1.6 tdi 115 hp tamamen vw’ninmi?

Yusuf2992

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Araç
Tiguan
Selamlar.Aracım 2018 Volkswagen tiguan 1.6 tdi 115 hp’lik aracımın ust kapağında GM nin amblemini gördum.Tdi motorlar tamamen vw ye ait değilmidir?

Fotoğraf paylaşırsanız net yorum yapılabilir. VW ve TDI logosu bulunuyor normalde.

Parça kodunu google'da aratınız. Parça, eksantrik kafesi olarak geçiyor.
Çıkma parçalar üzerinde "KF" "BS" "PS" mühürlü olanları da var. Yani "GM" yazıyor diye General Motors olmayabilir.

Buradan yola çıkarak fikrim var ancak bekleyelim görelim.

Son düzenleme:
Çıkma parçalar üzerinde "KF" "BS" "PS" mühürlü olanları da var. Yani "GM" yazıyor diye General Motors olmayabilir.

Buradan yola çıkarak fikrim var ancak bekleyelim görel

Buradan yola çıkarak fikrim var ancak bekleyelim görelim.

Haklisiniz bende baktigimda PS damgali gördum.Bu damganın ne oldugunu öğrenme sansımız cok dusuk sanırım :)

Haklisiniz bende baktigimda PS damgali gördum.Bu damganın ne oldugunu öğrenme sansımız cok dusuk sanırım :)
Bilen biri yazar belki. Ben bilmiyorum. Sadece fikir yürüterek kontrol eden ya da montaj kısmında kontrol eden veya parçanın çıkış birimi vs. gibi anlamlar taşıyabilir.

Ayrıca konu yorumunuzda motor üst kapağı yazdığınız için ister istemez motor muhafaza kapağı akla geliyor ve orada VW logosu ve TDİ yazısı oluyor.

Son düzenleme:
Hocam alakası yok. Her şeye huylanır olduk. Aracın herhangi bir yerinde TATA yazsa Tata mı yapmış oluyor. O şekilde bir kod verilmiş olmaz mı?. Bunu en iyi araba info etiketinde görebilirsiniz. Hatta zorlarsanız buradan bile marka çıkabilir.

1690868458854.png

Hocam alakası yok. Her şeye huylanır olduk. Aracın herhangi bir yerinde TATA yazsa Tata mı yapmış oluyor. O şekilde bir kod verilmiş olmaz mı?. Bunu en iyi araba info etiketinde görebilirsiniz. Hatta zorlarsanız buradan bile marka çıkabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 69129
Araç info etiketinde eksantrik kafesinin parca kodu yazmaz hocam.Bilgi etiketinden alacagınız bilgi motor kodu olur.

Geri
Üst Alt