Golf 8 vites kolu arızası

Serkanbey

Yeni Üye
İsim
Serkan
Araç
Golf 8
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Bende bu hatayı sabah aldım. Aracı çalıştırdım "vites kolu arızası sürüşe devam edilebilir" sarı uyarı ile karşılaştım. Servis yakın olduğu için servise götürdüm. Aracı stop edip , servisteki arkadaşla tekrar aracın başına geldik, çalıştırdığımda uyarı gitmişti. Servisteki arkadaş uyarı gittiği için anlık vermiş olabilir bu hata tekrarlarsa ve kaybolmazsa gelin dedi.Şuan için bir problem yok gözlemleyeceğim bakalım.

Upvote 0
Bende bu hatayı sabah aldım. Aracı çalıştırdım "vites kolu arızası sürüşe devam edilebilir" sarı uyarı ile karşılaştım. Servis yakın olduğu için servise götürdüm. Aracı stop edip , servisteki arkadaşla tekrar aracın başına geldik, çalıştırdığımda uyarı gitmişti. Servisteki arkadaş uyarı gittiği için anlık vermiş olabilir bu hata tekrarlarsa ve kaybolmazsa gelin dedi.Şuan için bir problem yok gözlemleyeceğim bakalım.
Benim aracımda da benzeri olmuştu. Bir gün bir kez hatayı verdi, sağa çektim tekrar çalıştırdım kayboldu.
15-20 gün sonra bir kez daha, 1 hafta sonra bir kez daha derken sıklığı arttı ve uyarı gitmemeye başladı.
Yani tahminimce artarak bu uyarıyı almaya devam edeceksiniz. Biraz can sıkıcı ama garanti devam ediyorsa problem olmayacaktır.

Upvote 0
Benim aracımda da benzeri olmuştu. Bir gün bir kez hatayı verdi, sağa çektim tekrar çalıştırdım kayboldu.
15-20 gün sonra bir kez daha, 1 hafta sonra bir kez daha derken sıklığı arttı ve uyarı gitmemeye başladı.
Yani tahminimce artarak bu uyarıyı almaya devam edeceksiniz. Biraz can sıkıcı ama garanti devam ediyorsa problem olmayacaktır.
Garantisi devam ediyor hocam, 1 yıl ek uzatma yapmıştım. Bu uyarılar dediğiniz gibi çok can sıkıcı, ayrıca yetkili servisler çok bilgili ve donanımlı değiller bence.

Upvote 0
Sizi üzmek istemem fakat tekrar yakıcak olay şöyle ısındığı zamana sönüyo soğuduğunda tekrar aynı hatayı vericek o yüzden garantisi varsa direk değişim yaptırın . Bu araçlarda kronikmiş her türlü değişim olucak yani.

Upvote 0
Sizi üzmek istemem fakat tekrar yakıcak olay şöyle ısındığı zamana sönüyo soğuduğunda tekrar aynı hatayı vericek o yüzden garantisi varsa direk değişim yaptırın . Bu araçlarda kronikmiş her türlü değişim olucak yani.
Teşekkür ederim hocam, bir sonraki uyarıda servisden değişimini talep edeceğim

Upvote 0
garantisi olmayan araçlarda fiyat ne kadar çıkıyor bilgisi olan var mı?

Upvote 0
Ben garantiden yaptırdım fatura olarak 15 bin tl fatura çıkarmışlardı tabi garanti karşılamıştı.

Upvote 0
Ben de aynı hatayı aldım ve sıklığı artmaya başlayınca Sakarya Otokur a götürdüm.Garanti 5 ay önce bitti.Servis 20 bin TL masrafı var ama sizden sadece işçilik alacağız deyip 4300 TL masraf çıkardılar.Arabam servis bakımlı olduğu için iyi niyet indirimi yaptıklarını söylediler.

Upvote 0
Cümleten geçmiş olsun, peki sorun neymiş?
Kullanıcılarmı bozuyor, parçamı hatalı,
Tüm yıllar için geçerlimi arıza yoksa belli yıl üretimlerinde mi problem var. Tekrarlanmayacağının garantisini veriyorlar mı? Parça değişimi tak çalıştır ise 4500 liralık ne işçilik yapıyorlar.
Bu konu hakkında ki gelişmeler bir bilinmezlik içinde sürüyor !

Upvote 0
Kullanıcı hatası değilmiş belli üretim araçlarında gözüküyomuş sorunu çözmüşler parça komple değişiyo bi daha gözükmüyomuş.

Upvote 0
Merhabalar . Vites kolu arızası yaşıyorum birden yandı.Anlık yakmış olabilir diye düşünüyorum çünkü sürekli yanmıyo arıza lambası kullanmayınca 4 5 saat yakıyo sonra kullandıktan sonra sönüyo daha önce yaşayan var mı önemli bi arıza mı süreçleri nelerdir? Bilen varsa bilgisini benimle paylaşırsa sevinirim . Araç daha 18 bin km de bu kmde midemi bulandırdı açıkcası bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Upvote 0
Garantisi devam edip bu yazıyı okuyan arkadaşlar aracını serviste sorgulatsın benimde arıza yanmadan serviste değiştirdiler kendileri sorguladılar. Çoğu araçta bu sorun varmış

Upvote 0

Hocam mrb aracımda bu sorun mevcut ve garantisi bitti. Sorunun çözümü ne kadar tutuyor acaba?
Merhabalar hocam. Ben de 2024 Şubat ayında bu sorunu yaşadım. Aracımı hemen servise götürdüm. Aracımın garantisi bitti ama servis bakımlı.

Yaklaşık 25.000₺ parça, yaklaşık 5.000₺ de işçilik maliyeti çıkarttılar. İyi niyet garantisi kapsamında 2.600₺ ödeyerek servisten ayrıldım. Bilginiz olsun.

Upvote 0

Geri
Üst Alt