Golf 7 için tiguan jant

memin

Üye
İsim
mehmet emin çakırhan
Arkadaşlar merhaba
Aracıma 17”jant alacağım yepyeni bir tiiguan life pakette gelen Montana jant karşıma çıktı
Dijon jant ile tiguan üzerinde gelen jant arasında kararsız kaldım
Dijonların genelde çoğu ya boyanmış yada çoğusu çizik.
Tiguan life paketle gelen Montana jantı ise yepyeni hiçbir çiziği yok, yeni seramik logoludur.
Fakat ET (ofset) ölçüleri biraz kafamı karıştırdı
Sizlerede danışmak istedim
Tiguan üzerinde gelen montana jantını taktığımda acaba bir sıkıntı sorun olurmu (sürtme çarpma vs.gibi)ne dersiniz?
Dijon jant 7J x17 ET49
Tiguan Montana jantı ise 7J x17 ET40

Alacağım jantın resmini ve golf 7 araca takılmış resmini sizinle paylaşıyorum

Ekli dosyalar

• 6C2B4104-B64D-439C-BD89-8FF802DA6E50.jpeg
    6C2B4104-B64D-439C-BD89-8FF802DA6E50.jpeg
    190 KB · Görüntüleme: 116
  • 7C5F82BA-AEB3-4257-B080-801B5D5667E6.jpeg
    7C5F82BA-AEB3-4257-B080-801B5D5667E6.jpeg
    125.6 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleme:

Arkadaşlar merhaba
Aracıma 17”jant alacağım yepyeni bir tiiguan life pakette gelen jant karşıma çıktı
Dijon jant ile tiguan üzerinde gelen jant arasında kararsız kaldım
Dijonların genelde oğu ya boyanmış yada çoğusu çizik.
Tiguan jantı ise yepyeni hiçbir çiziği yok
ölçüleri biraz kafamı karıştırdı
Sizlerede danışmak istedim
Tiguan jantını taktığımda acaba bir sıkıntı sorun olurmu ne dersiniz?
Dijon jant 7J x17 ET49
Tiguan jantı ise 7J x17 ET40

Alacağım jantın resmini ve golf 7 araca takılmış resmini sizinle paylaşıyorum
sıkıntı olacağını sanmam ET değeleri biraz düşük yani kabaca 1cm daha dışarda dijondan, aynı şekilde 1cm de daha uzak davlumbazdan. spacera gerek kalmaz tam doldurur gibime geliyor.

Golf Mk7 Dijon jant 7J x17 ET49
2023 Tiguan Life jantı 7J x17 ET40

Ben de merak ettim ? Yıllardır araç alırken en beğendiğim jantla aldığım için bu jant işinden pek anlamam.,

Mantıken 2 jant arasında yaklaşık 0,9 mm fark var gibi duruyor,

Jant konusunda daha bilgi sahibi arkadaşlara sormak lazım.

Ölçüler sıkıntı yaratmaz passatla aynı değerler 7x17 et40 vw bu jant işini 7 kasayla birlikte biraz bocaladı gibi yada benim zevkime hitap etmiyor beş kollu jantlar yada durban dartford gibi modellerin 17 orjinal olanları olsa süper olur elmas kesimler siyah jantlar hiçbir araçta içime sinmiyor nedense

Karşılaştırdığınız araçlar biri Suv diğeri binek golf. Olmaz diye bişey yok değerler açısından fakat ben takmazdım suv için tasarlanmış bir jantı binek araca. Bu zevk işi elbet saygı duyarım lakin Mühendislik açısından da bakmak değerlendirmek lazım Kadı ki Araçların yerle temasını sağlayan Jant ve lastiklerimiz değilmi... kısacası önemli konularda Güvenlik zevklerimiz den önce galmeli bence. Keyifli Forumlar

Hayırlı olsun.

Çok güzel olmuş.

Güle güle kullanın. Kazasız, belasız, arızasız günlerde inşallah.

.

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

hayırlı olsun iyi durmuş ama bence paçalıkları sökünce araç daha iyi durabilir sanki

hayırlı olsun iyi durmuş ama bence paçalıkları sökünce araç daha iyi durabilir sanki
Sağolasın
Paçalıkların yazın ve kışın hem kendi aracım hemde arkamdaki araçların hayrı için takıyorum.
Çok faydalı bir aksesuar
Sizde takıp deneyince bana hak vereceksiniz.
Kışın yolda giderken önünüzdeki araçların ön camınıza suyu bol bol yolladığında sürekli yok görüşünüz kaybolduğunda keşke paçalıklı olsaydı diyeceğiniz çok zamanlar olmuştur.
Bende bundan dolayı önce kendim yapayım başkasına örnek olayım diye taktım
Yazın ise tali yollarsa köy yollarında asfaltıolmayan bozuk yollarda tekerlerden araca sıçrayan taşların kaportaya boyayazarar vermesini önlemesi arkanızdaki aracada taş sıçratmaması için bile takmak yeterlidir.
Kışın yoldaki suyu aracın yanlarına gitmesini önlemesi vs vs. Hangi birini sayayım😊

Hocam çok güzel durmuş gun metal renkte de güzel durabilir

Hocam çok güzel durmuş gun metal renkte de güzel durabilir
teşekkür ederim
gun metal beyaz aracı boğar ve kirli görünmesi en kolay renk olduğu için tercih etmedim.
nedense beyaz renk araçlara gun metal,siyah ve yeni çıkan antrasit füme gibi renk olan jantları estetik olarak pek yakıştıramıyorum.aracın rengini boğuyor zıt bir karakter ortaya çıkartıyor bana göre.

Çok iyi. Çok güzel görünüyor. Sadeliği severim. Mühendislik açısından sıkıntı yoksa neden olmasın ;).

Geri
Üst Alt