Direksiyonda oluşan çatlaklar ve kolay çizilmesi

@asturias

Arkadaşlar ben direksiyondan çok memnunum. Direksiyona tutunca öyle güzel bir his var ki başka hiçbir direksiyonda bu his yok.

Muhtemelen gerçek deri olduğu için. Şahsen bir fiesta yada megane gibi sağlam olmasını istemem. Böyle olsun ben ona iyi bakarım :)

Bence soyulmadığı sürece kıymetini bilin.  :'(

yusuf dedi:
@asturias

Arkadaşlar ben direksiyondan çok memnunum. Direksiyona tutunca öyle güzel bir his var ki başka hiçbir direksiyonda bu his yok.

Muhtemelen gerçek deri olduğu için. Şahsen bir fiesta yada megane gibi sağlam olmasını istemem. Böyle olsun ben ona iyi bakarım :)

Bence soyulmadığı sürece kıymetini bilin.  :'(
Evet dokunduğun zaman verdiği his güzel ama 3 ayda tırtık tırtık olmuş bir direksiyon (6500 km daha) 3 yıl sonra nasıl olur. Ben şuan her dokunduğumda parmağımın ucundaki pürüzlü yapıyı hissediyorum. E nerede kaldı gerçek derinin özelliği güzelliği?

@asturias

Hocam işte kötü yanı bu. Biraz hassas. Yanı tırnak darbesi yada yüzük o pürüssüz yapıyı bozuyor.  Ben çok dikkat ettim. 15.000 devirdim hala pırıl pırıl :)

Arkadaşlar,

direksiyon simidi için deri besleyici bakım kremleri var, acaba direksiyonun derisinin ömrünü uzatmak için kullanmalımıyız?

iamalegend dedi:
Arkadaşlar,

direksiyon simidi için deri besleyici bakım kremleri var, acaba direksiyonun derisinin ömrünü uzatmak için kullanmalımıyız?
Ürün kullanmaya gerek yok bence. Fiziksel darbe almadıkça fazlasıyla uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

Soyulma nedeniyle garantiden değiştirdiğim direksiyondaki kırışıklıklar;

2n9w20h.jpg

Çok rahatsız değilim ama olmaması lazım bana göre.

Hiçbir passatta böyle bir kusura rastlamadım.

Orhan Hoca dedi:
direksiyondan şansın bir türlü olmayacak sanırım alper hocam.

daha yeni değiştin normal değil. iki sene oldu neredeyse bende yok. üzülüyorum bu durumları görünce.

@alper32
Direksiyonu taktırmadan önce kutusunu açtırıp kontrol etmiştim ve bu kırışıklıkları görmüştüm.

Ele gelen noktada değil ama göze çarpıyor. Daha iyi işçilik olması lazım.  >:

Yine de soyulma olmadığı sürece buna razıyım  s=dry

Direksiyon konusuna çözüm buldum arkadaşlar  :D

35jea39.png

Direksiyonun derisi kimyasallara, güneşe, ısıya, neme karşı oldukça dayanıklı olmasına karşın yumuşak deri olmasından kaynaklı  çizilmeler, berelenmeler  ve kesikler sıklıkla yaşanabiliyor. 

Bu olay çözümsüz gibi çünkü direksiyonun sahip olduğu yumuşaklık hissinin kaynağı yumuşak deri. Bunu dayanıklı kılmak adına girişilecek bir sertleştirme bu hissi tamamen ortadan kaldıracaktır.

Yüzük takmamalı, tırnaklarımızı uzatmamalı, kolumuzdaki saat ve kol düğmesi dahil bütün kıyafet ve aksesuarlarına azami dikkat etmeli.

Değerli Can dostumuzun daha önceleri paylaşmış olduğu bir örnek. @enpisagor

Direksiyon derisinin çizilmelerinin en büyük sebebi emniyet kemeri tokasıdır,aceleyle kemer takıp çıkarırıken metal kısmın direksiyona bir dokunması yeterli oluyor:((

Benim tahmin ediyorum ki, ceketimin fermuarı çizmişti, can sıkıcı bir durum ancak ne kadar dikkat ederseniz o kadar bir şeyler oluyor gibi :)

tırnak bile batsa geçmeyen iz kalıyor

Geri
Üst Alt