Golf Sonrası Seat Ateca İzlenimlerim

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Merhaba arkadaşlar,

5 senedir çok severek kullandığım Golf 7 aracımı geçtiğimiz haftalarda sattım, geniş bagaj ihtiyacımdan ötürü 2020 sonrası makyajlı kasa Tiguan ve Seat Ateca arasında kalmıştım.

Bütçe doğrultusunda alabileceğim baz Tiguan Life paketin Golf'ü aratan iç ambiyansı, düşük döşeme kalitesi ve cılız donanım seviyesi tatmin edici gelmeyince Xperience donanım Ateca aldım.

Opsiyonlarla birlikte,
Anahtarsız giriş-çalıştırma
Front Assist
hayalet ekran
katlanır ayna
Geri görüş kamerası
Cam tavan
360 park sensörü, park assist, park manevra frenleme
Koltuk ısıtma, Direksiyon ısıtma
Elektrikli hafızalı şoför koltuğu
Deri-Alcantara koltuk döşemesi
Sürüş modu gibi donanım/konfor özellikleri mevcut.

@İlker34 hocam sayesinde ACC de ekledik bugün.

Full link(Appconnect) yetkili servis haricinde açılamadığını öğrendim. En olumsuz gördüğüm durum bu şu an.

8 inç yassı ekranı da Golf'te kullandığım 8 inç parlak ekrana kıyasen pek başarılı değil. Çözünürlük ve parlaklık olarak düşük.

En çekindiğim konu olan yalıtım ve süspansiyon konusunda ise Golf sonrasında gayet tatmin edici buldum aracı. Aracı aldıktan sonra 450km uzun yol geldim, yüksek hızlarda dahi rahatsız edici bir rüzgar ya da yol sesi almadım. 70bin km'de olmasına rağmen tık yok diyebilirim.

Yol tutuş anlamında agresif bir sürüş tarzım olmadığı için negatif bir farklılık hissetmedim, viraj salınımları 15inç lastikli Golf'üm ile kıyas edildiğinde pek farklı değil.

Kapı tutamaçlarındaki gıcırdama seslerine kardeşimin Leon'undan hazırlıklıydım, yanıltmadı. Bunun haricinde trim sesi olarak da pek üzen bir durum olmadı şimdilik.

Keyifli forumlar ✋🏻

Ekli dosyalar

• IMG_6638.jpeg
    IMG_6638.jpeg
    200.9 KB · Görüntüleme: 95
  • 2e843be0-faa5-4d48-97a4-d50695cda33c.jpeg
    2e843be0-faa5-4d48-97a4-d50695cda33c.jpeg
    225.8 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleme:

Merhaba arkadaşlar,

5 senedir çok severek kullandığım Golf 7 aracımı geçtiğimiz haftalarda sattım, geniş bagaj ihtiyacımdan ötürü 2020 sonrası makyajlı kasa Tiguan ve Seat Ateca arasında kalmıştım.

Bütçe doğrultusunda alabileceğim baz Tiguan Life paketin Golf'ü aratan iç ambiyansı, düşük döşeme kalitesi ve cılız donanım seviyesi tatmin edici gelmeyince Xperience donanım Ateca aldım.

Opsiyonlarla birlikte,
Anahtarsız giriş-çalıştırma
Front Assist
hayalet ekran
katlanır ayna
Geri görüş kamerası
Cam tavan
360 park sensörü, park assist, park manevra frenleme
Koltuk ısıtma, Direksiyon ısıtma
Elektrikli hafızalı şoför koltuğu
Deri-Alcantara koltuk döşemesi
Sürüş modu gibi donanım/konfor özellikleri mevcut.

@İlker34 hocam sayesinde ACC de ekledik bugün.

Full link(Appconnect) yetkili servis haricinde açılamadığını öğrendim. En olumsuz gördüğüm durum bu şu an.

8 inç yassı ekranı da Golf'te kullandığım 8 inç parlak ekrana kıyasen pek başarılı değil. Çözünürlük ve parlaklık olarak düşük.

En çekindiğim konu olan yalıtım ve süspansiyon konusunda ise Golf sonrasında gayet tatmin edici buldum aracı. Aracı aldıktan sonra 450km uzun yol geldim, yüksek hızlarda dahi rahatsız edici bir rüzgar ya da yol sesi almadım. 70bin km'de olmasına rağmen tık yok diyebilirim.

Yol tutuş anlamında agresif bir sürüş tarzım olmadığı için negatif bir farklılık hissetmedim, viraj salınımları 15inç lastikli Golf'üm ile kıyas edildiğinde pek farklı değil.

