Led J Farlar (Tamamlandı)

Güle güle kullanın. Bendede Gti Led J farlar var gerçekten aracı çok değiştiriyor.
Teşekkür ederim hocam, sizlerde güzel günlerde aydınlatmalar diliyorum :)

Gti dönüşüm güzel ama R dönüşümden daha maliyetli daha detaylı bir paket kırmızı renk çok hoş

Teşekkür ederim hocam, sizlerde güzel günlerde aydınlatmalar diliyorum :)

Gti dönüşüm güzel ama R dönüşümden daha maliyetli daha detaylı bir paket kırmızı renk çok hoş
Komple 7.5 Gti Dönüşüm aracım gerçekten R dan daha güzel bencede. R dönüşüm şimdi her 2 golften birinde olduğu için göze çok hitap etmiyo :)

Komple 7.5 Gti Dönüşüm aracım gerçekten R dan daha güzel bencede. R dönüşüm şimdi her 2 golften birinde olduğu için göze çok hitap etmiyo :)
Haklısınız hocam, ağız tadıyla binin hep

Merhabalar. Photon Milestone Katana Edition'dan sonra Milestone modelinin yeni çıkan serisi Black Edition'ı alarak denemek istedim. Telefondan ölçüm yaptığımda arada 1200 lümenlik bir artış olduğunu gözlemledim. Milestone serisi alacakların black editiondan şaşmamalarını öneririm.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-01-07 at 16.09.45.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-07 at 16.09.45.jpeg
    78.2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Merhabalar. Photon Milestone Katana Edition'dan sonra Milestone modelinin yeni çıkan serisi Black Edition'ı alarak denemek istedim. Telefondan ölçüm yaptığımda arada 1200 lümenlik bir artış olduğunu gözlemledim. Milestone serisi alacakların black editiondan şaşmamalarını öneririm.
Ben satıyorum bunlardan. Müşteriler aşırı derece memnunlar.

Merhaba

direk montaj oluyor mu yoksa aparata gerek var mı ?

taiwan malı gti farlar,da

bilginiz var mı

Herkese merhaba, forum üyemiz olan aynı zamanda bu farların ticaretini yapan @MST42 hocamızdan farları 1 ay öncesinde satın aldım. Kendisine en başta teşekkür ederim, her soruya sabırla ve usanmadan cevap verip malının her zaman arkasında duran bir satıcıdır kendisi.

Farları aldıktan sonra ki 1 ay Opsiyonel Otomotiv'de montaj için sıra bekledim ve geçtiğimiz ayın 30'unda takıldı.

Aldığım farların markasını özellikle SY seçtim. Bu farlar orjinal olmadığından orjinale en yakın hatta birebir olanı SY'dir. Piyasada ki farları markasına göre kıyaslarsak

SY>VLAND>TC şeklinde sıralayabilirim. Almak isteyenler bunları göz önünde bulundurabilir. Farların orijinal çift J far ile tek bir farkı var. O da sinyal verdiğinizde ya da dörtlü flaşöre bastığınızda sinyaller sabit yanıp sönmüyor J'lerde, kayarak sinyal veriyor. Orijinal çift j farlarda sabit yanar söner j ledler sinyallerde. Bir de far selamlama ve adaptif özelliği tabi ki bulunmuyor. Sis farlarının virajlarda yanması zaten adaptif far hissiyatını da sizlere sunuyor o da aryı mesele. Kayma işlemi Skodaların dolu paketlerinde ki stoplarında gelen kayar sinyalinden güzel mesela onların ki hep takılarak kayar ama bu farlarda orjinalinde kayar sinyal olmayıp sabit yanıp sönmesine rağmen çok akıcı ve lineer kayıyor. Bundan yana çok hoşuma gitti.

Farları aldıktan sonra uzun ömürlü olması adına PPF kaplattırdım.

