Onarımda yetkili servis mi özel servis mi ?

İsim
Ahmet emre
Merhaba arkadaşlar 2 gün önce akşam polisin aramasıyla aracıma vurduklarını öğrendim aracımın yanına gittiğimde sol arka kapıda başlayıp çamurluğa kadar bir sürtme olduğunu görünce bi şoka uğradım tutanak falan tuttuk karşı tarafla .doğuş oto maslağa gittiğimde sol ön kapı arka kapı ön çamuluk ve marşpiyelin değişeceğini söylediler ortalama 150-200 tramer çıkar dediler. Özel servislerde boyama düzeltme ile kurtarılabileceğini söylediler çeyreği kadar ortalama 30-50 arası tramer çıkar dediler sizce serviste yaptırsam değer kaybı ne kadar alabilirim özelde yaptırsam ne kadar alabilirim ?

Ekli dosyalar

• IMG_4045.jpeg
    IMG_4045.jpeg
    159.7 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_4047.jpeg
    IMG_4047.jpeg
    177.2 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_4050.jpeg
    IMG_4050.jpeg
    193.3 KB · Görüntüleme: 88

Sanıyorum serviste yaptırıp değer kaybımı alıp doğrudan ilana koyardım aracı.

Çok geçmiş olsun.

Başa gelmeden bunu yazmak kolay ama, sanırım yetkili servise yaptırırdım. Özel servislere pek güvenim yok.

Sanıyorum serviste yaptırıp değer kaybımı alıp doğrudan ilana koyardım aracı.
İnternette değer kaybı hesaplama araçlarına bakıyorum değişen olarak girince 100bin civarı boya şeklinde girince 80bin civarı değer kaybı veriyor yüksek tramer ve değişen olunca satmam zor olmaz mı sizce

İnternette değer kaybı hesaplama araçlarına bakıyorum değişen olarak girince 100bin civarı boya şeklinde girince 80bin civarı değer kaybı veriyor yüksek tramer ve değişen olunca satmam zor olmaz mı sizce
Hocam dışarıda bu renk boyayı tutturacak usta bulmak bile şans işi. Az tramer yazması için çok daha kötü sonuçlar elde etme riskini alıyorsanız yapılabilir ama ben kendi adıma bu riski almam açıkcası.

Kapılar sökülüp değişebilir onda bir problem görmüyorum ama marşpiyelin değişmesi çok saçma geldi. Arabanın kesilip biçilmesini mantıklı bulmuyorum. Uzun dönem binmeyi düşünmüyorsanız serviste yaptırıp değer kaybı alın derim. Soğursanız da aracı satarsınız. Dışardaki bir servis bence gene ön kapıyı değişir içten de bozulmuş kapı. 1 değişen + kalan yerler düzeltmeyle de devam edebilirsiniz.

Değer kaybı tahmini ne kadar alabilirim serviste yaptırırsam bilgisi olan var mı başına gelen

Geçmiş olsun

Dısarda (sanayide ) bu durumun boya + kaporta cekiçli düzeltmesi (marsipiyel de çektirme ile düzelir tabi sonra yine o da boyanacak)

25 bin e bitebilir (30 max evet)

Artık tek kapı boyamaya (çekiç macun gerektirmeyen ) 4-5 bin istiyorlar

Karar sizin.

Değer kaybı tahmini ne kadar alabilirim serviste yaptırırsam bilgisi olan var mı başına gelen
Hocam ister disarida ister serviste yaptir farketmez ama sunu tavsiye ederim sana

deger kaybi icin arabulucuyum experim sigortadan ariyorum gibi vs arayan cok olur, siz onlara kulak asmadan aracin yapim faturasiyla beraber aracin tamirde gecen sureye istinaden kiralik arac bedeli icin mahkemeye verip dava acin, arac surucusu arac sahibi ve sigorta sirketine davali olacak sekilde

mahkeme en dogru sonucu verir, diger turlu deger kaybinin cok cok asagisinda anlasmayla birilerine verilen vekaletle alinan paralara razi olmak zorunda kalirsiniz, forumdaki avukat arkadaslar da gorusunu belirtirlerse sevinirim

Öncelikle çok geçmiş olsun zamanında benim de başıma buna benzer bir olay geldi. Uzun yıllar daha binerim satmam dediğim için aracı serviste yaptırmıştım satarken de kolaylık olur ne söküldü takıldı somununa kadar faturada görünüyor. Yalnızca tramer biraz can sıkıcı olabilir.

@altinoluksd Dışarıda tanıdığınız, güvendiğiniz bir usta varsa özelde yaptırın, yoksa hiç düşünmeden yetkili servise bırakın.

Bu hasar çekiçle macunla zor düzelir. Renk kolay tutmaz. Ben olsam srrviste yaptırırım. Sonra mahkeme işine bakarım. Artık nasipte ne varsa o kadar değer kaybına razı olurum.
Sanayide fazla stres var. Maddi olarak başa gelen gelmiş. Manevi olarakda iş aramazdım

Sol ön çamurluk sol arka kapı ve marşpiyel düzelip boyanacak sol ön kapı değişecek bu şekilde konuştuk kapının onarımı mümkün olmaz dedi ondan dolayı değişim dedi ön tamponumu öiziklerden dolayı boyatmıştım doğuşta ön tampon mora dönüştü sonrasında tekrar işlem yaptılar yine aynı sonucu aldık evet zor bi renk ama usta temiz bir şekilde çalışıp renk konusunu dert etmiyeceğimi söyledi bakalım neler olucak zaman zaman fotoğraflar ekliyeceğim

Geri
Üst Alt