Kapı tutamaçlarındaki gıcırdama seslerine kardeşimin Leon'undan hazırlıklıydım, yanıltmadı. Bunun haricinde trim sesi olarak da pek üzen bir durum olmadı şimdilik.

Keyifli forumlar ✋🏻

🧿 hayırlı olsun aracın...

Appconnect için Ender Elektronik ile görüştün mü, ben geçen sene İmpression aracıma açtırmıştım seninkinide açılabilir bence...

Hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşaallah

Hayirli olsun ben de bu ara atecayi inceliyorum bu sinifta rakiplerine göre fiyat olarak ta uygun ,bayide incelediğimde multimeda ekrani benim de hoşuma gitmedi ama doluluk olarak guzel,babama da arona fr aldik onda bile baya özellik var

🧿 hayırlı olsun aracın...

Appconnect için Ender Elektronik ile görüştün mü, ben geçen sene İmpression aracıma açtırmıştım seninkinide açılabilir bence...
Sağolun hocam.
VW diliyle Appconnect yazdım ama Full Link diye geçiyor, makyajlı son kasa için lisanslama gerekiyormuş, 2023 başlarına kadar VW-Seat servisleri bile yapamıyormuş.
İlker hocam da açılamıyor dedi, bir arkadaş 24500 gibi çılgın bir rakama açarız dedi, yetkili servis daha uygun rakamlara açıyor olabilir zaten muhtemelen.
Araştıracağım biraz daha bakalım. Ender elektroniğe de soracağım.

Sağolun hocam.
VW diliyle Appconnect yazdım ama Full Link diye geçiyor, makyajlı son kasa için lisanslama gerekiyormuş, 2023 başlarına kadar VW-Seat servisleri bile yapamıyormuş.
İlker hocam da açılamıyor dedi, bir arkadaş 24500 gibi çılgın bir rakama açarız dedi, yetkili servis daha uygun rakamlara açıyor olabilir zaten muhtemelen.
Araştıracağım biraz daha bakalım. Ender elektroniğe de soracağım.

Zaten yeni araçlara lisanslama olmadan hiç bir şey yapılmıyor ki geçmişte mib3 takılırken benimde lisanslama ile gelmişti...
Bu işlemi ilk yaptıran ben olduğum için zahmetli işler....
https://www.golftutkusu.com/topic/1...ro-mib3-apple-carplay-retrofit-turkiyede-ilk/
Ozaman Tl bazından 13bin di şimdi 24bin Ülkenin hali € aynı €
680€ şuan ki kur ile evet yüksek çıkıyor... İşlemi yetkili servis yapamaz...

Zaten yeni araçlara lisanslama olmadan hiç bir şey yapılmıyor ki geçmişte mib3 takılırken benimde lisanslama ile gelmişti...
Bu işlemi ilk yaptıran ben olduğum için zahmetli işler....
https://www.golftutkusu.com/topic/1...ro-mib3-apple-carplay-retrofit-turkiyede-ilk/
Ozaman Tl bazından 13bin di şimdi 24bin Ülkenin hali € aynı €
680€ şuan ki kur ile evet yüksek çıkıyor... İşlemi yetkili servis yapamaz...
Yetkili serviste 2023 başlarında yaptıranlar olmuş hocam. Çok yerde yetkili servislerde yapıldığını okudum. 8700 gibi fiyat alanlar olmuş geçtiğimiz haftalarda. Kartal Doğuş otoya yazdım ben de yanıt bekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_6811.png
    IMG_6811.png
    342.9 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG_6812.jpeg
    IMG_6812.jpeg
    285.3 KB · Görüntüleme: 31
Yetkili serviste 2023 başlarında yaptıranlar olmuş hocam. Çok yerde yetkili servislerde yapıldığını okudum. 8700 gibi fiyat alanlar olmuş geçtiğimiz haftalarda. Kartal Doğuş otoya yazdım ben de yanıt bekliyorum.

Ozaman sen çok şanslısın:)

🙂 6450 TL olarak teklif geldi Metin hocam, yapılabiliyormuş. Ben daha yüksek rakamlar olur diye düşünüyordum. Sevindim.

Hayırlı olsun çok iyi rakam kaçırmamalısın... 2021-2022-2023 lerde yararlanıyor ise süper ya da belli bir yıla kadar olabilir...

Kablosuz Apple bağlantısı oluyor mu?

Geri
Üst Alt