Ekli dosyayı görüntüle 67539

2 farımda PPF kaplandıktan sonra kendi kutularında montaj gününü bekledi. Sırada led almam lazımdı. Çünkü kısa hüzmeler boş, uzun hüzmeler kendinden ledliydi. Kısalar orjinalinde de olduğu gibi H7 tip yuvaya sabit. Bu farlarında en güzel hakkını Photon Milestone Katana Edition verir diye düşündüm :)

Ekli dosyayı görüntüle 67540

Eski halojen farlarımda da Photon'un Ultimate modelini kullanıyordum yani Milestone'un bir altı oluyor. Ondan da memnundum yalnız Milestone serisi çok ama çok ayrıymış. Çoğu premium aracın farından daha iyi hatta kısalarım o kadar kaliteli ki uzunlar kısalar kadar güçlü değil :)

Ledleri yuvasına sabitlerken lütfen dikey olarak takın. Kutusunda da yazıyor bu husus ama kimse dikkat etmediğinden ledin performansını tam anlamıyla alamıyor. Sarı bantlı kısımlar ledin üstünde bulunan sağa ve sola bakacak şekilde konumlandırarak takın.

Ekli dosyayı görüntüle 67542

Montaj günü geldiğinde tamponlarım tamamen çıkarılmadan kenarlarını açarak eskiler çıkarıldı. Sebebi ise park sensörü ve pla 3.0 montajı yapılacağı zaman tamamen çıksın istedik sürekli sök tak olmasın diye.

Ekli dosyayı görüntüle 67543

Her bir farı 3 adet vida tutuyor.

Ekli dosyayı görüntüle 67544

Farlar aracı çok ama çok değiştirdi. Kendi görüşümce farklı bir karaktere büründü.

Farları taktırdığımın ilk günü yıkamaya gidip aracı yıkadığımda yalnızca sol farın uzun hüzme kısmında bir hafif su alma ve bunu durumu gördüm.

Ekli dosyayı görüntüle 67545
Ekli dosyayı görüntüle 67546
Ekli dosyayı görüntüle 67547

Bu durumda @MST42 hocam yine bana çok yardımcı oldu. Bu farlarda ilk takılmada bunu yapmasının doğal olduğunu, kendi aracında da bu fardan takıldığında aynı durumu yaşadığını 2. günün sonunda hiçbir şey kalmadığını kendiliğinden o izlerinde gittiğini söyledi.

Kendisininde tavsiyesi üzerine farların arkasına nem alıcı Silika Jel Torbalarından atmaya karar verdik. Çünkü SY markası Mk7 için 7.5 farlarına fabrika çıkışı bu torbaları koyarak satıyormuş yalnız Mk7.5 için 7.5 farlarında bu torbaları koymuyorlarmış. Kendim arayıp buldum bu torbaları @MST42 hocamda elinde olan silika jelleri bana hediye etti. Farın arkasına bu nem alıcı torbalardan 3-4 tane bastım uzun hüzmenin arkasında ki kapaktan içeriye doğru. Ve şaşırılacak derece tamamen ortadan kayboldu.

Ekli dosyayı görüntüle 67548

Bu torbalardan elimde çok var aynı sorunu yaşayan kim var ise hediye ederim kesin çözüm çıkıyor :)

Test etme amaçlı basınçlı suyu bilerek farlara tuttum ve artık hiçbirinde böyle bir sorun çıkmadı tamamen düzeldi. Ardından far ayarını Ankara'da çok memnun kaldığım bir ustaya giderek lazer makinesini farları tutturdum ufuk çizgisini kısalarda mükemmel şekilde yakalandı. Uzunlar ise perdeleyerek olması gerektiği gibi çalışıyor.

Far ayarı çok önemli asla ama asla yaptırmayı unutmayınız...

Sizler için zifiri karanlık bir kapalı mekanda kısa ve uzun hüzmelerin testini gerçekleştirdim. Farlar kadar Photon Milestone Katana Editionlarda rol çalıyor bu senaryoda :)

! Farlar haricinde ortamda asla başka bir aydınlatma yoktur !

