Golftutkusu Yeni Rütbe Düzeni, Çözüm Sistemi ve Konu Yukarı Taşıma

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
Selamlar dostlar,

9 yıldır aktif olan Golftutkusu forum sitemizde güncel yenilikleri ve sizlerin geri bildirimlerini değerlendirerek bu platformun herkes için daha iyi ve faydalı bir yer olması için çaba gösteriyoruz.

Bu kapsamda aşağıda yer alan bir takım yenilikler gerçekleştirdik.

Yeni Özellikler

1. Rütbe Düzeni​

Mesaj sayısına göre rütbeler güncellenmiştir.

BaşlıkMinimum Mesaj SayısıRütbe
Katılımcı Üye5001708255259817.png
Paylaşımcı Üye25001708255269368.png
Uzman Üye50001708255275335.png
Efsane Üye75001708255280631.png
Forum Kahramanı10000Eklenecek

2. Çözüm Sistemi​

Kullanıcıların araçlara dair yaşadığı sorunlar ve çözümlerinin yer aldığı "Sorunlar ve Çözümleri" kategorilerinde açılan konularda çözümün yer aldığı mesaj moderasyon ekibi tarafından "Çözüm" olarak işaretlenebilecektir. Çözümün yer aldığı mesaj konu altında en başta gözükerek daha sonra konuya giren aynı sorunu yaşamış kullanıcılara direkt fayda sağlaması hedeflenmektedir.

Konularda çözüm üreten her kullanıcının profilinde çözüm sayısı yer alacaktır. Üyelerin çözüm sayısına göre profilinde özel rozetler de bulunacaktır. Yakında duyurmuş olacağız.

Çözüm sistemine bir örnek konu: https://www.golftutkusu.com/topic/20675-klimadan-gelen-ses/

1708254595173.png

3. Konu Yukarı Taşıma Özelliği​

Alışveriş kategorisi altında yer alan alım/satım konularında konuyu güncel tutabilmek adına sürekli "güncel" yazılması konu kirliliğine sebep olmaktaydı. Mesaj kirliliğini önleyebilmek adına alım/satım konularında "Konuyu Yukarı Taşı" butonu yer almaktadır.

1708254607903.png

"Konuyu Yukarı Taşı" özelliğinin kullanılabileceği kategoriler:
  • Satılık İkinci El Araçlar
  • Satılık Jant, Lastik, Aksesuar
  • Ürünler ve Satılık Diğer Her Şey

Yukarıda belirtilen kategorilerdeki her bir konu için üyelerin haftada 1 kez yukarı taşıma hakkı mevcuttur.

Alışveriş kategorisi kural değişiklikleri ve yenilikleri de yakında paylaşılacaktır.

Değerli görüş ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz, iyi forumlar.

Son düzenleme:

Selamlar dostlar,

9 yıldır aktif olan Golftutkusu forum sitemizde güncel yenilikleri ve sizlerin geri bildirimlerini değerlendirerek bu platformun herkes için daha iyi ve faydalı bir yer olması için çaba gösteriyoruz.

Bu kapsamda aşağıda yer alan bir takım yenilikler gerçekleştirdik.

Yeni Özellikler

1. Rütbe Düzeni​

Mesaj sayısına göre rütbeler güncellenmiştir.

BaşlıkMinimum Mesaj SayısıRütbe
Katılımcı Üye500Ekli dosyayı görüntüle 73253
Paylaşımcı Üye2500Ekli dosyayı görüntüle 73254
Uzman Üye5000Ekli dosyayı görüntüle 73255
Efsane Üye7500Ekli dosyayı görüntüle 73256
Forum Kahramanı10000Eklenecek

2. Çözüm Sistemi​

Kullanıcıların araçlara dair yaşadığı sorunlar ve çözümlerinin yer aldığı "Sorunlar ve Çözümleri" kategorilerinde açılan konularda çözümün yer aldığı mesaj moderasyon ekibi tarafından "Çözüm" olarak işaretlenebilecektir. Çözümün yer aldığı mesaj konu altında en başta gözükerek daha sonra konuya giren aynı sorunu yaşamış kullanıcılara direkt fayda sağlaması hedeflenmektedir.

Konularda çözüm üreten her kullanıcının profilinde çözüm sayısı yer alacaktır. Üyelerin çözüm sayısına göre profilinde özel rozetler de bulunacaktır. Yakında duyurmuş olacağız.

Çözüm sistemine bir örnek konu: https://www.golftutkusu.com/topic/20675-klimadan-gelen-ses/

3. Konu Yukarı Taşıma Özelliği​

Alışveriş kategorisi altında yer alan alım/satım konularında konuyu güncel tutabilmek adına sürekli "güncel" yazılması konu kirliliğine sebep olmaktaydı. Mesaj kirliliğini önleyebilmek adına alım/satım konularında "Konuyu Yukarı Taşı" butonu yer almaktadır.

