Golf 8 vites kolu arızası

Serkanbey

Yeni Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf 8
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Otomatik mi manuel mi

Ben otomatik 8 sahibiyim

Bayideki arkadaşımın söylediğini yazıyorum

‘ Tek kronik diyebilecekleri sorun otomatik vites topuz sorunu.
İlerleyen günlerde arza uyarısı alman muhtemeldir.
Ama garanti kapsamında sorununu çözeriz
Sıkıntı yapmana gerek yok ’

Umarım kolay bi çözüm bulursunuz

Upvote 0
Benim aracımda 25.000 km civarındaydı. Vites değiştirme mekanizması arıza yaptı. Garantiden değişti. Zaten parça da revize edilmiş parça no değişmiş.

Upvote 0
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için aracım otomotik ama sürekli yakmıyo arızayı sizde de öyle mi oldu acaba anlık yakmış olabilir mi ?sildirsem gider mi çünkü vites geçişleri vs veya topuzun zorlanması gibi bi sorunum yok .

Upvote 0
Başlarda sürekli değildi. Sonra sürekli oldu. Değişince sorun çözüldü tekrar vermedi

Upvote 0
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için aracım otomotik ama sürekli yakmıyo arızayı sizde de öyle mi oldu acaba anlık yakmış olabilir mi ?sildirsem gider mi çünkü vites geçişleri vs veya topuzun zorlanması gibi bi sorunum yok .
Araç ısınınca geçiyordu bu arıza bir yakınımın aracında vardı.

Garanti bitimine yakın değişti 2021 ilk çeyreğinde Türkiye’ye gelmiş araçlarda (ilk gelenlerde) bu arıza gözlenebiliyormuş

Upvote 0
Sorunu yaşayanlar ve garantisi bitmiş arkadaşlar için bilgilenirme yapayım. Parçanın değişmesi için ödemeniz gereken tutar güncel kurda 15 bin tl. 2 kere golf 8 aldım hepsi de 2021 ilk çeyreğinde gelen araçtı. İlk araç 15 bin kmde bu hatayı verdi ve garantiden ücretsiz değiştirildi. Diğer aracım ise 40000 kmde bu arızayı verdi. Hatayı vermeye başladıktan sonra 600km aracı kullandım ara ara söndü ama tekrar yanmaya başladı. Anlayacağınız parça hatalı, şanslı iseniz garanti sürecinde yaşayıp ücretsiz halledebilirsiniz.

Upvote 0
Sorunu yaşayanlar ve garantisi bitmiş arkadaşlar için bilgilenirme yapayım. Parçanın değişmesi için ödemeniz gereken tutar güncel kurda 15 bin tl. 2 kere golf 8 aldım hepsi de 2021 ilk çeyreğinde gelen araçtı. İlk araç 15 bin kmde bu hatayı verdi ve garantiden ücretsiz değiştirildi. Diğer aracım ise 40000 kmde bu arızayı verdi. Hatayı vermeye başladıktan sonra 600km aracı kullandım ara ara söndü ama tekrar yanmaya başladı. Anlayacağınız parça hatalı, şanslı iseniz garanti sürecinde yaşayıp ücretsiz halledebilirsiniz.
geçmiş olsun, iyi niyet durumundan faydalandırmadılar sanırım sizi. bu vites kolu ve dsg arızalarından ötürü garantim bitmesine rağmen yetkili servisten devam etmeyi düşünüyorum bende.

Upvote 0
geçmiş olsun, iyi niyet durumundan faydalandırmadılar sanırım sizi. bu vites kolu ve dsg arızalarından ötürü garantim bitmesine rağmen yetkili servisten devam etmeyi düşünüyorum bende.
Çok teşekkürler. Valla ben çok iyi niyetliydim de telefon gelir gelmez 15 bin cevabıyla karşılaştım :) Araç daha önce Doğuş'ta servis görmemiş sanırım o yüzden ilgilenmediler. Bu araç dışında 2 farklı aracı daha bakımda sürekli Doğuş Esenyurt şubesine götürüyorum ama düzgün bir indirim bile yapmıyolar şu an. O yüzden sizden çok farklı düşünmeye başladım devam etme konusunda.

Upvote 0
Çok teşekkürler. Valla ben çok iyi niyetliydim de telefon gelir gelmez 15 bin cevabıyla karşılaştım :) Araç daha önce Doğuş'ta servis görmemiş sanırım o yüzden ilgilenmediler. Bu araç dışında 2 farklı aracı daha bakımda sürekli Doğuş Esenyurt şubesine götürüyorum ama düzgün bir indirim bile yapmıyolar şu an. O yüzden sizden çok farklı düşünmeye başladım devam etme konusunda.
Üzüldüm sizin adınıza, her ihtimale karşı yetkiliden devam edeceğim. 48 volt pil ve vites mekanizması değişimi gibi durumların dışarıda sanayide daha önce tecrübe eden ustalar olduğunu sanmıyorum. Dışarıda hiç bilmeyen bir yerde müdahale ettirmektense yetkiliye götürmeye devam edeceğim bir ümit iyi niyet indirimi yaparlar diye. 18 Ağustos doğuş kartala randevumu aldım garantim bitmesine rağmen 2 yıl bakımını orada yaptıracağım.
Ben kartal doğuştan hep memnun kaldım cok fazla işlem yaptırdım her konuda da yardımcı oldular. çalışan arkadaşlar falan sağolsunlar hep ilgiliydiler. Umarım iyi niyet kullanmalarına gerek kalmaz diyelim :)

Upvote 0
Umarım gerek kalmaz. Büyük mekanik sorunlar ve yazılımsal sorunları dışarıda yaptırmak veyahut yaptırmaya çalışmak bence de mantıksız katılıyorum. Ancak ufak bakımlar için ben kendi kendime tepki koyacağım artık :)

Upvote 0

Geri
Üst Alt