Jump to content

Recommended Posts

• 3 ay sonra...

Merhaba arkadaşlar, 

Bu başlığı takip ederek sensor, anahtar, kablo montajını kendim yaptım. 

Yalnızca belirtmek istediğim bir nokta var. Eğer benim gibi takıntılıysanız mutlaka yanınızda bir tane küçük kablo bağı olsun. BCM konnektöründen o iki küçük beyaz konnektörü çıkartmak için kablo bağını kesmeniz gerekiyor. Toplama kısmına geçtiğiniz de tekrar tutturmak için kabloları bağa ihtiyacınız olacak. 

Kodlama işini @Omfaruk bey yaptı, Allah razı olsun. 

Eli değmişken bir kaç gizli özellik de açtı. 

Benim bir sorum olacak, Ömer beye önceden söylemediğim için CH ve LH u aktif edemedik. Teyp menüsüne geldi süre seçim sekmesi ama aktif değil. Üzerine bastığımızda "bu özellik tanımlı değil" minvalinda Türkçe uyarı geliyor. 

Kod olarak aşağıdaki kodları denedik. 

Atladığımız ne olabilir, arkadaşlar? 

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/16876/

Not: Işık ayarlarını fabrika ayarlarına geri döndürmek gerekiyormuş. Döndüğünde sorun çözüldü. 

@Omfaruk beye bir kez daha teşekkür ediyorum. Sagolsun araştırıp dönüş yaptı. 

tarihinde endiku tarafından düzenlendi
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Elinize sağlık midlineplus ön cam değiştirerek burdan faydalanarak kendim montajını kablolamasını yaptım fakat dikiz aynasının bulunduğu kısıma trim parçalarım geliyor bir sorunum var tavan aydınlatmasının olduğu yerden kablonun çıkışı falan uymayacak gibi görselde bulunan parçanın sizin ki gibi olanını nasıl temin edebilirim

88CD4134-2759-44FD-BC3F-69CB6D06E249.jpeg

EA6452D4-E1AB-4EAB-9002-CED5D74817E9.jpeg

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar merhabalar araca far ve yağmur sensörü eklediğimizde aküye sigortaya fazla yük bindiriyor muyuz.

highline olanlarda hepsi var ama ona uygun altyapı mı var onlarda yoksa comfortline ve highline aynı mı sigorta mı bilmediğimden soruyorum 

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Tulkas
      Herkese iyi akşamlar kıymetli forum sakinleri. 2014 1.2 tsi comfortline aracıma yağmur sensörü ve otomatik far anahtarı montajı işine yakın bir zamanda girişeceğim inşallah. Aliexpresten siparişleri verip havaların biraz ısınmasıyla birlikte halletmeyi düşünüyorum.
      Günlerdir araştırma yapıyorum ve hala tereddütte kaldığım bazı konular var.
      1.si hangi koddaki sensörü almalıyım sonu 547 547B 559 559B 559C şeklinde biten birsürü koda sahip yağmur sensörü var. Bana yağmur ışık ve nem sensörü birarada olan lazım hangisidir?
      2.si otomatik far anahtarından bcm ye çekilecek kablonun hangi pimlere takılacağını bir türlü netleştiremedim. Özellikle bcm de hangi numaralı pim yuvasına yerleştirmemiz gerekiyor?
      Bu işi yapmış ve sorunsuz kullanan bu işlerden anlayan arkadaşlardan yardım bekliyorum... 
      Forumda alakalı çoğu konuya göz attım ama bu sorularıma net bir cevap alamadığım için konu açma gereği duydum şimdiden teşekkürler..
    • Yazan: Tulkas
      Arkadaşlar aracımda yağmur sensörü varmış ön camı serviste değişirken öğrendim faturaya baktım ki yağmur sensörüyle alakalı birşeyler yazıyor, bana işaretlediğim kısımda sensör var dendi. Şaşırdım tabi çünkü yok biliyordum araç 1.2 tsi comfortline sadece sürüş konfor paketi var biliyordum. Yağmur sensörü var far sensörü yok, bunlar tek pakette değil miydi?

• Yazan: yusufasinmaz
      Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 
      Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 
      Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?
      Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?
      Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 
      Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.
    • Yazan: unalkarakus
      Merhaba arkadaşlar,
      Yakın zamanda comfortline golf aracım için yağmur/far sensörü montajını forumdaki paylaşımların yardımıyla gerçekleştirdim. Biraz zahmetli olsa da en nihayetinde problemsiz tamamlandı. Gelgelelim VCDS 17.8 ile aracın BCM modülüne girip kodları göremediğim için ışık sensörünü kodlayamadım. Adaptation menüsüne girip tüm ayarları yaptım, ışıkla ilgili her şeyi denedim. Lakin ışık sensörünü tanıtıcı herhangi bir şey mevcut olmadığı içn oradan da aktifleştiremedim.
      VCDS'in 17.10 beta sürümüyle de denedim, orada da erişemedim. Şimdi asıl sorum şu: VCDS dışıda ODIS vb. bir programı olan, ya da daha önce kablosuyla makyajlı golf bcm ünitesinde long coding yapmış birileri var mıdır? varsa yardımlarını rica edebilir miyim?
      Teşekkürler.
    • Yazan: toso
      Selamlar, 2013 model higline golf aldım ne var ki yağmur sensörünü otomatiğe alınca fasılalı çalışma modunda yağmur yokken çalışıyor. Normalde olması gereken yağmur yokken çalışmaması, herhangi bir ıslanma olunca devreye girmesi şeklinde olmalıydı, yanılıyormuyum? Ekrandan ilgili bölümü de aktif hale getirdim, daha ne yapmalıyım bilemedim. Yanı sıra sağ aynanın geri vitese takınca aşağıya inmesi de standart diye biliyorum ama o da inmiyor  Yardımcı olursanız sevinirim.

• Yeni Oluştur...