Hangi İlde Nereden ve hangi firmadan yakıt alınır?

Hangi yakıtı kullanıyorsunuz?

• Opet

Kullanılan: 30 32.6%
  • Shell

Kullanılan: 39 42.4%
  • Bp

Kullanılan: 7 7.6%
  • Po

Kullanılan: 8 8.7%
  • TotAl

Kullanılan: 5 5.4%
  • Diğer?

Kullanılan: 3 3.3%

• Kullanılan toplam oy
    92
@silvershadow yani mesala mersinde eniştemlerin po ofisi var eniştem ayarlıyor miktarını hani bişeyler katıyorlar ya? Mesala eniştem bu işte uzmanlıgı olmayan ama alaylı uzman bir petrolcü.. Şimdi ayarını kötü yaparsa po ya mal olurmu yada tam tersi?

Shell harici almamaya çalışıyorum.

Şayet shell bulamazsam Opet.

zaten mevcut olan başlıkla burayı birleştiriyorum izninizle

maniax dedi:
zaten mevcut olan başlıkla burayı birleştiriyorum izninizle
Değerli Murat Hocam;

Haklısınız Konu buraya bağlandı zaten..

Ellerinize sağlık . Ve teşekkür ederim

H

muslumbingollu dedi:
@silvershadow yani mesala mersinde eniştemlerin po ofisi var eniştem ayarlıyor miktarını hani bişeyler katıyorlar ya? Mesala eniştem bu işte uzmanlıgı olmayan ama alaylı uzman bir petrolcü.. Şimdi ayarını kötü yaparsa po ya mal olurmu yada tam tersi?
Değerli Hocam ;

Karışım oranları firmadan firmaya değişiklik göstermekle beraber  yakıt sektöründe olan bir dostumdan da işittiğim şöyle:

Firma ve bayilerin;

Benzin de katkıda fazla oynama şansı yok.

Dizelde ise akla hayale gelmeyecek kadar çok.

Bu nedenle başlığa göz atmanızı öneririm

Ancak özet olarak:

kontrolü fazla olan bayiler kalitesiz katkı  ve aşırı katkı kullanmaya cesaret edemezler.

Shell dizel konusunda bir numara. Kurum yapma oranının düşük yüzdesi; hem yüksek yanma oranı hem de yüksek güç üretmesi anlamına gelir. Bu da düşük yakıt tüketimi ve motor ve parçalarına daha az zarar verme anlamına gelir

Uzun süre benzin olarak  BP kullandım ama yakıt kartı indirimleri ile tanıştığım Opet daha performanslı ve ekonomik sürüş sağladığını deneyimledikten sonra onu tercih etmemle sonuçlandı .

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow hocam istanbul  beylikdüzü Migros'un yanındaki  Shell'den benzın alıyorum hem daha çok km Hemde daha iyi performans elde ediyorum

Trabzon Gümüşhane yolu üzerinde Opet Bulutlar Petrolden alıyorum. Hem güven veriyor hemde kaliteli hizmetleri var :)

PO kullanan varmı yada kullanıp vazgecen.. Ben po ya gecmeyi düşünüyorum?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar merhaba, Shell firmasına yakıtlar tek bir dolum deposundan geliyor. Diğer firmalar ise akaryakıt istasyon sahibi hangi depolama ve dolum tesisiyle anlaşması varsa oradan geliyor.. Yani kimisi iyi kimisi kötü karışım oluyor. Ama Shell firması tek depolama ve dolum tesislerinden geldiği için iyi yakıt alma yüzdeniz daha artıyor. SELAMLAR...

Memnunmusun hocam izlenimlerin ben shell den po ya gecmeyi düşünüyorum..?

Hocam Amasyada iken petrol ofisi kullanıyordum memnundum, şuan Sivastayım son alışım hariç hep opetten aldım, dün ışık yanınca Shelle girdim ordan aldım. Aracın performansı az buçuk değişti gibi, daha rahat hızlanıyor sanki, bence bu konuda markadan çok alacağınız veya aldığınız petrolün kalitesi önemli. 

Bende birşey sorayım. Yukarıda yazdığım gibi dün shellden (30 Tl lik) yakıt aldım. Üstüne bugün Opetten (30 Tl lik) aldım. Bir arkadaşım Dizel araçta sürekli aynı petrolden almamın daha iyi olacağını söyledi. Gerçekten böyle bir şey var mı ? Farklı markanın yakıtları karışınca sıkıntı olur mu ?

Hocam Amasyada iken petrol ofisi kullanıyordum memnundum, şuan Sivastayım son alışım hariç hep opetten aldım, dün ışık yanınca Shelle girdim ordan aldım. Aracın performansı az buçuk değişti gibi, daha rahat hızlanıyor sanki, bence bu konuda markadan çok alacağınız veya aldığınız petrolün kalitesi önemli. 
Bende birşey sorayım. Yukarıda yazdığım gibi dün shellden (30 Tl lik) yakıt aldım. Üstüne bugün Opetten (30 Tl lik) aldım. Bir arkadaşım Dizel araçta sürekli aynı petrolden almamın daha iyi olacağını söyledi. Gerçekten böyle bir şey var mı ? Farklı markanın yakıtları karışınca sıkıntı olur mu ?
Bence markadan ziyade petrolün konumu ve sahibinin ne kadar dürüst oldugu önemli :)

Geri
Üst Alt