Polo Life hayırlı olsun :)

Aracın hayırlı olsun, aracını parka alırken bir koordinasyon var. Rampada veya düz yolda aracını durduğunda şanzımana yük bindirmemek için.; her zaman aracını önce boşa (N), sonra park (P) pozisyonuna getir. Direk P hiç bir zaman yapma, belki de biliyorsundur... :)
Evet hocam ona dikkat ediyorum, onun dışında normal kullanıyorum zaten, genelde manuele alıyorum öyle agresif bir sürüşüm, yok fakat dikkatimi çekti bazen kasislerden geçerken şanzımanın kafası karışıyor.

Hayırlı olsun hocam. impression golf ile kıyasladığınızda yorumlarınızı merak ediyorum. Kısa orta ve uzun vadede :)
Hocam şöyle diyeyim, öncelikle performans olarak saf motor gücü olarak aman aman bir fark hissetmedim, özellikle uzun yolda tempolu kullanan biriyimdir 150 160 civarı ikiside gayet başarılıydı, şöyle olumlu olumsuz özellikler olarak yorumlamam gerekirse şöyle derim:

Polo: + kesinlikle ufak yol bozukluklarında süspansiyonun filtreleme başarısı golfe göre gözle görülür daha iyi
+ yol sesi aynı diyebilirim fakat rüzgar sesi biraz daha fazla.
Ama dsg ye alışamadım

Hayırlı olsun. Güzel kombin ve renk.

Diğer yorumları da okudum belki biliyorsunuzfur , bilmiyorsanız da bilmeyenler için bende şöyle bir şey yazayım. İlk çalıştırdıktan sonra ve stop etmeden rolanti de bekleyin. Motor kendini bir nebze ideal ısıya ve yeterince her yere yağ ulaşmış olur.

Start stop u da pek kullanmanızı önermem. Ben şu şekilde kullanıyorum. İlk olarak araç çalışınca ilk işlerden biri onu kapatmak. Bir ışıkta uzun süre duracaksam misal bazı ışıklar bir kaç dk sürüyor , ışığa geldikten 20 saniye sonra gibi düğmeye basıp aktif ediyorum. O şekil kullanıyorum. Işığa gelip hemen basıp aktif edince de arka planda Turbo pervaneleri çok hızlı dönerken yağlamayı birden kesmek sıkıntı.

Hayırlı olsun . Bizde geçen hafta 2024 Polo Life DSG sahibi olduk. Bayiden aracımızı aldık evimize giderken sağa dönüşlerde acayip bir uğultu duyuyoruz. Dönüşlerde gaza bastığımız her an araba zorlanıp bağırıyor. 30 km aracımı geri aldığım yere getirdim sanzımandan olduğu ve böyle binmem gerektiği söylendi kendi kendine geçer geçmezse bakarız dendi. Sizde böyle bir sorun yaşıyor musunuz ? Doğuş Otomotiv genel merkezinden de bu cevabı aldım

Hayırlı olsun . Bizde geçen hafta 2024 Polo Life DSG sahibi olduk. Bayiden aracımızı aldık evimize giderken sağa dönüşlerde acayip bir uğultu duyuyoruz. Dönüşlerde gaza bastığımız her an araba zorlanıp bağırıyor. 30 km aracımı geri aldığım yere getirdim sanzımandan olduğu ve böyle binmem gerektiği söylendi kendi kendine geçer geçmezse bakarız dendi. Sizde böyle bir sorun yaşıyor musunuz ? Doğuş Otomotiv genel merkezinden de bu cevabı aldım
Bu uğultu sadece sağa dönüşlerde mi geliyor ? Bu arada sizede hayırlı olsun

Benim bu adamlara niye?
kıl /ayar/tilt/uyuz olduğumun kanıtıdır!!!!

Ne demek ulen kendi kendine geçer??

Makat sivilcesimi ? Bu !!!!

Benim bu adamlara niye?
kıl /ayar/tilt/uyuz olduğumun kanıtıdır!!!!

Ne demek ulen kendi kendine geçer??

