Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92
Bp den %5 indirimim olmasına rağmen Shell 95 oktan alıyorum ilk günden beri. Sürekli Bp den alma şansım yok ama Shell evin dibinde

Hep Petrol Ofisinden alıyorum , Evin yanında Turkuaz var , güvenemedim almıyorum.

concaptain dedi:
Otomotiv de çalışıyorum az cok bazı inceleme sonuçlarını duyma durumumuz oluyor ona gore ben dizeli Opet ten almaya çalışıyorum ama benzin konusunda bir fikrim yok

Sent from my iPhone using Tapatalk
Shell nasıl bir durumda dizel konusunda onlar hakkında bir fikriniz var mi ?
Shell de iyidir hocam ama hangi firma olursa olsun katkılı Yakıt, yakit sistemleri icin pek önermem Şahs-ı kanaatim

Kesinlikle katılıyorum :'(

ben de artık ayak alışkanlığı mıdır nedir 5 yıldır aynı shell istasyonundan alıyorum. maviş'e de ordan almaya başladım. 95 oktan alıyorum katkısız. pompacı abimiz bile tavsiye etmedi katkılıyı. dizelse katkılı al da benzindeki katkı hikaye dedi  :D

@silvershadow

hocam o değil de arabanın adı maviş kaldı siz dedikten sonra. ben aracımın karakterini çok dişi görmüyorum ama başka isim bulsak mı kalsa mı?  &:

maniax dedi:
ben de artık ayak alışkanlığı mıdır nedir 5 yıldır aynı shell istasyonundan alıyorum. maviş'e de ordan almaya başladım. 95 oktan alıyorum katkısız. pompacı abimiz bile tavsiye etmedi katkılıyı. dizelse katkılı al da benzindeki katkı hikaye dedi  :D

@silvershadow

hocam o değil de arabanın adı maviş kaldı siz dedikten sonra. ben aracımın karakterini çok dişi görmüyorum ama başka isim bulsak mı kalsa mı?  &:
Bana kalırsa da kaslı ve keskin hatları nedeniyle hayli maço bir araç bizim Golf'ler...

Ama gel gelelim Hanım bizim Kurşun griye uğur böceği ismini taktı...

Söyleyin ben ne yapayım? :D

silvershadow dedi:

@silvershadow

Bana kalırsa da kaslı ve keskin hatları nedeniyle hayli maço bir araç bizim Golf'ler...

Ama gel gelelim Hanım bizim Kurşun griye uğur böceği ismini taktı...

Söyleyin ben ne yapayım? :D
hocam uğur böceği de ağır olmuş ya  s=kop

dediğiniz gibi pis pis bakıyo kaşlarını çatmış. ama maviş yani napalım. sanırım öyle kalacak

Kökenleri itibariyle "Panzer" diye adlandırmamız gereken araçlara verdiğimiz isimler manidar  :D

alper32 dedi:
Kökenleri itibariyle "Panzer" diye adlandırmamız gereken araçlara verdiğimiz isimler manidar  :D
s=yerlerde

akşam akşam iyi güldüm bu muhabbete

Arkadaşlar,

Aracımızı teslim alır iken  servis özellikler 95 oktan benzin kullanmamızı tavsiye ettiler. Sebebini bimemem ile birlikte sanırım Tsi teknolojisindne dolayı olsa gerek. Benzinli ve dizel araçlarda sizin kullandığınız yakıt markaları nelerdir? Gerçekten bazı reklamlarda olduğu gibi daha fazla km sağlamaktamıdır? Bu konuda izlenimlerinizi paylaşırmısınız?

Ben yerli sermaye kazansın istiyor ve genellikle OPET ten alışveriş yapıyorum, yoksa Shell. Ama arada bir fark hissedemedim :) deneyimli abilerimizin yorumlarını bekliyorum.

Eski aracım Grande punto 1.4 Tjet Sport 120Bg 206 nm ( stock )en hep Shell tercih etmiştim.

Shell Fuel Save ile ortalama sakin kullanımda şehir içi 600 km yapıyordum. Shell'in birde V-power var onada 95 oktan diyorlar ama 97 sanırım. onunlada 560 civarı yapıyordum.

Normal Opetten aldım yine normal sakin kullanımda 650 kmde depo bitirmiştim. Ama çekiş Shell'e nazaran gerçekten düşmüştü.

Shell'in yakıtı daha ince daha performanslı daha kısa ömürlü

Opet'İn yakıtı biraz daha kalın performansı daha düşük menzil ortalama 50km daha fazlaydı.

Aracımı bu hafta teslim alacağım yine tercihim her zamanki gibi Shell olacak :) Fuel Save ile yola devam.

Evin dibinde Opet var. Hatta forum mersinin dibinde. İşlek bir yer. Önceki aracima 4 sene ordan benzin aldım. Dizel için de galiba ordan almaya devam edeceğim. Umarım başım ağrımaz.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yıllardır bp den alıyordum,son 1-2 aydır shell e geçtim(yaklaşık 3 aylık golf R maceramın 1.5 ayı bp ile idi) araç 98 uyumlu olduğu için shell de v power nitro(katkılı imiş ne kattılarsa) kullanıyorum şu an nasıl fark varmı derseniz valla ben bi fark hissetmedim ama shell le devam edeceğim...Genel tavsiye o yönde diye...İnternetten araştırdığımda kimilerine göre fuel save ve v power nitro farkını araba uçak oldu gibi anlatmışlar demek onlarda öyle olmuş. :D Ama inancım şu ki bilinen baba markaların eli ayağı ve hizmeti düzgün bir istasyonundan almak,ne bile yim yarın bir gün yakınıma güzel bir opet bayi açılırsa oradan da devam edebilirim...

Opetten şaşmıyorum genelde. Gerçi benzin çok farketmiyor mazot gibi değil. Doğu bölgeleri dışında hepsi Tüpraş rafinerisi. Eski bir Aliağa Tüpraş personeli olarak söylüyorum tabi bunu :) ama mazotta spot ve kaçak ürün çok fazla. Akaryakıt firmaları kendileri spot olarak gemilerle ihraç edebiliyorlar. Ayrıca mazotun depolanması, sevkiyatı vs gibi şeyler kalitesini etkileyebiliyor.

Opet evime yakın. Opet workdcard'ı otobilim anartalığa tanımladım. Pompacı anahtarlığımı pompaya okutuyor ve aldığım yakıt kadar kredi kartımdan kesiliyor. Bu şekilde arabadan inmeden işim halloluyor.

Geri
Üst Alt