225/40r18 Lastik için en konforlu lastik seçimi

İsim
Ahmet
Araç
Golf 7 1.2 TSİ
Para önemli değil.En iyi konforlu lastiği almak istiyorum arabam için 225/40r18 ebatlarım bu şekilde çok performansdan ödün vermeden en iyi konfor ve sessizliği istiyorum sizce hangi lastik bana uygun?

Yazlık mı Kışlık mı aradığınızı söylememişsiniz ama ben size her ikisi için de öneride bulunayım. Yazlık Michelin Primacy 4 ya da 4+ .Kendim de Primacy 4 kullanıyorum çok memnunum. Bu konfor odaklı bir lastiktir. Michelin in Pilot Sport serisi de var ama bunlar da performans odaklı ve konfordan az da olsa çalıyor ( Primacy 4 lere kıyasla )
Kışlık olarak da tercihler yaşadığınız şehrin kış aylarında yolların buzlu kalma süresine göre değişir. Yoğun buzlu ve karlı bir şehirde yaşıyorsanız bu işte zirve diyebileceğim tek lastik Nokian markasını öneririm. Model olaral da WR4 idealdir. İkinci önerim Michelin Alpin 6 olur.
Yukarda dile getirdiğim lastikler konfor anlamında asla üzmez. Karda bırakmaz. Ama kar haricinde buzda da gidecem , Uludağ, Kartalkaya, Kartepe vs çıkacam derseniz de Nokian ın Kendinden çivili Hakkapeliitta serisi lastikleri var. Muazzam bir lastik. Buzda bile 1 cm kayma yapmaz. Seçim sizin.

Michelin Primacy 4 veya Primacy 4+ piyasada alabileceğiniz konforu en iyi olan lastiktir.

Michelin konfor odaklı, continentalde viraj ve ıslak zeminde çok iyi. Ama ses konfor mich.

205 55 16 olarak Primacy 4 , Primacy 4+'tan daha konforludur.
Salınım biraz daha az olsun isterseniz Primacy 4+
18 ebatta etiket değerleri Primacy 4 AA 70db, Primacy 4+ CA 70db.
Burada tam tersi durum var. Yani yakıt tüketimi iyi olan Primacy 4 yerine, Primacy 4+ daha konforludur.

Teknik detayları kıyaslayınız ve ona göre ikisi arasında tercih edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Benim de tam böyle bir sıkıntım vardı. Aynı ölçülerde yazlık lastik almak istiyorum konfor ilk tercihim. Yazılan yorumlara göre en konforlu lastik primacy 4+ gibi görünüyor peki bu lastiğin bozuk yollarda, çukura düşme gibi durumlarında dayanımı nasıldır? Kolayca balon yapabilir mi?

Para önemli değil.En iyi konforlu lastiği almak istiyorum arabam için 225/40r18 ebatlarım bu şekilde çok performansdan ödün vermeden en iyi konfor ve sessizliği istiyorum sizce hangi lastik bana uygun?

Piyasasının en sessiz / konforlu lastik marka / desenleri : ( Fiyatlar satıcıdan satıcıya değişkenlik gösterebilir, fiyat araştırması yapınız )

Michelin Primacy 4+.png

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6.png

Falken Azenis FK520.png

Continental UltraContact.png

Pirelli P-Zero PZ4 SC.png

Hankook Ventus Prime 4 K135.png

KONFOR.png

ıslak.png

kuru.png

Ekli dosyalar

• Michelin Primacy 4+.png
    Michelin Primacy 4+.png
    47.9 KB · Görüntüleme: 6
  • KONFOR.png
    KONFOR.png
    67.9 KB · Görüntüleme: 10
  • ıslak.png
    ıslak.png
    84.6 KB · Görüntüleme: 9
  • kuru.png
    kuru.png
    62.6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Benim de tam böyle bir sıkıntım vardı. Aynı ölçülerde yazlık lastik almak istiyorum konfor ilk tercihim. Yazılan yorumlara göre en konforlu lastik primacy 4+ gibi görünüyor peki bu lastiğin bozuk yollarda, çukura düşme gibi durumlarında dayanımı nasıldır? Kolayca balon yapabilir mi?

Gülü seven dikenine katlanır misali, aşırı konforun da bazı handikapları var tabi ki. Michelin temiz asfalt sever, hele ki 40 yanak ile.

Genel kullanım sıklığınız bozuk yollarda olacaksa Continental UltraContact veya Goodyear Asymmetric 6 tercih ediniz.

.

Gülü seven dikenine katlanır misali, aşırı konforun da bazı handikapları var tabi ki. Michelin temiz asfalt sever, hele ki 40 yanak ile.

Genel kullanım sıklığınız bozuk yollarda olacaksa Continental UltraContact veya Goodyear Asymmetric 6 tercih ediniz.

