Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

Direksiyon konusunda koruma önerisi olan yokmu yani tamamen şans işimi? Kiminde hic kırısıklık bile yok kiminde soyulma bile var ?

Ben de tırnaktan muzdaribim.  Acaba eldiven mi taksak deri  s=s17

Bence asıl direksiyona büyük zarar veren şey kesinlikle ter. Aracım daha 6 binde ama bir kısmı sanki ateş tutmuşsunuzda büzüşmüş gibi. Neredeyse direksiyon zarar görmesin diye narin davranırım ama nafile. Scirocco sattığım zaman 28 binde olmasına rağmen sanki su an ki direksiyondan daha diri duruyordu gibi geliyor. Bakım zamanı geldiği zaman özellikle bunu söyleyeceğim. Fakat bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

muslumbingollu dedi:
Direksiyon konusunda koruma önerisi olan yokmu yani tamamen şans işimi? Kiminde hic kırısıklık bile yok kiminde soyulma bile var ?
Bu daha çok kiminin eli terliyor ve krem sürüyor ya da derisi sert ;) dikkatli kullanmaktan başka çare yok.

soyulma olmadıktan sonra kırışıklık normal :)

fiestanın evet derisi soyulmuyordu özellikle  2009 model çok sertti deri direksiyon demeye bin şahit isterdi,  ondan soyulma  ve hatta çizilme olmuyordu.  Ancak yumuşak deri olunca  tırnak kolay geçiyor buna yapacak birşey yok. astramdada aynı dertten muzdariptim.

Yüzüksüz saatsiz ve kısa tırnak kombinasyonu ile kullanıyorum aracı.

Öncesinde saat ve yüzük kullanirdim.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracı aldığımda 1 ay içinde direksiyon soyulmuştu (ilgili konu mevcut) ve garantiden değiştireli 2 ay oluyor.

Herhangi bir bozulma soyulma yok. Demek ki malzeme-üretim hatası. Aracı teslim alma töreninde "Golf'ün en hassas noktası direksiyonu gibi görünüyor" demiştim ST'ye.

Ayrıca yeni gelen direksiyonun, fabrika çıkışı gelen direksiyonla aynı hisse sahip olmadığını düşünüyorum. Yeni gelen daha "kuru" bir yapıya sahip. Yine de soyulmasın yeter.

Yahu bu kadar da önemsemeyin sizinle yaşamayacak bu araç !  Kaldı ki sakınılan göze çöp batar çok titiz olursanız daha kötü olur tecrübe ile sabit ;)

silvershadow dedi:
Direksiyonun derisi kimyasallara, güneşe, ısıya, neme karşı oldukça dayanıklı olmasına karşın yumuşak deri olmasından kaynaklı  çizilmeler, berelenmeler  ve kesikler sıklıkla yaşanabiliyor. 

Bu olay çözümsüz gibi çünkü direksiyonun sahip olduğu yumuşaklık hissinin kaynağı yumuşak deri. Bunu dayanıklı kılmak adına girişilecek bir sertleştirme bu hissi tamamen ortadan kaldıracaktır.

Yüzük takmamalı, tırnaklarımızı uzatmamalı, kolumuzdaki saat ve kol düğmesi dahil bütün kıyafet ve aksesuarlarına azami dikkat etmeli.

Değerli Can dostumuzun daha önceleri paylaşmış olduğu bir örnek. @enpisagor

hocam böle bi yara izi bendede oluştu acaba bu yara kendi kendine dahada büyürmü güneşten soyulma vb..?

Arkadaşlar deri direksiyon için bakım ürünü kullanan var mı?

Gtechniq l1 leather guard ürününü bir kez kullandım. Artık sadece nemli bezle silip geçiyorum.

sanirim bu mevzu kronik probleme doğru gidiyor. 

11 aylık aracımda son derece kötü çatlamalar oluşmuş haftasonu farkettim. 

Bugun doğuşa gittim 13 hazirana randevu verdiler. Dosya açılacak. Usta değişir bu büyük ihtimalle dedi. Güneşliği de söyledim  bakalım. 

İnsallah garanti kapsamına alirlar

@alper32 hocam sizinki sanirim daha hafif boyuttaydı. 

Resimler de bunlar..

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@maniax Hocam çok üzüldüm. Ciddi deforme olmuş. Kesin olarak değişim talep edin ve gelen ürünü taktırmadan önce inceleyin. Herhangi bir ürün kullanmışmıydınız?

bendeki çatlak tek bir kılcal şeklindeydi. Fotosunu bulursam atarım.

@maniax Hocam çok üzüldüm. Ciddi deforme olmuş. Kesin olarak değişim talep edin ve gelen ürünü taktırmadan önce inceleyin. Herhangi bir ürün kullanmışmıydınız?

bendeki çatlak tek bir kılcal şeklindeydi. Fotosunu bulursam atarım.
yok hocam hiç bişey sürmedim. bi de burası alttaki düz kısmın sol tarafı. elimle tuttuğum bi yer de değil.

gelen direksiyonda neye dikkat etmeliyim?

Geri
Üst Alt