Led J Farlar (Tamamlandı)

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Herkese merhaba, forum üyemiz olan aynı zamanda bu farların ticaretini yapan @MST42 hocamızdan farları 1 ay öncesinde satın aldım. Kendisine en başta teşekkür ederim, her soruya sabırla ve usanmadan cevap verip malının her zaman arkasında duran bir satıcıdır kendisi.

Farları aldıktan sonra ki 1 ay Opsiyonel Otomotiv'de montaj için sıra bekledim ve geçtiğimiz ayın 30'unda takıldı.

Aldığım farların markasını özellikle SY seçtim. Bu farlar orjinal olmadığından orjinale en yakın hatta birebir olanı SY'dir. Piyasada ki farları markasına göre kıyaslarsak

SY>VLAND>TC şeklinde sıralayabilirim. Almak isteyenler bunları göz önünde bulundurabilir. Farların orijinal çift J far ile tek bir farkı var. O da sinyal verdiğinizde ya da dörtlü flaşöre bastığınızda sinyaller sabit yanıp sönmüyor J'lerde, kayarak sinyal veriyor. Orijinal çift j farlarda sabit yanar söner j ledler sinyallerde. Bir de far selamlama ve adaptif özelliği tabi ki bulunmuyor. Sis farlarının virajlarda yanması zaten adaptif far hissiyatını da sizlere sunuyor o da aryı mesele. Kayma işlemi Skodaların dolu paketlerinde ki stoplarında gelen kayar sinyalinden güzel mesela onların ki hep takılarak kayar ama bu farlarda orjinalinde kayar sinyal olmayıp sabit yanıp sönmesine rağmen çok akıcı ve lineer kayıyor. Bundan yana çok hoşuma gitti.

Farları aldıktan sonra uzun ömürlü olması adına PPF kaplattırdım.

1685796021434.jpeg

2 farımda PPF kaplandıktan sonra kendi kutularında montaj gününü bekledi. Sırada led almam lazımdı. Çünkü kısa hüzmeler boş, uzun hüzmeler kendinden ledliydi. Kısalar orjinalinde de olduğu gibi H7 tip yuvaya sabit. Bu farlarında en güzel hakkını Photon Milestone Katana Edition verir diye düşündüm :)

1685796141899.jpeg

Eski halojen farlarımda da Photon'un Ultimate modelini kullanıyordum yani Milestone'un bir altı oluyor. Ondan da memnundum yalnız Milestone serisi çok ama çok ayrıymış. Çoğu premium aracın farından daha iyi hatta kısalarım o kadar kaliteli ki uzunlar kısalar kadar güçlü değil :)

Ledleri yuvasına sabitlerken lütfen dikey olarak takın. Kutusunda da yazıyor bu husus ama kimse dikkat etmediğinden ledin performansını tam anlamıyla alamıyor. Sarı bantlı kısımlar ledin üstünde bulunan sağa ve sola bakacak şekilde konumlandırarak takın.

1685796388733.jpeg

Montaj günü geldiğinde tamponlarım tamamen çıkarılmadan kenarlarını açarak eskiler çıkarıldı. Sebebi ise park sensörü ve pla 3.0 montajı yapılacağı zaman tamamen çıksın istedik sürekli sök tak olmasın diye.

1685796534440.jpeg

Her bir farı 3 adet vida tutuyor.

1685796614068.jpeg

Farlar aracı çok ama çok değiştirdi. Kendi görüşümce farklı bir karaktere büründü.

Farları taktırdığımın ilk günü yıkamaya gidip aracı yıkadığımda yalnızca sol farın uzun hüzme kısmında bir hafif su alma ve bunu durumu gördüm.

1685796728889.jpeg
1685796735771.jpeg
1685796740732.jpeg

Bu durumda @MST42 hocam yine bana çok yardımcı oldu. Bu farlarda ilk takılmada bunu yapmasının doğal olduğunu, kendi aracında da bu fardan takıldığında aynı durumu yaşadığını 2. günün sonunda hiçbir şey kalmadığını kendiliğinden o izlerinde gittiğini söyledi.

