Lok lok tok sesi yardım

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Değerli forum kullanıcı herkese merhaba.

Aracım Golf 7 dsg uzun zamandır uğraş verdiğim ve bulunduğum bölgede çokça usta ile görüştüğüm çözülemeyen bir sorunum var. bozuk taşlı yollarda ve geri gelirken frene basınca çıkan “LOK LOK” tok sesini (lokurtu) çözemedim. Motor alt şanzıman kulağını (travers takozları) bugün değiştirdim ancak çözüm olmadı. Kime gösterdiysem amortisörlerimin sağlam olduğunu söylediler. Konuya çözüm bulmuyorum ve bu durum canımı çok sıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Son düzenleme:

Merhaba,
Fren Kaliperleri, Kaliper pimleri, Fren merkezleri, porya bilyası ve bağlantıları,amortisör bilyaları ilk aklıma gelenler. Bunlar kontrol edilmeli bence.

Bunlarda sorun çıkmazsa işinin ehli bir VW ustasına göstermek gerekir. Malesef işi bilen ustalar git gide azalıyor. Tecrübeli bir usta bulabilirseniz mutlaka çözüme kavuşturur.

Upvote 0
Değerli forum kullanıcı herkese merhaba.

Aracım Golf 7 dsg uzun zamandır uğraş verdiğim ve bulunduğum bölgede çokça usta ile görüştüğüm çözülemeyen bir döküntüm var. bozuk taşlı yollarda ve geri gelirken frene basınca çıkan “LOK LOK” tok sesini (lokurtu) çözemedim. Motor alt şanzıman kulağını (travers takozları) bugün değiştirdim ancak çözüm olmadı. Kime gösterdiysem amortisörlerimin sağlam olduğunu söylediler. Konuya çözüm bulmuyorum ve bu durum canımı çok sıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Ses nereden geliyor?

Upvote 0
Aracı çalıştırırken de aynı ses var stop ederken de geliyor o yüzden alt takozu yani kulağı değiştirdim ancak ses gitmedi biyerde boşluk varmış gibi

Upvote 0
Aracı çalıştırırken de aynı ses var stop ederken de geliyor o yüzden alt takozu yani kulağı değiştirdim ancak ses gitmedi biyerde boşluk varmış gibi
Geçenlerde burada bir kullanıcı alternatör kasnağının kilitlendiğini ve kasnak değiştirdikten sonra sesin geçtiğini yazmıştı. İsterseniz onu bir kontrol ettirin.

Upvote 0
Arkadaşlar konu ile bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Amortisörlerim sağlam. Motor üst takozlarından (kulakçıklarından) olabilir mi?

Upvote 0
Arkadaşlar konu ile bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Amortisörlerim sağlam. Motor üst takozlarından (kulakçıklarından) olabilir mi?
Video yükleyemez misiniz?

Upvote 0
Video ile anlaşılması zor dedğim gibi bozuk yollarda yavaş giderken belirgin şeklde luk luk tok sesi geliyor. Birde aracı ilk çalıştırdığımda bazen yine aynı ses duyuluyor. Geri geri gelirken frene bastığımda yine aynı ses duyuluyor.

Upvote 0
benzin deposundan geliyor olabilir mi bazen benim araçta da bu şekilde ses geliyor depoyu fulleyince

Upvote 0
yok hocam onu da denedim benzin deposu ile alakalı değil nokta atış yapamadım ancak ses ön tarafdan geliyor gibi zaten

Upvote 0
Upvote 0

Geri
Üst Alt