60.000 km bakim hakkinda

viya

Üye
İsim
Samet
1.0 etsi aracimin 60.000 km bakimi geldi. Servisi arayi sordugumda bujiler, fren hidrolik yagi, motor yagi, yag filtresi, v kayisi ve gergi makarasi degisimi yapilmasi gerektigi soylenildi. Servis yaklasik 13.000 tl fiyat verdi. Ozel bir servise sordugumda 8500 lira dediler. Aracimin garantisi bitti. + 1 yil olan iyi niyet garantisinin bitimine 6 ay kaldi. Serviste bakim yaptirmaya devam edersem ne gibi avantajlari olacak? Genel fikirlerinize ihtiyacim var.

Satarken iyi bir imaj oluşturur onun dışında orjinal parça kullandığınızı bilirsiniz. Sorun çıkması durumunda servis özel servise göre sizi daha fazla dinler. Her şeyden önemlisi bütçe durumu hocam bütçenizde 4500 tl çok fark yaratmazsa servisi tercih edin.

Servisin dedigi bu. Farkli bir servise daha soracagim bende merak ettim

O zaman dsg sansiman yaginin da desimesi gerek cunku her 60binde degismesi lagzim
Servisin dedigi 60bin km kayislarin degismesi de cok Ama cok mantiksiz cunku
90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde kayış değiştirilebir diye biliyorum

O zaman dsg sansiman yaginin da desimesi gerek cunku her 60binde degismesi lagzim
Servisin dedigi 60bin km kayislarin degismesi de cok Ama cok mantiksiz cunku
90 bin kilometre ya da 3 yıl içerisinde kayış değiştirilebir diye biliyorum
Sanziman yagi degismiyor bu modelde diye biliyorim ama yanlis olabilirim tabi.

1.4 TSI aracımın 120 bin bakımı için 18.000₺ fiyat aldım, içinde fren hidroliği de yok. Fiyat farkı 1.0 - 1.4 motor farkındansa sizinki gayet uygunmuş. 60 bin ve 120 binde aynı işlemler yapılıyor. Sadece kayışlar 120 binde değişiyor diye biliyorum ama orijinal kılavuzda “Araç ve motor tipine göre periyodu ve set kapsamı değişiklik gösterir.” diyor. 👇

https://binekarac.vw.com.tr/idhub/c...hizmetler/pdf/volkswagen_bakim_kapsamlari.pdf

Serviste bakım yaptırmaya devam ederseniz kurumsal muhatabınız olur, orijinal parça ve garantili işçilikten faydalanırsınız. Bir de aracı satacağınız zaman “yetkili servis bakımlı” durumu var ama alıcısına göre değişir. Özel servisin avantajı ise sadece ekonomik olması. Üçüncü bir kişi için kefil olabileceğiniz kadar güvendiğiniz bir ustanız yoksa yukarıda yazdıklarımın (genellikle) tam tersi geçerli. İyi niyet garantisine de çok takılmayın, tamamen keyfekeder bir uygulama.

60 bin bakımını geçen hafta yaptırdım 12.450 TL ödeme yaptım dediğiniz her şeyi değiştiler 8.500 dışarıda vermek yerine son 1 bakım daha burada olsun diye düşündüm

7 ileri kuru kavramada mekatronil yağı değişiyor.
1 litre civarı.
yetkililer değişmiyor ama değişmesi tavsiye ediliyor ben 1 ay önce değiştim..2 litre olacak zaten üreticide 1.7lt diyor biraz fazla eklenemsi iyi olur

1.0 etsi aracimin 60.000 km bakimi geldi. Servisi arayi sordugumda bujiler, fren hidrolik yagi, motor yagi, yag filtresi, v kayisi ve gergi makarasi degisimi yapilmasi gerektigi soylenildi. Servis yaklasik 13.000 tl fiyat verdi. Ozel bir servise sordugumda 8500 lira dediler. Aracimin garantisi bitti. + 1 yil olan iyi niyet garantisinin bitimine 6 ay kaldi. Serviste bakim yaptirmaya devam edersem ne gibi avantajlari olacak? Genel fikirlerinize ihtiyacim var.
Benim aracımda golf 8 2.0TDI 7 ileri DSG şanzıman almanyadan serviste bende sordum 7 ileri şanzıman yağı değişmez dedi sadece 6 ileri değişmesi lazım dedi sadece fren yağı klima filtresi 0-20 4.5litre yağ ve filtresi hava filtresi bide vidalar falan malzeme 300 euro 180 euro işçilik ve 100 euro vergi toplam 610€ fiyat verdi. Fren hidrolik yağı normalde değişmesine gerek yok değiştirmiyorlarda zaten sadece cihazla kontrol ediyor küçük el cihazı. Triger kayışı yeni VW motorlarında 210.000km de değişiyor. Sanırım V kayışı değişecek servisle konuşun isterseniz fren yağı ve klima filtresini istemeyim eğer olursa fiyatta ciddi değişim olacaktır. Sadece yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değiştirsinler bide kontroller falan hem arabanız servis kayıtlı olur

Yetkili servis
Benim aracımda golf 8 2.0TDI 7 ileri DSG şanzıman almanyadan serviste bende sordum 7 ileri şanzıman yağı değişmez dedi sadece 6 ileri değişmesi lazım dedi sadece fren yağı klima filtresi 0-20 4.5litre yağ ve filtresi hava filtresi bide vidalar falan malzeme 300 euro 180 euro işçilik ve 100 euro vergi toplam 610€ fiyat verdi. Fren hidrolik yağı normalde değişmesine gerek yok değiştirmiyorlarda zaten sadece cihazla kontrol ediyor küçük el cihazı. Triger kayışı yeni VW motorlarında 210.000km de değişiyor. Sanırım V kayışı değişecek servisle konuşun isterseniz fren yağı ve klima filtresini istemeyim eğer olursa fiyatta ciddi değişim olacaktır. Sadece yağ, yağ filtresi ve hava filtresi değiştirsinler bide kontroller falan hem arabanız servis kayıtlı olur
Alman mühendislerine selamlar.

Geri
Üst Alt