1.0 tsi impression golf yerine ne alınır ?

İsim
Deniz
Araç
Polo Life
Öncelikle herkese merhabalar başlıktada gördüğünüz üzere, Ağustos ayından beri kullandığım golf aracımı bazı memnun olmadığım sebeplerden dolayı değiştirmek istiyorum. Şikayetlerime gelirsek ilk başta kesinlikle rezalet motor şanzıman uyumudur, araç beni kelimenin tam anlamıyla biraz trafiğe girdiğim an delirtiyor bununda sebebi önceden de birçok kişinin tartıştığı gibi zıplama sorunu ve aracın manuel şanzıman ile yeterince akıcı bir tepki vermemesi. Bunun yanı sıra aracın klima kontrol ünitesinin pratik olmaması, aracı her çalıştırdığımda star stopu bile kapatmak için akla karayı seçmem ve en önemliside yine dokunmatik far kontrol ünitesi ve yine dokunmatik ışık kontrol ünitesi gibi şeyler, bunlarla kalmamakla birlikte trim sesleri alırken önemsemediğim fakat sonradan rahatsız eden donanım gibi birçok şey var, büyük ihtimalle otomatik olacak ve alacağım hatta kullanacağım ilk otomatik araba olacak. kriterlerim arasında sıfır olması ve 1.5 lirayı geçmemesi var. Önerilerinizi bekliyorum.

Zıplama sorunu ne merak ettim.

Benim önerim 1.5 TSI Highline 7.5 olurdu ama sıfır istediğiniz için makyajlı 8’i beklemek de mantıklı (ne zaman gelir bilinmez 2025 bile bulabilir)

Sanıyorum en büyük sorunlardan biri de dokunmatik ekrandan kontrol edilen klima ünitesi olsa gerek. Bu sorunu cupra Leon, golf 8 ve Peugeot 308’de yaşamaya devam edeceksiniz. Çözümü sıfır araçtan vazgeçerseniz düşük km 30 tfsi 8y kasa a3 almak olacaktır. Öte yandan acc ve şerit takip bulunması avantajları ile daha keyifli bir araç olacaktır. A3’de klima kontrol ünitesi dokunmatik değil fiziksel tuşlarla yönlendirilmektedir.

life veya style polo düşünüyorum nasıl bir seçim olur veya her ne kadar golften sonra absürt gelsede 1.6 multijet dct Egea cross düşünüyorum

Benim önerim 1.5 TSI Highline 7.5 olurdu ama sıfır istediğiniz için makyajlı 8’i beklemek de mantıklı (ne zaman gelir bilinmez 2025 bile bulabilir)
hocam o zamana kur ne olur araba fiyatları ne olur bilinmez şuan almak en doğrusu olur sanırım

Benim önerim 1.5 TSI Highline 7.5 olurdu ama sıfır istediğiniz için makyajlı 8’i beklemek de mantıklı (ne zaman gelir bilinmez 2025 bile bulabilir
aracın kalkışlarda sürekli öne atılması

life veya style polo düşünüyorum nasıl bir seçim olur veya her ne kadar golften sonra absürt gelsede 1.6 multijet dct Egea cross düşünüyorum

Bu sekilde

Tarafınızca yazılı sınavları geçmiş, mülakata kalan 3 yada 4 aday icin çoktan secmeli anket oluşturmalısınız. Yoksa bi dünya derya denizden 101 çesit araba önerilir burada.

Egea yerine TCE EDC Megane Icon daha iyi bir seçenek. Daha donanımlı ve performanslı fakat Golf yerine kalite ve konfor aşağılarda olacaktır.

Ekleme: Doğru bir zıplama sorunu mevcut ancak alıştıktan sonra problem olmuyor.
Diğer bir sebebi araç çalıştıktan ilk 30 saniye kadar rolantisi 1500 devirlerde çalışıyor. Bu durum kalkışta zıplama sorununu daha da arttırıyor olabilir.

Ben a3 tercih ederdim, ki su an benim de amacım 1.5 tfsi ye gecmek, hem golf ten goruntu olarak daha guzel bir dizayn, hem de 1.0 motora isinamadim ben sahsen, uzun vadede 1.5 i avantajli goruyorum

Geçeceğiniz bir çok araçta bu sorunları hatta daha da sıkıntılı olanlarını yaşayacaksınız. Golf’e bir süredir bindiğiniz için diğer markaların özellikle de fransız ve İtalyanların trim seslerini unutmuş olabilirsiniz. Attan inip eşeğe binmemek için yukarıda bir arkadaşın da bahsettiği gibi golf’ten sonra sizi a3 ve a180 paklar. Harici seçenekler başınızı ağrıtacaktır.

Bütçeyi 1.7m tl'ye çıkarma şansı varsa sıfır A3 en alınabilir araç bence bu civarlarda. Yılbaşından önce Cupra Leon 1.5m tl ve 300 bin tl 0 faiz vardı, o kampanya devam etseydi direkt alınabilirdi.

Bütçe çıkmıyorsa 1.450 tl civarına Octavia Elite var. Bayiye gidip fiyatta bir şeyler yapılabilir.

Hocam tam yakın zamanda açmayı düşündüğüm bir konuydu. Kafa atma ve trim sorunları beni de çok geriyor. Km olarak da 10bine geldim. Focus 1.0 125 ps ye göz kırpıyorum. Yalıtım ve motor paralel. Kafa atma sorunları yok. Ses sistemi kalitesi focusun kötü ama cebimden para çıkmadan sıfırlamış gibi de oluyorum(bir miktar daha ucuz).
Yere yakın ve hava direnci 0.25 gibi katsayıya sahip viraj canavarı. İş yerinde sürüyorum.
Yani bakıldığında ekstra para vermeden geçeceğim tek araç. Bu hafta bir karar vereceğim.

kiralama yapın öyle alın araç almadan önce , ben icon megane öneririm kliması eski tip , ama otomatik .

Geri
Üst Alt