Golf 7'den sonra ne alınmalı?

Golf 7 den sonra ne alınmalı?

• Golf 8

• A3

• Formertor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Marka/Model seçmeyin, DQ381 DSG'yi seçin derim ben :)
Ben de aynı şekilde değiştirmek istesem DQ200'e sahip bir araca geçmezdim her ne kadar sorunları en aza indirilmiş olsa da...
Ama tabi AUDİ varken Formentor da neymiş denebilir :/

Bence V6 Amarok bakın :)
Berker hocam, İstanbul değil de birazcık daha trafiği özgür bir şehir de yaşasam kesinlikle Amarok V6 harika olurdu :)

Berker hocam, İstanbul değil de birazcık daha trafiği özgür bir şehir de yaşasam kesinlikle Amarok V6 harika olurdu :)
Valla ben düşünüyorum; iş yerinde kullanıyorum.
Yani 7 den sonra 2 milyona yakın para verip şimdiki 7'mden çok daha iyi bir araca geçmiş olmayacağım 8 ya da benzeri bir C segment alırsam... Bu fiyat/kalite/tatmin üçlüsü beni hiç tahmin etmediğim kulvarlara sürüklüyor :D

Siz, V6+ıslak DSG bir Amarok fikrini göz ardı etmeyin. Şimdiden hayırlı olsun :)

Valla ben düşünüyorum; iş yerinde kullanıyorum.
Yani 7 den sonra 2 milyona yakın para verip şimdiki 7'mden çok daha iyi bir araca geçmiş olmayacağım 8 ya da benzeri bir C segment alırsam... Bu fiyat/kalite/tatmin üçlüsü beni hiç tahmin etmediğim kulvarlara sürüklüyor :D

Siz, V6+ıslak DSG bir Amarok fikrini göz ardı etmeyin. Şimdiden hayırlı olsun :)
Girmeyin kanıma :D Çok teşekkür ederim 🤲

mantık formentor desede(daha sıradışı tasarım ve dq381 den ötürü) seçenekler içinde a3 ya da golfü tercih ederdim oyumu a3 ten yana kullandım ancak birkaç arkadaşında dediği gibi seçeneklere tiguan eklenebilirse oda güzel bir seçim olur

mantık formentor desede(daha sıradışı tasarım ve dq381 den ötürü) seçenekler içinde a3 ya da golfü tercih ederdim oyumu a3 ten yana kullandım ancak birkaç arkadaşında dediği gibi seçeneklere tiguan eklenebilirse oda güzel bir seçim olur
Teşekkür ederim Serhat hocam, Bülent hocama da belirttiğim gibi 4x4 Tiguan alabilsem 2 dakika düşünmezdim ama 4x2 Tiguan bana hitap etmiyor. Muhtemelen Golf8 ile A3 arasında bir tercih olacak gibi, hayırlısı artık.

Teşekkür ederim Serhat hocam, Bülent hocama da belirttiğim gibi 4x4 Tiguan alabilsem 2 dakika düşünmezdim ama 4x2 Tiguan bana hitap etmiyor. Muhtemelen Golf8 ile A3 arasında bir tercih olacak gibi, hayırlısı artık.
şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun, gönlünüzden geçenin en güzeline kavuşmanız dileklerimle(y)

şu sıralar aklımda dönen üç araba sizde aynı fikirdeymişsiniz
hangisine oy atayım kararsız kaldım a3 e attım
Golf 8 nedense yavan geliyor 7,5 highline kullanıcısı olarak a3 sedan s line 1.5 mantıklı geliyor kozmetik ve kullanım olarak
Formentor çok çelişkili bir gün okeyim diğer gün yok ya diyorum güzel mi değil mi karar bile veremedim bile tam olarak

şu sıralar aklımda dönen üç araba sizde aynı fikirdeymişsiniz
hangisine oy atayım kararsız kaldım a3 e attım
Golf 8 nedense yavan geliyor 7,5 highline kullanıcısı olarak a3 sedan s line 1.5 mantıklı geliyor kozmetik ve kullanım olarak
Formentor çok çelişkili bir gün okeyim diğer gün yok ya diyorum güzel mi değil mi karar bile veremedim bile tam olarak
:) bu üçlemede kalmamak mümkün değil, gönül Golf ten devam et diyor ama artan teknoloji ile beraber azalan mekanik kumandaların olmayışı A3 e itiyor. A3 te aradığım tüm detaylar var ama Formentor daki DQ381 yok :) o da olsa tadından yenmez. Formentor ise kaliteden ve marka değerinden kaybediyor. Sanırım Golf ten sonra A3 en mantıklısı gibi ama 2024 FL leri beklemek lazım.
Saygılar.

7 yıl golf7 kullandıktan sonra 3 ay önce formentor aldım. +ları çoğunlukla olsa da bazı -‘leri de mevcut.

Ama genel anlamda memnunum, sorularınız olursa yanıtlayabilirim.

7 yıl golf7 kullandıktan sonra 3 ay önce formentor aldım. +ları çoğunlukla olsa da bazı -‘leri de mevcut.

Ama genel anlamda memnunum, sorularınız olursa yanıtlayabilirim.
Aracınız hayırlı olsun, Golf 7 öyle bir araç ki, yeni neslinden bile (bence) kaliteli. Bu yüzden insanlar farklı araçlara yönelmeye başlıyor. Formentor un tasarımı çok güzel, iç hacmi ve bagajı Golf7 ye göre daha kullanışlı ve yol tutuşunun gayet başarılı olduğunu duydum, konfor olarak Golf7 ye göre daha sert mi merak ediyorum? ayrıca trim sesleri ve muhtelif yerlerde tıkırdama sorunu oluyor mu? Seat mimarisi kullandığı için belki bazı mirasları devralmıştır?

Desteğiniz için teşekkür ederim.

Golften sonra aynı sınıfta bir araca geçmek istemeyeceğim için oyumu formentordan yana kullandım ancak benzer miktarda para veriyorsam 2 çekerde olsa kesinlikle tiguan alırdım.

@iamalegend Hocam ben de olsam tiguan alırdım, formentoru düşünüp tiguanı 4*2 diye elemeniz biraz haksızlık oluyor sanki :) bütçe kısıtı varsa bişey diyemem tabi.
Burak hocam, Formentor tam olarak suv değil ya hani biraz daha coupe ye yakın ya bu yüzden seçenekler arasına almıştım, Tiguan ise sınıfının lideri belki yeni kasasını görmeden karar vermemek lazımdır :)

Anket belli olmuş çoktan

Floret gri (gümüş gri) a3 %54

Hayırlı olsun diyoruz kazasız nazarsız.

Geri
Üst Alt