Cam Tavan Fitili hakkında (Beyaz izler)

thelordof

Katılımcı Üye

İsim
Samet
Araç
Tiguan Elegance
Selamlar arkadaşlar,

Bugün aracı temizlerken farkettim. Cam tavanın ön kısmında ki fitilde beyaz izler vardı. Elimi sürdüm yüzeyde herhangi pütürtü hissetmedim. Fotodan da gözüktüğü gibi yarısına 3d ultra protectant uyguladım. Eski haline geldi gibi ama bir süre sonra bakınca tekrardan beyaz izleri gördüm. Doğru dürüst güneşli günler olmasa da ve hava da max 17 dereceyi geçmese de cam tavan fitilinin hemen böyle olması normal mi?

20240229_164638.jpg

Kireç veya Şampuan lekesi de olabilir mi? Kapalı alanda aracı yıkarken ph nötr şampuanlı su köpük biraz bekledi.(Araç temizlik açısından cidden büyük)

O sırada da oluşmuş olabilir, öncesini bilmiyorum.

Kireç veya Şampuan lekesi de olabilir mi? Kapalı alanda aracı yıkarken ph nötr şampuanlı su köpük biraz bekledi.(Araç temizlik açısından cidden büyük)

O sırada da oluşmuş olabilir, öncesini bilmiyorum.
kireç kaynaklı olabilir belki, bu sıcaklığı bırakın 30 40 derecenin bile kısa sürede zarar verebileceğini sanmam

Ben tiguanı sıfır teslim alırkende cam kenarındaki fitillerde beyaz pasta cila kalıntıları vardı, cam tavanda varmi diye dikkat etmemiştim o zaman. Sanırım aracı teslim etmeden önce pasta cila işlemi yapılıyor. Sizinkide ondan kalma ve sizin dikkatinizi yeni çekmiş. Şimdi benim cam tavana baktım, öyle bir leke yok.

Ekli dosyalar

• 20240301_122827.jpg
    20240301_122827.jpg
    473.5 KB · Görüntüleme: 33
  • 20240301_122900.jpg
    20240301_122900.jpg
    195.5 KB · Görüntüleme: 33
Bu beyazlık, pasta / cila kalıntısı veya polisaj makinesinin aşındırma izi olabilir.

Plastik yenileyici bir ürün ile eski görüntüsüne kavuşabilir.

https://garagebulls.com/products/plastik-seramik-kaplama

https://www.hepsiburada.com/wurth-l...VyTQGAB3aLQ6BEAAYASAAEgJmIfD_BwE&gclsrc=aw.ds

.
Boya yüzeyi hazırlığı PPF ve Seramik koruma için Detay merkezine verdikten sonrası da orayı kontrol etmek aklıma gelmedi, hem daha önce cam tavanlı aracımız olmadığından hem çoğu yeri maskeleyerek çalışıyorlardı.

3d ultra protectant elimde var onu uyguluyorum. Dün 2 sefer sürdüm kuruyunca eski haline geldi. Bugün peş peşe 6 kere gibi sürdüm bir nebze iyi geldi ama istediğim gibi olmadı. Bir kaç gün tekrarlamaya düşünüyorum.

Sizin önerdiğiniz ürünlerden hangisi daha etkilidir?

Araca daha önce birileri pasta cila uygulaması yaptı mı?
Aldıktan sonra direkt Detailing Dükkanına teslim etmiştim. Maskeleme yaparak işlemleri yapıyorlar ama unuttular mı bilemedim.

Ben tiguanı sıfır teslim alırkende cam kenarındaki fitillerde beyaz pasta cila kalıntıları vardı, cam tavanda varmi diye dikkat etmemiştim o zaman. Sanırım aracı teslim etmeden önce pasta cila işlemi yapılıyor. Sizinkide ondan kalma ve sizin dikkatinizi yeni çekmiş. Şimdi benim cam tavana baktım, öyle bir leke yok.
Bayide işlem yapılmadı , suda kireç ve şampuan izi değilse pasta kalıntısı olabilir sizin ve diğer arkadaşların dediği gibi. Sadece detailing dükkanında işlem yaptırdım, dalgınlık öyle şey olduysa Ankaraya gelince Bi ara uğrayıp hallederler , sıkıntı etmiyorlar.

Başka plastik aksam da sıkıntı olmayınca pasta izi kalıyor geriye.

Olabilir de, petrol suları ne yazık ki.
ev suları da farklı değil geçen gün bende evde arabayı yıkarken ön yıkama sırasındaki su hafif güneş nedeniyle camda kireç lekesi yaptı, yaptığım çözümler %70 etkili oldu fakat hala azcık gözüküyor, malesef çok gıcık ve profosyonel müdahale istiyor, sizin fitilde olduğu için plastik bakım ürünleri ile orayı yağlı tutarsanız belli olmaz .

ev suları da farklı değil geçen gün bende evde arabayı yıkarken ön yıkama sırasındaki su hafif güneş nedeniyle camda kireç lekesi yaptı, yaptığım çözümler %70 etkili oldu fakat hala azcık gözüküyor, malesef çok gıcık ve profosyonel müdahale istiyor, sizin fitilde olduğu için plastik bakım ürünleri ile orayı yağlı tutarsanız belli olmaz .
Tavan fitili olduğu için gözüken bir şey değil ama neyse ki fitilin malzemeyi etkilememiş görsel farklılık sadece. Bakalım sık aralıklı boş anlarda plastik bakım ürünü tekrardan deneyeceğim.

Aldıktan sonra direkt Detailing Dükkanına teslim etmiştim. Maskeleme yaparak işlemleri yapıyorlar ama unuttular mı bilemedim.
Unutmamışlar hocam, Yaptıkları işi sallamamışlar. Hatta hiç sallamamışlar. Açıkçası o kadar para istiyorlar yaptıkları işçiliğe bak. Kötüsü de bu iz ne yaparsanız yapın geçmez. Kauçuk boyası ile iz kaybedilebilir.

Bayide işlem yapılmadı , suda kireç ve şampuan izi değilse pasta kalıntısı olabilir sizin ve diğer arkadaşların dediği gibi. Sadece detailing dükkanında işlem yaptırdım, dalgınlık öyle şey olduysa Ankaraya gelince Bi ara uğrayıp hallederler , sıkıntı etmiyorlar.

Başka plastik aksam da sıkıntı olmayınca pasta izi kalıyor geriye.
bende aracı teslim aldıktan sonra hiç yıkamadan detailing dükkanı ankara ya verdim aracı, hibrit ultra ve seramik kaplama yaptırdım , aracı teslim aldığımda stopların kenarlarında pasta artık izleri vardı, bir sorun olunca hemen dönüş sağlıyorlar yardımcı oluyorlar ama ufak tefek aksaklıklar yaşadım açıkcası. ön tarafta sol çamurluğumun folyosu kalktı mesela, bir sonraki gidişimde değiştireceklerini söylediler ama.

Unutmamışlar hocam, Yaptıkları işi sallamamışlar. Hatta hiç sallamamışlar. Açıkçası o kadar para istiyorlar yaptıkları işçiliğe bak. Kötüsü de bu iz ne yaparsanız yapın geçmez. Kauçuk boyası ile iz kaybedilebilir.
Ankaraya geçince gideceğim. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Geri
Üst Alt