürültüsü testleri yaptım kullandığım c premiumlardan bile daha sessiz bir araç. Araçta hiç motor sesi olmadığı için dış sesler kulağa daha çok batsada (golf 7 ye göre motor sesi çok daha az) db ölçümlerimde kabin içi çok daha sessiz değerler veriyor. 150-180 km. Hızlarda araç daha stabil kesinlikle daha çok güven veriyor, rüzgar sesi az aldığı için araç içindekiler hızınızı anlamıyor bile. Yine golf 7.5 1.0 tsi a göre motor titreşiminde ilerleme kaydedilmiş, rölantide ve kalkışlarda 1.0 olduğunu anlamıyorsunuz bile belki de hafif hibritin etkisinden olabilir. Sonuç olarak aracı beğendim bir çok eleştiri almış forumda malzeme kalitesi vb. yönlerden ancak yeni her zaman yenidir diyorum torpidodaki kumaş kaplama gitmiş tüm kapı ceplerine aydınlatma gelmiş, veya orta kolçak içi kumaşla kaplanmış veya ön ve arka ayak aydınlatmaları gelmiş ambiyans aydınlatmalar çok daha çeşitli ve şık olmuş bu konu uzar gider.

Ekli dosyalar

• IMG_9901.jpeg
    IMG_9901.jpeg
    199.2 KB · Görüntüleme: 157
  • IMG_9894.jpeg
    IMG_9894.jpeg
    172.5 KB · Görüntüleme: 162
  • IMG_9889.jpeg
    IMG_9889.jpeg
    228.5 KB · Görüntüleme: 161
  • IMG_9884.jpeg
    IMG_9884.jpeg
    187.5 KB · Görüntüleme: 160
  • IMG_9880.jpeg
    IMG_9880.jpeg
    200.5 KB · Görüntüleme: 159

Selamlar, güle güle kullan. Aynı duyguları hisseden birini görmek güzel. Çok ciddi ön yargıları var insanların, ama yaşadıkça ve tecrübe ettikçe bağlanıyorsun araca. Araçta yapılacak çok şey var, yolun açık olsun.... Görüşmek üzere....

Hayırlı olsun hocam. Maşallah araç çok güzel R-line alarak iyi bir tercih yapmışsınız.
Bir konuda merak ettim golf 7 ye göre rüzgar direnci epey iyileşmiş yazmışsınız ancak golf 7 nin rüzgar sürtünme kat sayısı 0,27cd Golf 8 in rüzgar sürtünme kat sayısı 0,275cd dir. Siz bu hissiyatı nasıl aldınız acaba. Yol sesi daha azaltılmış demişsiniz ama biz test ettiğimizde özellikle golf 7 18" jantlarla olmasına rağmen golf 8 ile aynıydı. 17" takıp deneme şansımız olmadı. Motor sesi golf 8 in bariz daha az ancak golf 7 nin 1,2-1,4-1,5tsi motorlarıyla aynı 1,0tsi motorlu golf 7,5 lardan daha az. Siz golften sonra çok araç değiştirdiniz sanırım, golfü unutmuşsunuz hocam :)

Geri
Üst Alt