Kendisininde tavsiyesi üzerine farların arkasına nem alıcı Silika Jel Torbalarından atmaya karar verdik. Çünkü SY markası Mk7 için 7.5 farlarına fabrika çıkışı bu torbaları koyarak satıyormuş yalnız Mk7.5 için 7.5 farlarında bu torbaları koymuyorlarmış. Kendim arayıp buldum bu torbaları @MST42 hocamda elinde olan silika jelleri bana hediye etti. Farın arkasına bu nem alıcı torbalardan 3-4 tane bastım uzun hüzmenin arkasında ki kapaktan içeriye doğru. Ve şaşırılacak derece tamamen ortadan kayboldu.

1685796962094.jpeg

Bu torbalardan elimde çok var aynı sorunu yaşayan kim var ise hediye ederim kesin çözüm çıkıyor :)

Test etme amaçlı basınçlı suyu bilerek farlara tuttum ve artık hiçbirinde böyle bir sorun çıkmadı tamamen düzeldi. Ardından far ayarını Ankara'da çok memnun kaldığım bir ustaya giderek lazer makinesini farları tutturdum ufuk çizgisini kısalarda mükemmel şekilde yakalandı. Uzunlar ise perdeleyerek olması gerektiği gibi çalışıyor.

Far ayarı çok önemli asla ama asla yaptırmayı unutmayınız...

Sizler için zifiri karanlık bir kapalı mekanda kısa ve uzun hüzmelerin testini gerçekleştirdim. Farlar kadar Photon Milestone Katana Editionlarda rol çalıyor bu senaryoda :)

! Farlar haricinde ortamda asla başka bir aydınlatma yoktur !

Kısalar :

1685797256141.jpeg

Uzunlar :

1685797267317.jpeg

Görseller:

1685797349664.jpeg
1685797356978.jpeg
1685797363765.jpeg

Ekli dosyalar

• 1685796378417.jpeg
    1685796378417.jpeg
    95.4 KB · Görüntüleme: 32

Güle güle kullanın hocam harika olmuş

Güle güle kullanın hocam harika olmuş
Cidden golf'e BMW, MERCEDES yol verir mi diyordum tek selektörde veriyor farlar çok ayrı hissiyat uyandırıyor :)

Teşekkür ederim hocam daha iyileri sizlerin olsun..

Hocam hayırlı olsun ben de yakın zamanda yapacağım inşallah farlar elinde montaj ve ampul bakicam size sormak istediğim birşey var stark full power 360 ve photon milestone en sık bu ikisi takılıyor siz ne sebeple photon tercih ettiniz
Sizce stark da tercih edilebilir mi

Hocam hayırlı olsun ben de yakın zamanda yapacağım inşallah farlar elinde montaj ve ampul bakicam size sormak istediğim birşey var stark full power 360 ve photon milestone en sık bu ikisi takılıyor siz ne sebeple photon tercih ettiniz
Sizce stark da tercih edilebilir mi
Tercih eden var uzun ömürlülük açısından photon tercih ettim çok sorun yaşayan gördüm starkta hocam ondan photon dedim. Zaten ultimate serisini kullanıyordum halojen farlarımda o yüzden şaşmadım. Ciddiyim çoğu premium opsiyonel özelliği farlarında olmayan araba markalarından güzel aydınlatması. Bir de beyazın tonları vardır. Buz beyazı ya da yumuşak beyaz gibilerinden. Gerçek “bi-lazer” farların beyaz tonu pure white diye geçer. Ultimate serisi ice white iken, milestone serisi pure white renginde olduğundan milestone’u seçmemin başka sebebi de budur hocam @Sulo313

Hayirli olsun, gayet guzel gorunuyor hocam Maliyet ne oldu hocam toplamda

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın dilerim.

İlk takıldığı zamanlardaki keyfi bambaşka gerçekten. sis farlarına da benzer tonda led takıp viraj aydınlatma olarak kullanınca geceleri karanlık sokaklar daha keyifli oluyor..
Sokak lambaları hiç yanmasın istiyor insan, 😀 😂

Tamponu komple sökmeye gerek olmadığını söktükten sonra farketmiştim ben. Davlumbazlardan ve çamurluktan kurtarmak vidalara erişmek için yeterli oluyor.

