Golf 7'den sonra ne alınmalı?

Golf 7 den sonra ne alınmalı?

• Golf 8

• A3

• Formertor

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

iamalegend

Katılımcı Üye

İsim
Nadir
Merhaba arkadaşlar,

İmzamda yer alan ve çok severek kullandığım aracımı (2015 Mart çıkışlı Golf 7 1.4 TSI Highline 103.000 km) değiştirme niyetindeyim, açıkçası Golf 8 ile devam etmek isterdim ama multimedya ve klima kontrolünün sadece dokunmatik ekrandan yapılıyor olması bana tuhaf geliyor, bu sebepten ötürü A3 aklımı çeliyor ama DQ200 DSG nin kötü geçmişi nedeni ile her ne kadar multimedya ve klima kontrolü de Golf 8 de olduğu gibi sadece dokunmatik ekrandan yapılıyor olmasına rağmen, Formertor da yer alan DQ381 DSG daha mantıklı gibi geliyor... Açıkçası aklım bu 3 araç arasında gidip geliyor. Vakit ayırıp ankete katılabilirseniz memnun olurum.
Not: tercih edilecek tüm araçlar 0 km ve 1.5 TSI olacaktır ve VAG grubu araç dışında başka bir araç düşünmüyorum.

Saygılarımla.

Golf 8 her anlamda iyi. Şanzıman yazılımı 2015 golften farklı.
A3 hb arkadaşımda var oda golf8 diyor kalite anlamında.
Şöyle a3 sline olursa olur.
Golfün style bile iş görür.
Yol tutuş golf 7 ye göre daha iyi
Teknoloji anlamında daha iyi.
Kış paketi çok konforlu
Ara sıra muzdarip olunan trim sesleri var doğru ama çözülemeyeni yok.
Garantili alırsanız daha avantajlı.
Formentor araştırırsanız kalite anlamında golften düşük. Amortisörler sert.
Golfteki bariz belli olan kalite düşüklüğü tüm firmalarda var. Formentorda dahada vardır.
Bir şanzıman için kalitrden vazgeçilmeZ.
Golften golfe geçmek daha mantıklı en azından bildiğiniz bir araç.
Golf her zaman golftür.
Formentorun 2. El piyasasıda zayıf.
Tercih sizin.

Golf 8 her anlamda iyi. Şanzıman yazılımı 2015 golften farklı.
A3 hb arkadaşımda var oda golf8 diyor kalite anlamında.
Şöyle a3 sline olursa olur.
Golfün style bile iş görür.
Yol tutuş golf 7 ye göre daha iyi
Teknoloji anlamında daha iyi.
Kış paketi çok konforlu
Ara sıra muzdarip olunan trim sesleri var doğru ama çözülemeyeni yok.
Garantili alırsanız daha avantajlı.
Formentor araştırırsanız kalite anlamında golften düşük. Amortisörler sert.
Golfteki bariz belli olan kalite düşüklüğü tüm firmalarda var. Formentorda dahada vardır.
Bir şanzıman için kalitrden vazgeçilmeZ.
Golften golfe geçmek daha mantıklı en azından bildiğiniz bir araç.
Golf her zaman golftür.
Formentorun 2. El piyasasıda zayıf.
Tercih sizin.
Detaylı görüşleriniz için teşekkür ederim.

Bülent hocam, şahsi görüşüm 4x2 SUV olmaz :) Bütçemin üstüne çıkamadığım için bu seçeneklere yöneldim yoksa 4x4 Tiguan çok güzel olurdu veya Q3.
Selamlar.

Haklisin ustad

Ben 4x2 4x4 bakmam sehirici kullaniciyim

Seceneklerde A3 oyumu kullandim gecen konularda A3 fazla yol gürültü aldigi okumuştum sizde eger alip sikayetiniz olursa ses yalitim yaptirip ve iyi bir lastikle bu sorun aşılabilir

Simdiden ne alirsaniz gule gule kullanin

Haklisin ustad

Ben 4x2 4x4 bakmam sehirici kullaniciyim

Seceneklerde A3 oyumu kullandim gecen konularda A3 fazla yol gürültü aldigi okumuştum sizde eger alip sikayetiniz olursa ses yalitim yaptirip ve iyi bir lastikle bu sorun aşılabilir

Simdiden ne alirsaniz gule gule kullanin
Çok teşekkür ederim Bülent hocam. Hayırlısı artık :)

Ya Matador Kırmızı A3 Sline ya da Pearleffekt Misano Kırmızı A3 Sportback Sline.Bu saatten sonra VW'ye karışmanın pek bir anlamı yok.Tasarım ve malzeme kalitesi konusunda avrupa pazarında VAG grubu VW'den vazgeçip Audi'ye yüklendiler.Tabi Çin'de yaşıyorsanız VW düşünülebilir :).Ya da 8,5,tasarımı oldukça şık.Ama yeni A3 her zaman daha şık ve sade kalacak benim için.Her türlüsü çok güzel.

Formentor yalıtım ve malzeme kalitesi olarak A3'den bir tık altta olsa da görece hem yakışıklı hem de aile kullanımı olacaksa A3'e göre daha konforlu olacaktır.

A3 Advanced yeni parti gelenler epey donanımlı oluyordu sanırım, eğer öyleyse ve Formentor'un makyajlanacağını da düşünürsek uzun vadede A3 bir tık daha mantıklı kalıyor. Formentor facelift 2024 ilk yarısında tanıtılacak.

Marka/Model seçmeyin, DQ381 DSG'yi seçin derim ben :)
Ben de aynı şekilde değiştirmek istesem DQ200'e sahip bir araca geçmezdim her ne kadar sorunları en aza indirilmiş olsa da...
Ama tabi AUDİ varken Formentor da neymiş denebilir :/

Bence V6 Amarok bakın :)

Formentor yalıtım ve malzeme kalitesi olarak A3'den bir tık altta olsa da görece hem yakışıklı hem de aile kullanımı olacaksa A3'e göre daha konforlu olacaktır.

A3 Advanced yeni parti gelenler epey donanımlı oluyordu sanırım, eğer öyleyse ve Formentor'un makyajlanacağını da düşünürsek uzun vadede A3 bir tık daha mantıklı kalıyor. Formentor facelift 2024 ilk yarısında tanıtılacak.
Teşekkür ederim Ahmet hocam

Geri
Üst Alt