Lok lok tok sesi yardım

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Değerli forum kullanıcı herkese merhaba.

Aracım Golf 7 dsg uzun zamandır uğraş verdiğim ve bulunduğum bölgede çokça usta ile görüştüğüm çözülemeyen bir sorunum var. bozuk taşlı yollarda ve geri gelirken frene basınca çıkan “LOK LOK” tok sesini (lokurtu) çözemedim. Motor alt şanzıman kulağını (travers takozları) bugün değiştirdim ancak çözüm olmadı. Kime gösterdiysem amortisörlerimin sağlam olduğunu söylediler. Konuya çözüm bulmuyorum ve bu durum canımı çok sıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?

Son düzenleme:

Bu tarz bir ses mi geliyor?
Bu amortisör veya süspansiyonla alakalı bir sorun gibi bu kadar takır takır gelmiyor hocam birde bu videoda düz asfaltta mı gidiyor bozuk yoldamı benim düz yolda bir sıkıntım yok engebeli tailı yollarda yavaş giderken daha belirgin.

Upvote 0

Ses çoğu zaman yansıyor; düşündüğünüz yerden gelmeyebiliyor.

Upvote 0
ya şanzuman tarafından ya da yukardaki 2 motor kulakçıklarından geliyor diye tahmin ediyorum benim aynı sıkıntıyı yaşayanı bulabilsem ona göre masraf yaparak hareket edeceğim aslında.

Upvote 0
Bu amortisör veya süspansiyonla alakalı bir sorun gibi bu kadar takır takır gelmiyor hocam birde bu videoda düz asfaltta mı gidiyor bozuk yoldamı benim düz yolda bir sıkıntım yok engebeli tailı yollarda yavaş giderken daha belirgin.
Düz asfalt yolda geliyor. Bu sorunu amortisör bilyalarını değiştirerek çözmüştüm.

Upvote 0
Video ile anlaşılması zor dedğim gibi bozuk yollarda yavaş giderken belirgin şeklde luk luk tok sesi geliyor. Birde aracı ilk çalıştırdığımda bazen yine aynı ses duyuluyor. Geri geri gelirken frene bastığımda yine aynı ses duyuluyor.
Aradan geçen 1 ayda bir gelişme oldu mu sizin seste?
Benim de benzer, aracı aldığım 2.5 yıldan beri bulamadığım, yazları unuttuğum kış gelince tekrar kendini hatırlatan sesim var.
Alt takım kontrolünde görünmüyor, kendi güzergahımda sürekli gelen ses, sanayi yollarında ustayla gezerken gelmiyor, gelse duyuramıyorum, duyursam bulamıyorlar.
Bozuk yol ve sert çukurlar yerine kısa yaylanmalarda lok lok, daha uzun yaylanmalarda gacırtı şeklinde, hızlanırken ayak gazdan çekilip araç burnunu indirdiğinde yine lokurtu şeklinde geliyor.
Amortisörler değişti, salıncakların, z rotların vs sağlam olduğunu söylüyorlar. Ankara'da arabamla gezdirmediğim usta kalmamış olabilir.

Upvote 0
Değerli forum kullanıcı herkese merhaba.

Aracım Golf 7 dsg uzun zamandır uğraş verdiğim ve bulunduğum bölgede çokça usta ile görüştüğüm çözülemeyen bir sorunum var. bozuk taşlı yollarda ve geri gelirken frene basınca çıkan “LOK LOK” tok sesini (lokurtu) çözemedim. Motor alt şanzıman kulağını (travers takozları) bugün değiştirdim ancak çözüm olmadı. Kime gösterdiysem amortisörlerimin sağlam olduğunu söylediler. Konuya çözüm bulmuyorum ve bu durum canımı çok sıkıyor. Yardımcı olabilecek birileri var mı?
Aynı sorum bendede var ve ses viraj denge çubuğundan geliyor birde iç taraftaki fren balatasından

Upvote 0
Direksiyon kutusu bağlantısından tespit ettik tok sesi dediğin gibi viraj denge çubuğundan da olabilir. Sadece sağ önden geliyor bende

Upvote 0

Geri
Üst Alt