Corsa Vs İbiza

Baho_34

Katılımcı Üye

İsim
Mert Bahadır
2014 Corsa 1.2 Active sahibiyim. Aracın performansı düşük olduğu için satma kararı verdim. Almayı düşündüğüm araba ülkemizde nadir olan arabalardan. İbizayı ilk çıktığı zamandan beri iyi biliyorum donanım olarak gayet güzel gibi. Corsa 82 binde ama gerek araba sollamaları ve yokuş performansı olarak beni üzüyor. Corsa yerine ibiza tercihi nasıl olur sizce? Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ikis-lansman-spor-aile-araci-1083019408/detay

Fabia'lar nasıl hocam bütçe aralığınızda? Tamponu ve egzosu değişik diye 14 yaşındaki bakımsız duran bu araca bu paraları vermek şahsen bana pek mantıklı gelmedi 2014 Corsa'dan sonra.

Pcx motorumda var satıp bütçeyi zorlarım diye düşündüm ama motoru kullanıyorum. Açıkcası ikilemde kaldım...

Hocam Fabia, Ibiza, Polo gibi araçların biraz daha yüksek modelli olanları şahsen bana daha mantıklı geliyor ama araç kovalamak lazım. Hatta biraz baktım ama bu fahiş piyasada insanın aracını satıp daha iyisini alası bile gelmiyor. Sizin yerinizde olsam mis gibi düşük km aracımı da motoru da satmazdım birkaç beygir fazlası için.

Bir aracı boşamak icin birden çok şiddetli gecimsizlik, kavga, gürültü, tantana sebebi bulmak lazım

Çoklu sistemik akut/kronik arızalar
Yakıtta fazlalık
Trimsel parazitler
Aşırı km ??? (150.000 km) den sonra logaritmik piyasa fiyat kaybı tedirginligi
Performans tatminsizliği......
vsvsvsvs

bunlar hepsi bi arada ise tamam ama

atmosferik aractan atmosferik araca gecişle performans ne kadar ivme kazanabilir o soru isareti.

Atmos. 85 hp den Atmos105 hp ye

Farkı bizzat görmek lazım test ederek

2014 Corsa 1.2 Active sahibiyim. Aracın performansı düşük olduğu için satma kararı verdim. Almayı düşündüğüm araba ülkemizde nadir olan arabalardan. İbizayı ilk çıktığı zamandan beri iyi biliyorum donanım olarak gayet güzel gibi. Corsa 82 binde ama gerek araba sollamaları ve yokuş performansı olarak beni üzüyor. Corsa yerine ibiza tercihi nasıl olur sizce? Saygılarımla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ikis-lansman-spor-aile-araci-1083019408/detay
2016 İbiza 1.0 tsi 95 hp arac var cok memnunuz 1.6 i hakkinda fikrim yok ama 1.0 tsi icin kesinlikle tavsiye ederim

Bence de düşük km bilinen arabayı verip 2.5 katı fazla kmli çok da derli toplu ve temiz durmayan bir araba almak mantıklı değil. Eğer motorla beraber bütçe yeterse @Osmanozturk hocamın önerdiği gibi 1.0 eco tsi manuel ibiza öneririm. 95 hp turbo motor ama araba hafif olduğu için gayet keyifli bir gidişi var. Yakıtı da 1.2 ve 1.6 atmosferik motora göre çok daha az olacaktır. 1.6 dizel sonrasında beni tatmin etmişti. Yada tsi/tdi golf 6’da bakılabilir.

Bence de düşük km bilinen arabayı verip 2.5 katı fazla kmli çok da derli toplu ve temiz durmayan bir araba almak mantıklı değil. Eğer motorla beraber bütçe yeterse @Osmanozturk hocamın önerdiği gibi 1.0 eco tsi manuel ibiza öneririm. 95 hp turbo motor ama araba hafif olduğu için gayet keyifli bir gidişi var. Yakıtı da 1.2 ve 1.6 atmosferik motora göre çok daha az olacaktır. 1.6 dizel sonrasında beni tatmin etmişti. Yada tsi/tdi golf 6’da bakılabilir.
Evet bende 1.6 tdi gold kullaniyorum arada 1.0 tsi kullandigimda tepkimeleri performansi ve yakiti cok tatminlae gerci bizimki dsg onda da sikinti yasamadik

bence ufak araç bakıyorsanız bütçeyi bir tık daha zorlayıp polo gti bakmalısınız. üst segment gibi hem gidişi hem malzeme kalitesi.

Geri
Üst Alt