Nedir bu IQ.LIGHT LED Matrix far Çılgınlığı

tuncer_2632

Katılımcı Üye

İsim
Golf 7.5 Atlantic Blue
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde bir arkadaşımın aracı üzerinden tartışmaya girdik. Sonrada kendisi durumu anladı. Konu şu:
Golf 8 style ve R-line araçlarda gelen farlarla ilgili bir tartışma. Uzun süren konuşmalar neticesinde arkadaşım farlarının IQ.LIGHT LED Matrix olmadığını anladı.
Buraya da tüm kullanıcıların bilgilenmesi açısından konu açmak istedim. Arkadaşlar golf 8 lerde ön camınızda kamera yoksa ve arka stoplarınız fabrika çıkışlı IQ.LIGHT LED değilse üzgünm ki farlarınızın IQ.LIGHT LED olması imkansız. Şuan sarı siteye girip baktığım her style ve R-line araçta IQ.LIGHT LED olmamasına rağmen herkes tutturmuş farlarım IQ.LIGHT LED diye. Daha kimse aracındaki opsiyonları bilmiyor. Satarken hekes sıkıyor. Bilgilendirme için söylüyorum Style ve R-line araçlarda standart gelen farlar LED PERFORMANS farlarıdır.
Bırakalım artık "aracımda IQ.LIGHT LED Matrix far var" demeyi. Bu araçların standart donanımlarında LED "Performance" ön farlar var.

Son düzenleme:

@Kysr038 Birde son zamanlarda ilanlarda şöyle bir açıklama var; "Araç üzerindeki opsiyonlar fiyata dahil değildir" içimden diyorum yaa arkadaşım zaten arabanı satamıyorsun satamayacaksın da bu piyasada. Hayır neyin kafasını yaşıyorsun. Nakit param olsa araba almam kredi desen banka 100bin tl ye bile kırk takla atıyor vermemek için. Şişirilmiş fiyatlardan artık araç satmak mümkün değil. Eskidendi o işler. Artık galeriler bayilerin önünde sıfır araç beklemeyi bıraktı. Çünkü onlarda nakit akışını bu yönde yapmak istemiyorlar. Neyse konu başka yerlere gidiyor yine :D

@Kysr038 Birde son zamanlarda ilanlarda şöyle bir açıklama var; "Araç üzerindeki opsiyonlar fiyata dahil değildir" içimden diyorum yaa arkadaşım zaten arabanı satamıyorsun satamayacaksın da bu piyasada. Hayır neyin kafasını yaşıyorsun. Nakit param olsa araba almam kredi desen banka 100bin tl ye bile kırk takla atıyor vermemek için. Şişirilmiş fiyatlardan artık araç satmak mümkün değil. Eskidendi o işler. Artık galeriler bayilerin önünde sıfır araç beklemeyi bıraktı. Çünkü onlarda nakit akışını bu yönde yapmak istemiyorlar. Neyse konu başka yerlere gidiyor yine :D
Bu durum yavaş yavaş azalarak bitecek hocam.
Bayiilerde kolay araç bulunmaya başladığı dönemler de gelecek umarım.

Eksik yazmışlar..
O gördükleriniz Aykû Lâyt Let-Zenon'dur

Satıcı mantığı diyebiliriz.
Bilen birini görünce vay bak ben bilmiyordum derler. bilmeyene de öve öve bitiremezler.
Bu sebeple bunun teyit edilmesi zor değildir.
Yani bir araç alınacaksa ve üzerinde IQ Light yoksa ve böyle yazıp fiyatını da yüksek tutmuşsa, fiyatının yüksek olma sebebi sadece IQ light olduğu düşünülüyorsa o ilan es geçilir.

Cogu cakallik pesinde. a4 ilanlarinda da %99 matrix led far yaziyordu. xenonlara bile yaziyorlardi.

Dün golf için bayiye gittim adama Rline daha alçak farklı amortisör var diyorum style’ a göre yok diyor o janttan filan diyor. Sattıkları aracı bilmiyorlar daha…(yetkili satıcı isim vermeyeyim.)

Eksik yazmışlar..
O gördükleriniz Aykû Lâyt Let-Zenon'dur

Satıcı mantığı diyebiliriz.
Bilen birini görünce vay bak ben bilmiyordum derler. bilmeyene de öve öve bitiremezler.
Bu sebeple bunun teyit edilmesi zor değildir.
Yani bir araç alınacaksa ve üzerinde IQ Light yoksa ve böyle yazıp fiyatını da yüksek tutmuşsa, fiyatının yüksek olma sebebi sadece IQ light olduğu düşünülüyorsa o ilan es geçilir.
Bir de eleman gelip şey demez mi “yok kardeşim bu en dolusu diye geçiyor her şey var aykü maykü kayar takla atan sinyal bile var…”

Unutmadan bundan dolusu üretilmedi der bir de satmak için 😂

Bu araba işinin sonu gelmez ama suyu çıkmış bana göre.

1 defa araba satıp kâr eden/ettiğini sanan , 2-3 defa satınca kendini galerici zannediyor.
Ondan sonra araç satışlarındaki dengesizlik meydana geliyor.

2013 model araç 2014 çıkışlıymış.. sene 2015 2016 olsa tamam. 2023'te bu detayın pek bi önemi yok..

Araç 10 yaşında ,stepnesi hiç kullanılmamış..

3-4 yaşında 200 bin km yol yapmış araç için garaj arabası yazılmış.
Yahu bu garaj arabası olayında, araç 5 yaş üstü olur, kilometre de oldukça düşüktür, o zaman olsun garaj arabası. Deriz dışarıda kötü havadan korundu..
Ama aracın yaşı yok, kilometre fazla.. e bu araba garajda mı yaptı bu kilometreyi.

Yani bazen araç detaylarını okumayıp , görünen, ekspertiz ve fiyat dengesi uyuşuyorsa ozaman iyi bir alışveriş olmuş olacaktır.

Merhaba 2023 model 1.0 r-line aracım var bayiden alırken standart r-line donanım olarak aldım. Benim ön farlarımın mercek dış kısmında iq ibaresi var bu far hangi far oluyor? Aracımda matriks özelliği yok uzun far asistanı da yok ancak aracımla duvara karşı durunca direksiyonu sağa sola çevirdiğimde far çizgisi sağa sola oynuyor daha fazla çevirirsem sağda ve solda aydınlatma yanıyor bu viraj aydınlatması oluyor sanırım. Şimdi benim farlarım led performance far mı? Eğer öyleyse Merek dış kısmında iq light yazmasının sebebi nedir? Fotoğraf ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_9577.jpeg
    IMG_9577.jpeg
    195.9 KB · Görüntüleme: 72

Merhaba 2023 model 1.0 r-line aracım var bayiden alırken standart r-line donanım olarak aldım. Benim ön farlarımın mercek dış kısmında iq ibaresi var bu far hangi far oluyor? Aracımda matriks özelliği yok uzun far asistanı da yok ancak aracımla duvara karşı durunca direksiyonu sağa sola çevirdiğimde far çizgisi sağa sola oynuyor daha fazla çevirirsem sağda ve solda aydınlatma yanıyor bu viraj aydınlatması oluyor sanırım. Şimdi benim farlarım led performance far mı? Eğer öyleyse Merek dış kısmında iq light yazmasının sebebi nedir? Fotoğraf ekliyorum.

Kenarında da yazıyormu...

IMG_0856.jpeg

Geri
Üst Alt