Bagajıma su doluyor. Yardım

Omer_D

Yeni Üye
İsim
Ömer
Araç
Golf 7.5
Merhaba. Golf aracıma arkadan vurdular. Bagaj biraz göçtü. Sanayide boyasız göçük düzeltme yaptılar ama şimdi arabayı ne zaman yıkasam bagaj kapağını kaldırdığımda, kapağın ıslak olduğunu görüyorum. Bagaj ıslak değil ama bagaj kapağı ıslak. Hatta bagajdaki far parçalarından da su akıyor. Bagaj kapağının kilit kısmında da su oluyor. İlk aracım. Sanayide nereye götürülür hiç bilmiyorum. Arkadaşlarıma sordum, döşemeciye götür dediler. Sizce ne yapmalıyım. Kendim yapabilir miyim? Stopların kablolarıda ıslak. Bozulacaklar diye korkuyorum.

Tam olarak nereden darbe aldi neresi duzeltildi? Muhtemelen stop arkasi contalarda sorun var

Upvote 0
Tam olarak nereden darbe aldi neresi duzeltildi? Muhtemelen stop arkasi contalarda sorun var
Tam vw logosunun altından vurdular. Stop arkası contaları nasıl kontrol edebilirim veya edebilir miyim?

Ekli dosyalar

• IMG_3568.jpeg
    IMG_3568.jpeg
    230.4 KB · Görüntüleme: 38
Upvote 0
Upvote 0
Arkadaki plastik trim sokulurse sorun ortaya cikar. Logo tahliye hortumu, stop oturma yüzeyleri vs kontrol edilmeli.

İlk olarak stop contalari kontrolu icin plastik trimdeki sag ve sol stop arkasi kucuk kapaklar sokulerek kontrol edilebilir. Orda yumusak sunger yapidaki contalar görünür

Upvote 0
Merhaba. Golf aracıma arkadan vurdular. Bagaj biraz göçtü. Sanayide boyasız göçük düzeltme yaptılar ama şimdi arabayı ne zaman yıkasam bagaj kapağını kaldırdığımda, kapağın ıslak olduğunu görüyorum. Bagaj ıslak değil ama bagaj kapağı ıslak. Hatta bagajdaki far parçalarından da su akıyor. Bagaj kapağının kilit kısmında da su oluyor. İlk aracım. Sanayide nereye götürülür hiç bilmiyorum. Arkadaşlarıma sordum, döşemeciye götür dediler. Sizce ne yapmalıyım. Kendim yapabilir miyim? Stopların kablolarıda ıslak. Bozulacaklar diye korkuyorum.
Logo kısmından alıyor olabilir. Logo altındaki tahliye hortumu yerinden çıkmış olabilir. Bagajı açınca tam ortada bir tahliye tıpası var. Orayı kontrol ediniz. Bagaj kapağı içine su birikebilir ve bagaj kapağını kaldırınca yanlardan tahliye etmeye çalışıyor olabilir. Eğer yoksa stop kısımlarını kontrol edebilirsiniz. Önce orta sonra stoplar. Gözle görünmeme durumunda ayrı ayrı şu testi yapabilirsiniz bu sekilde kontrol ediniz.

Geçmiş olsun.

Upvote 0
Logo kısmından alıyor olabilir. Logo altındaki tahliye hortumu yerinden çıkmış olabilir. Bagajı açınca tam ortada bir tahliye tıpası var. Orayı kontrol ediniz. Bagaj kapağı içine su birikebilir ve bagaj kapağını kaldırınca yanlardan tahliye etmeye çalışıyor olabilir. Eğer yoksa stop kısımlarını kontrol edebilirsiniz. Önce orta sonra stoplar. Gözle görünmeme durumunda ayrı ayrı şu testi yapabilirsiniz bu sekilde kontrol ediniz.

Geçmiş olsun.
Tam da o dediğiniz stop arkası küçük kapaklardan su geliyor. Açıp kontrol ettim. Ama hiçbir şey anlamadım. Her şey sanki doğru duruyor gibi. Resim ekliyorum bir de siz bakın. İsterseniz farklı açılardan çekebilirim. Bir de bir şey fark ettim. Bagajım eğri duruyor. Sağ taraf düzgün ama sol tarafta yarım parmak kadar bagaj kapağı içerde.

Ekli dosyalar

• IMG_4125.jpeg
    IMG_4125.jpeg
    254.3 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_4126.jpeg
    IMG_4126.jpeg
    186.4 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_4127.jpeg
    IMG_4127.jpeg
    129.1 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_4128.jpeg
    IMG_4128.jpeg
    122.8 KB · Görüntüleme: 47
Upvote 0
@Ömer D. Görünüşe göre bagaj kapağı içeride ya da tampon dışarıda. Ancak stop aynı hizada. Stobu eşitlemek için biraz dışa montaj yapmışlar olabilir ya da tam tersi. Yani önce bagaj kapağini düzeltmek gerekir. Daha sonra da stobu eşitlemek. Yani kabaca sorunu anlatabilimişimdir umarım.