Öyle mi hocam fiyatlari nasıl bu photon mileston un birde ben zamanında aliexpressten AKD marka çift J far almıştım sizin ilk mesajda hangi modele oluyor bilmiyorum ama Vland dan daha kaliteki oldugunu biliyorum

Hayirli olsun, gayet guzel gorunuyor hocam Maliyet ne oldu hocam toplamda
Teşekkür ederim hocam daha iyileri sizlere nasip olsun. Maliyet olarak farları 8.000 TL’ye aldım 1.5 ay önce. Montaj ve kodlama fiyatı hakkında net bir şey söyleyemeyeceğim çünkü farlar dışında da başka retrofitlerinde montajını gerçekleştirdim o gün. Topluca ödedim montaj ve kodlama parasını. PPF Kaplamayı da 600 TL’ye yaptırdım. Photon Ledleri de 1.550 TL’ye aldım @r1ppin

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın dilerim.

İlk takıldığı zamanlardaki keyfi bambaşka gerçekten. sis farlarına da benzer tonda led takıp viraj aydınlatma olarak kullanınca geceleri karanlık sokaklar daha keyifli oluyor..
Sokak lambaları hiç yanmasın istiyor insan, 😀 😂

Tamponu komple sökmeye gerek olmadığını söktükten sonra farketmiştim ben. Davlumbazlardan ve çamurluktan kurtarmak vidalara erişmek için yeterli oluyor.
Çok teşekkür ederim hocam Sis farlarımda Photon Ultimate takmıştım hocam halojen farlarım varken o zamanlardan. Çok memnunum dediğinizin ne eksik ne fazlası. Akşamları cidden söylüyorum. Kontrollü ve güvenli bir şekilde yüksek süratlerde gezintileme güvenini sağlıyor bu farlar. Tamponları tek sefer indirelim bitsin dedik sensörler takılacağı zaman o yüzden kenardan hemen halledildi :)

Öyle mi hocam fiyatlari nasıl bu photon mileston un birde ben zamanında aliexpressten AKD marka çift J far almıştım sizin ilk mesajda hangi modele oluyor bilmiyorum ama Vland dan daha kaliteki oldugunu biliyorum
Photon Milestone’u 1.550 TL’ye almıştım. Şu an 1.700 TL civarı olmuştur ama. Ankarada Officium Şaşmaz Far Doktorundan aldım.

Farlara gelirsek…
Kaliteli olan dışta ki J led’in nokta nokta yanmamasıyla anlaşılıyor hocam size öyle diyeyim. Gerçek 7.5 highline görürseniz dediğimi anlarsınız bu SY markası da öyle hocam homojen ledli o yüzden SY’yi tercih ettim

Photon Milestone’u 1.550 TL’ye almıştım. Şu an 1.700 TL civarı olmuştur ama. Ankarada Officium Şaşmaz Far Doktorundan aldım.

Farlara gelirsek…
Kaliteli olan dışta ki J led’in nokta nokta yanmamasıyla anlaşılıyor hocam size öyle diyeyim. Gerçek 7.5 highline görürseniz dediğimi anlarsınız bu SY markası da öyle hocam homojen ledli o yüzden SY’yi tercih ettim
Analdim hocam far ayarı yapılırken sadece yükseklik ayarı mi yapıldı yoksa başka kodlama vs yapıldı mı bir de sisleri degistirdiniz mi

Analdim hocam far ayarı yapılırken sadece yükseklik ayarı mi yapıldı yoksa başka kodlama vs yapıldı mı bir de sisleri degistirdiniz mi
Far ayarını lazer makineye farları takıldıktan sonra tutturarak yaptırdım. Far ayarında kodlama olmaz torx vidası ile farın konumunu yukarı aşağı sağa sola ayarlıyor usta onda. Sisleri değiştirmiştim photon ultimate ile. Uzun kısa sis hepsini bcm’ye led olarak kodlandı. İleride arıza lambası yakmaması ve bozulursa uyarı vermesi için böyle kodlandı. Normalde bcm’nize halojen far olarak kodludur onu led far olarak kodlatmalısınız

Geri
Üst Alt