Ekli dosyayı görüntüle 73252

"Konuyu Yukarı Taşı" özelliğinin kullanılabileceği kategoriler:
  • Satılık İkinci El Araçlar
  • Satılık Jant, Lastik, Aksesuar
  • Ürünler ve Satılık Diğer Her Şey

Yukarıda belirtilen kategorilerdeki her bir konu için üyelerin haftada 1 kez yukarı taşıma hakkı mevcuttur.

Alışveriş kategorisi kural değişiklikleri ve yenilikleri de yakında paylaşılacaktır.

Değerli görüş ve önerilerinizi bu konu altında paylaşabilirsiniz, iyi forumlar.
Süper olmuş...

@AhmetCakmak elinize sağlık.
Değişiklik iyidir.

Eski sağlayıcıda haftalık olarak beğeniye göre sıralama mevcuttu. Daha canlı tutuyordu.

Bu kalkınca kullanıcıların ilgisi azaldı.
Şimdi mesaj sayısına göre belirleniyor.
Bunun için de "hayırlı olsun, hoş geldiniz, tanışma salonuna yönlendirme, güncel, noktalama işareti, emoji " gibi gibi kısa, konuya faydası ya da etkisi olmayan yorum ve mesajları da bu sayaca dahil etmemeyi öneriyorum.
Yani bir yorumda alıntı dışında belirlenecek sayısal karakterde yorum mesaj yoksa bunu rütbe sayacına eklememeniz kalabalığın önüne geçecektir.

Saygılar.

Elinize sağlık, yeni sistem hayırlı olsun.

Konu altlarında spam dolu mesajlar bence de sayılmamalı. Yoksa önüne geçmek oldukça güç hal alacaktır :)

Güncel mesajları yerine haftalık olarak konuyu öne çıkarma çok iyi olmuş.

Hayırlı olsun. Ben olsam rütbeler için mesaj aralığını bu kadar açmam. Bu tip uygulamalar genellikle forum kirliliği oluşturuyor. 2013 yılında aynı durumu yaşamıştık.

Simdiden hayirlisi olsun. Satilik konularinda urun satildigina, konu sahibinin satildi olarak isaretleyebilmesi de eklenebilir. Konu sahibinin satildi yorumunu yazmasi, moderatorun gorup konuyu tasimasi sizlere gereksiz yuk getiriyor sahsimca :)

@AhmetCakmak elinize sağlık.
Değişiklik iyidir.

Eski sağlayıcıda haftalık olarak beğeniye göre sıralama mevcuttu. Daha canlı tutuyordu.

Bu kalkınca kullanıcıların ilgisi azaldı.
Şimdi mesaj sayısına göre belirleniyor.
Bunun için de "hayırlı olsun, hoş geldiniz, tanışma salonuna yönlendirme, güncel, noktalama işareti, emoji " gibi gibi kısa, konuya faydası ya da etkisi olmayan yorum ve mesajları da bu sayaca dahil etmemeyi öneriyorum.
Yani bir yorumda alıntı dışında belirlenecek sayısal karakterde yorum mesaj yoksa bunu rütbe sayacına eklememeniz kalabalığın önüne geçecektir.

Saygılar.
Hocam eski sistemdeki özellikler bu altyapıda olmayabiliyor fakat genel olarak şuanki altyapımız çok daha iyi. Benim de aklımda haftalık sıralama sistemi, en kısa sürede yayına alırız inşallah.
Mesajları o tarz yorumlardan filtreleyebilmek mümkün değil malesef ama minimum karakter sayacı ekleyeceğim. Mesaj kasmak için yapılan yorumlara denk geldikçe kaldırıyoruz. Moderasyon ekibi kadar forumdaki herkesin de rapor sistemini aktif kullanması forum içi kaliteyi arttıracaktır.
Elinize sağlık, yeni sistem hayırlı olsun.

Konu altlarında spam dolu mesajlar bence de sayılmamalı. Yoksa önüne geçmek oldukça güç hal alacaktır :)

Güncel mesajları yerine haftalık olarak konuyu öne çıkarma çok iyi olmuş.
Yukarıda detaylı cevap yazdım hocam. Bahsettiğiniz şey tam olarak mümkün olmasa da önüne geçmek için 1-2 gerekli düzenleme yapılacak.
Hayırlı olsun. Ben olsam rütbeler için mesaj aralığını bu kadar açmam. Bu tip uygulamalar genellikle forum kirliliği oluşturuyor. 2013 yılında aynı durumu yaşamıştık.
Kalabalık yaratmaması adına minimal boyutlarda rütbeler düzenlendi hocam. Forumda faydalı olmaya çalışan, paylaşım yapan üyelerin en azından bu şekilde rütbeye sahip olması herkes için daha hoş oluyor bence.
Simdiden hayirlisi olsun. Satilik konularinda urun satildigina, konu sahibinin satildi olarak isaretleyebilmesi de eklenebilir. Konu sahibinin satildi yorumunu yazmasi, moderatorun gorup konuyu tasimasi sizlere gereksiz yuk getiriyor sahsimca :)
Satılan veya vazgeçilen ilan için konu sahibinin konuyu raporlaması yeterli hocam. Malesef her şey kullanıcıya bırakılınca bazen bu durum kötüye kullanılabiliyor.

Geri
Üst Alt