Upvote 0
Hocam dikkatli bi sekilde analiz etmek lazim. Kapak egriliginden de olabilir. Cepecevre fitilin basmadigi kisimlar olusmus olabilir. Stop arkasindan almiyor gibi duruyor ama gorsele gore. Dedigim gibi iyi analiz etmek gerek. Arka plastik trim sökülüp detaylı bakilmali

Upvote 0

Geçmiş olsun.
Evet hocam dediğiniz çok mantıklı geldi çünkü tahliye deliği dediğiniz deliğin hizasında su lekeleri var. Aynı zamanda stopların hizasında da su lekeleri var. Demek ki bagajı kaldırınca su sağa ve sola dağılıyor. Logoya su tutmadan ayrı ayrı stoplara su tutayım bakalım su alacaklar mı. Su alırsa demek ki stopların contasında sorun var.

Ekli dosyalar

• IMG_4129.jpeg
    IMG_4129.jpeg
    137.5 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_4130.jpeg
    IMG_4130.jpeg
    197.9 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG_4131.jpeg
    IMG_4131.jpeg
    203.1 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_4132.jpeg
    IMG_4132.jpeg
    173.5 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0
@Ömer D. Yüksek ihtimalle o kısım. Aşağıya daha önce çözümlediğim konuyu ekliyorum.
https://www.golftutkusu.com/topic/13837-bagaj-kapagi-ile-tampon-arasi-su-birikmesi/

Belli bir model yılı öncesi tahliye hortumsuz tıpa vardır. Daha sonra logo kameralı ya da kamerasız hepsinde tahliye hortumu bulunur. Konu için görseller de var.

Bagajın su alması ya da bagaj kapağı altında su birikmesi şeklinde konular mevcut. Sizin durum acil olduğundan buradan yanıt verdim. Daha fazla bilgi aratınca çıkar. yine de akla takılan yer olursa sorarsınız ya da çözümü buradan paylaşırsınız.

Upvote 0
Hocam dikkatli bi sekilde analiz etmek lazim. Kapak egriliginden de olabilir. Cepecevre fitilin basmadigi kisimlar olusmus olabilir. Stop arkasindan almiyor gibi duruyor ama gorsele gore. Dedigim gibi iyi analiz etmek gerek. Arka plastik trim sökülüp detaylı bakilmali
Hocam çok teşekkür ederim. Zamanızı ayırdınız.

Upvote 0
@Ömer D. Yüksek ihtimalle o kısım. Aşağıya daha önce çözümlediğim konuyu ekliyorum.
https://www.golftutkusu.com/topic/13837-bagaj-kapagi-ile-tampon-arasi-su-birikmesi/

Belli bir model yılı öncesi tahliye hortumsuz tıpa vardır. Daha sonra logo kameralı ya da kamerasız hepsinde tahliye hortumu bulunur. Konu için görseller de var.

Bagajın su alması ya da bagaj kapağı altında su birikmesi şeklinde konular mevcut. Sizin durum acil olduğundan buradan yanıt verdim. Daha fazla bilgi aratınca çıkar. yine de akla takılan yer olursa sorarsınız ya da çözümü buradan paylaşırsınız.
Size de çok teşekkür ederim. Eğer çözüm buysa veya başka bir çözüm bulursam başkalarının da görebilmesi için yazarım.

Upvote 0
Merhaba bende Golf7 var aynı sıkıntı bendede oldu, bagaj su almıştı bir ay önce farkına vardım istetmenin olduğu bölüme su domuştu bugün yetkili servise götürdüm Logo altındaki tahliye hortumu yerinden çıkmış, servis silme ve kurulama işleminde hortumun dışarıda olan kısmının koptuğunu ve haliyle hortum da içeri kaçtığını tahliye işlemini yapmadığından dolayı bagajın su aldığını söylediler ve bende değiştirdim. inşallah sıkıntı olmaz. sizde bir bakın

Upvote 0

Size de çok teşekkür ederim. Eğer çözüm buysa veya başka bir çözüm bulursam başkalarının da görebilmesi için yazarım.
Yazarım demiştiniz? Sorununuzu çözdünüz mu?
Bugün lastik basıncı ile ilgili bir konu var da onun için dönüş durumunu sormak yeni aklıma geldi.

Upvote 0

Geri
Üst Alt