Kısalar :

Ekli dosyayı görüntüle 67549

Uzunlar :

Ekli dosyayı görüntüle 67550

Görseller:

Ekli dosyayı görüntüle 67551
Ekli dosyayı görüntüle 67552
Ekli dosyayı görüntüle 67553
J lerin yanışı ve sinyali replikayım diye bağırmıyor hayırlı olsun kazasız belasız inşallah, orjinal ve replika kullanan biri olarak diyebilirim ki j lerin yanışı güzel ve etkiledi beni :)

J lerin yanışı ve sinyali replikayım diye bağırmıyor hayırlı olsun kazasız belasız inşallah, orjinal ve replika kullanan biri olarak diyebilirim ki j lerin yanışı güzel ve etkiledi beni :)
O yüzden aldım hocam evet, aslında uzunlar kendinden ledli olduğundan kayar sinyalin anakartı pcb şeklinde uzun merceğinin arkasında bulunuyor. Elektronik gömülü sistem mühendisi bir arkadaşımdan rica edeceğim orjinal çift j de ki gibi kaymadan sinyal vermesine uğraşacağız ön camını değiştirdiğim vakit. Photonlar aşırı iyi olduğundan çok ısındı içeride camın içinde kılcal yanma yaptı. Cam içeriden değişmeli. Daha iyileri sizlere nasip olsun hocam sağolun

O yüzden aldım hocam evet, aslında uzunlar kendinden ledli olduğundan kayar sinyalin anakartı pcb şeklinde uzun merceğinin arkasında bulunuyor. Elektronik gömülü sistem mühendisi bir arkadaşımdan rica edeceğim orjinal çift j de ki gibi kaymadan sinyal vermesine uğraşacağız ön camını değiştirdiğim vakit. Photonlar aşırı iyi olduğundan çok ısındı içeride camın içinde kılcal yanma yaptı. Cam içeriden değişmeli. Daha iyileri sizlere nasip olsun hocam sağolun
Kayar sinyal olmayan replika farlar gördüm bu arada bir arkadaşım kullanıyordu nerden temin etmişti bilmiyorum. Artık kalmadı gibi zaten bence müdahele etmenize gerek yok kayar sinyal güzel estetik duruyor. Müdahele edildikçe malzeme kalitesinden ötürü problem çıkartabiliyor dokunmamak en iyisi bence. Bu arada led 360 mı yoksa kullandığınız photon ledler mi daha iyi sonuç vericektir ? Amin cümlemize hocam :)

Kayar sinyal olmayan replika farlar gördüm bu arada bir arkadaşım kullanıyordu nerden temin etmişti bilmiyorum. Artık kalmadı gibi zaten bence müdahele etmenize gerek yok kayar sinyal güzel estetik duruyor. Müdahele edildikçe malzeme kalitesinden ötürü problem çıkartabiliyor dokunmamak en iyisi bence. Bu arada led 360 mı yoksa kullandığınız photon ledler mi daha iyi sonuç vericektir ? Amin cümlemize hocam :)
Eskiden vardı hocam evet, şu anda kendiliğinden animasyonlu selamlama yapan çift j farlar çıkmış :)

Photon Milestone Black Edition kullanıyorum Photon markasının en üst düzey ledi çok memnunum daha öncesinde aynı serinin Katana Edition olanını kullanıyordum güncellendikçe değiştiriyorum.

Led 360 dediğinizi hiç denemedim yalnız internette karşılaştırma videolarını izlediğimde Photon markasının daha başarılı olduğunu görüp almıştım...

Eskiden vardı hocam evet, şu anda kendiliğinden animasyonlu selamlama yapan çift j farlar çıkmış :)

Photon Milestone Black Edition kullanıyorum Photon markasının en üst düzey ledi çok memnunum daha öncesinde aynı serinin Katana Edition olanını kullanıyordum güncellendikçe değiştiriyorum.

Led 360 dediğinizi hiç denemedim yalnız internette karşılaştırma videolarını izlediğimde Photon markasının daha başarılı olduğunu görüp almıştım...
Ufuk çizgisini net gösterip foto yüklermisin rica etsem

Geri
Üst Alt