.
Hocam %80 istanbul anadolu yakası

Yazlık mı Kışlık mı aradığınızı söylememişsiniz ama ben size her ikisi için de öneride bulunayım. Yazlık Michelin Primacy 4 ya da 4+ .Kendim de Primacy 4 kullanıyorum çok memnunum. Bu konfor odaklı bir lastiktir. Michelin in Pilot Sport serisi de var ama bunlar da performans odaklı ve konfordan az da olsa çalıyor ( Primacy 4 lere kıyasla )
Kışlık olarak da tercihler yaşadığınız şehrin kış aylarında yolların buzlu kalma süresine göre değişir. Yoğun buzlu ve karlı bir şehirde yaşıyorsanız bu işte zirve diyebileceğim tek lastik Nokian markasını öneririm. Model olaral da WR4 idealdir. İkinci önerim Michelin Alpin 6 olur.
Yukarda dile getirdiğim lastikler konfor anlamında asla üzmez. Karda bırakmaz. Ama kar haricinde buzda da gidecem , Uludağ, Kartalkaya, Kartepe vs çıkacam derseniz de Nokian ın Kendinden çivili Hakkapeliitta serisi lastikleri var. Muazzam bir lastik. Buzda bile 1 cm kayma yapmaz. Seçim sizin.
Hocam %80 istanbul içinde sürücemde araba zaten s-line sert biraz dedim hem biraz lastik sesini azaltayım çünkü deli dehşet bir yol sesi alıyor araba birde biraz daha konforlu olsun diye 4+ ile Continental PremiumContact 7 arasında çok kaldım gazlarımda biraz yani

Bundan 2-3 yıl önce sıfır km satın aldığım passat b8 aracımda continental lastik gelmişti üzerinde. Continental in hangi serisiydi hatırlamıyorum. Yağmurda, ıslak zeminde bana çok güven vermedi. Biraz da sert kullanıyordum aracı. Hafif de olsa birkaç kez arkayı attığına şahit oldum. Continentalle böyle bir anım olduğu için Yazlıkta Michelinciyim ben. Primacy 4+ hiç kullanmadım ama Primacy 4 kullanıyorum şuan. Çok memnunum.

hocam cogu lastıgı denemıs bırı olarak o ebatlarda cok konfor falan bekleme.ılk aldıgında tum lastıkler ıyı oluyo bı sure sonra cogu sertlesıyo.su an aracımda nexen var mesela cogu lastıkten daha sesszı geldı bana.ama tutusu cok ıyı dıyemem.sana onerım contınental olur.bırde etıket degerlerıyle gunluk kullanım sartları asla bırbırını tutumuyo.zamanında nokıanda kullandım berbat bı lastıktı ses acısından

hocam cogu lastıgı denemıs bırı olarak o ebatlarda cok konfor falan bekleme.ılk aldıgında tum lastıkler ıyı oluyo bı sure sonra cogu sertlesıyo.su an aracımda nexen var mesela cogu lastıkten daha sesszı geldı bana.ama tutusu cok ıyı dıyemem.sana onerım contınental olur.bırde etıket degerlerıyle gunluk kullanım sartları asla bırbırını tutumuyo.zamanında nokıanda kullandım berbat bı lastıktı ses acısında
Merhaba,uzun yıllardır aracım olmadı 6 ay önce yeni araç aldım benim için Ferrari araçları gibi önem taşıyor.
Araç polo 2012 233.000 km de lastik ölçüm 185 60 r15 üzerinde dunlop lastik var ama değiştirmek istiyorum. Tercihim;ses, konfor, ıslak zemin tutuşu ve frenlemesi kuru zemin frenleme konularında uygun olan cok pahalı olmayan lastik tavsiyeniz varmıdır. Lastik işinden anlayan uzun yıllardır araç sahibi olan bu işte bilgisi üst sevilerde kişilerin tavsiyelerine ve düşüncelerine ihtiyacım var. Saygılar sunuyorum.

Not: gaziantep'de yaşıyorum yollar çokta iyi sayılmaz yama çok ve yaz lastiği tercih ediyorum.

Merhaba,uzun yıllardır aracım olmadı 6 ay önce yeni araç aldım benim için Ferrari araçları gibi önem taşıyor.
Araç polo 2012 233.000 km de lastik ölçüm 185 60 r15 üzerinde dunlop lastik var ama değiştirmek istiyorum. Tercihim;ses, konfor, ıslak zemin tutuşu ve frenlemesi kuru zemin frenleme konularında uygun olan cok pahalı olmayan lastik tavsiyeniz varmıdır. Lastik işinden anlayan uzun yıllardır araç sahibi olan bu işte bilgisi üst sevilerde kişilerin tavsiyelerine ve düşüncelerine ihtiyacım var. Saygılar sunuyorum.

Not: gaziantep'de yaşıyorum yollar çokta iyi sayılmaz yama çok ve yaz lastiği tercih ediyorum.
hocam hankook oneririrm hepsinin ortalamasi. michelin ve continental cok yumusak kalir yollar kotuyse

hocam hankook oneririrm hepsinin ortalamasi. michelin ve continental cok yumusak kalir yollar kotuyse
İlginiz için teşekkür ederim.
Yollar kötü demem çok kötü değil kaymak gibi asfalt değil. Aracı yeni aldım yeniyim ama şunu söylemek istiyorum buradaki okuyuculara. Otomotiv sektöründe çok sahte işler var,denetim yok en kaliteli marka denilen dahi sahtesi çokmuş. Paramızla rezil olmaktan başka anlam veremiyorum. Araç uzağı yakına getiriyor ama baş ağrısını da adrese teslim ediyormuş. Tüm volkswagen ve araç kullanıcılarına saygılar sunuyorum.

Geri
Üst Alt