Makat sivilcesimi ? Bu !!!!
Satarken çok tatlı pazarlıyorlar yalnız hocam. Tok kapı sesi başka hangi markada var ? :LOL:

Rodaj konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu var, asla şu deviri geçmeyin zararlı vs. tarzı yorum yapmak yanlış olacaktır, araca her devir bandını yüke bindirmeden tatlı tatlı öğretmeniz gerekir, bu süreçte çok düşük devir sürüşü de yapmayın, spor modda kullanabilirsiniz zaten yeni nesiller sürekli spor modda dahi olsa alt devir gidiyor, ara sıra sabit hızda giderken vitesleri küçültüp devir bandını kullanın, aşırı kasmanıza da gerek yok yeni araçların toleransları çok yüksek, eğer rodaj bakımı yapmak istersenizde kitapçıkta 1500-2000 arası rodajın tamamlanacığı yazıyor yani o km aralığında yapabilirsiniz.

Yetkili servis bu konularda pek bilgili değil açıkcası, ben aracımızı 1600km de rodaj için randevu oluşturmak istedim aradığım bayilerin çoğu gerek olmadığını veya rodaj 10.000 de biter tarzında yorumlarda bulundular, demem o ki yetkili serviste pek soru sormaya gerek yok direk anahtarı verip yağ bakımını rica etmeniz yeterli yorum yapmalarına izin vermeden.

(bir bayi erken yaptırdığım bakım garantinizi bozabilir gibi bir yorum yaptı :D )

Rodaj konusunda dikkat edilmesi gereken bir konu var, asla şu deviri geçmeyin zararlı vs. tarzı yorum yapmak yanlış olacaktır, araca her devir bandını yüke bindirmeden tatlı tatlı öğretmeniz gerekir, bu süreçte çok düşük devir sürüşü de yapmayın, spor modda kullanabilirsiniz zaten yeni nesiller sürekli spor modda dahi olsa alt devir gidiyor, ara sıra sabit hızda giderken vitesleri küçültüp devir bandını kullanın, aşırı kasmanıza da gerek yok yeni araçların toleransları çok yüksek, eğer rodaj bakımı yapmak istersenizde kitapçıkta 1500-2000 arası rodajın tamamlanacığı yazıyor yani o km aralığında yapabilirsiniz.

Yetkili servis bu konularda pek bilgili değil açıkcası, ben aracımızı 1600km de rodaj için randevu oluşturmak istedim aradığım bayilerin çoğu gerek olmadığını veya rodaj 10.000 de biter tarzında yorumlarda bulundular, demem o ki yetkili serviste pek soru sormaya gerek yok direk anahtarı verip yağ bakımını rica etmeniz yeterli yorum yapmalarına izin vermeden.

(bir bayi erken yaptırdığım bakım garantinizi bozabilir gibi bir yorum yaptı :D )
Bende golf'ü 5000km de bakıma sokmuştum birde üstüne pilot sport set dizmiştim şimdi el oldu geriye bakınca sadece pişmanlık kaldı neyse hayırlısı olsun. Bu araca büyük ihtimalle rodaj bakımı yapmam malum servis ücretleri fakat normalde bakım periyotlarına uyan bir insanım, sadece yan sanayi bagaj havuzu aldım bir tane, birde orijinal paspas alacağım önceden golf te saler vardı orijinal içimde kalmıştı😁

Hayırlı olsun öncelikle.

Bende sıfır polo life kullandım. Bahsetmiş olduğunuz uğultu yaklaşık ilk 1500 km azalarak devam etti sonrasında kesildi.

Kendi deneyimim dışında, farklı kişilerden de 1500-2000 km sonra uğultunun kesildiği duyumunu aldım.

Bu uğultu sadece sağa dönüşlerde mi geliyor ? Bu arada sizede hayırlı olsun
Teşekkür ederim evet özellikle sağa dönüşlerde daha çok geliyor. Kırmızıda durduk mesela sağa keskin döneceğiz araba dönerken uuuuuuuuuuu diye zorlanarak dönüyor servisler şanzıman olduğunu söylüyor ve normal görüyor

Geri
Üst Alt