Belli hızda gelen uğultu sesi

İsim
Gökhan
Selamlar değerli arkadaşlar. Golf 2016 1.2 tsi dsg aracım 125 bin km de. Aracımdan kış lastikleri takılıyken 80-90 km hızda rahatsız edici uğultu sesi gelmeye başladı. Lastikten veya porye bilyasından gelebileceği düşüncesiyle iki ustaya gösterdim ama bilyadan olmadığını söylediler. Yaz lastiklerini taktırdım ve sesin geldiği hız aralığı 90-100 km hıza çıktı. Ustaların biri sesin şanzıman bilyasından gelebileceğini söyledi. Benzer bir sıkıntı yaşayan oldumu?

Selamlar değerli arkadaşlar. Golf 2016 1.2 tsi dsg aracım 125 bin km de. Aracımdan kış lastikleri takılıyken 80-90 km hızda rahatsız edici uğultu sesi gelmeye başladı. Lastikten veya porye bilyasından gelebileceği düşüncesiyle iki ustaya gösterdim ama bilyadan olmadığını söylediler. Yaz lastiklerini taktırdım ve sesin geldiği hız aralığı 90-100 km hıza çıktı. Ustaların biri sesin şanzıman bilyasından gelebileceğini söyledi. Benzer bir sıkıntı yaşayan oldumu?
2013 golf 150bin kmde aracımda 95-100 km arası giderken belli aralıklarla tekrar eden bir vuuu vuuu vuuu şeklinde ses var.
Bugün yarın bir lastikçiye baktıracağım. Haber ederim.

Upvote 0
%90 lastik bilyasından başka bir ustaya göster

Upvote 0
2013 150bin km'de olan aracımda 90 ile 100 arasında hızla giderken, belli aralıklarla tekrar eden bir ses mevcut. Vitesi boşa alınca da aynı hızda aynı ses geliyor.
Aracımda yeni alınmış Michelin CC2 lastikleri mevcut.

Upvote 0
2013 150bin km'de olan aracımda 90 ile 100 arasında hızla giderken, belli aralıklarla tekrar eden bir ses mevcut. Vitesi boşa alınca da aynı hızda aynı ses geliyor.
Aracımda yeni alınmış Michelin CC2 lastikleri mevcut.
Şanzıman rulmanı

Son düzenleme:
Upvote 0
Selamlar, bahsettiğiniz gibi düşük hızlarda bir ses yokken 70 kmh+ üzerinde ciddi bir uğultu sorunum vardı. İlk olarak porya bilyasından şüphelenmiştim aşağıdaki videoyu da izlediğimde sorunun aynı olduğunu anladım. Servisteki arkadaşla ufak bir test sürüşü yaptıktan sonra porya bilyası olarak sorun bulundu. Değişim yapıldıktan sonra sorunum çözüldü. Videodaki sese benzer ise sizin de probleminiz porya bilyası olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt