Rölantide titreme sorunu ?

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Merhaba dostlar. 2016 mk7 golf 1.2 tsi dsg comfort aracımın rölantide titreme sorunu var 60bin bakımı geliyor. Bujilerini ve filtrelerini değiştireceğim etkisi olur mu bilmiyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var ise deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Me
Selamlar hocam,
Buji ve filtreleri degistireceginizi soylemissiniz. Saniyorum bununla beraber yağ da degistireceksiniz.

Ben de gecen hafta 11 ay ve 13500 km kullandigim Shell yağimi Liqui Moly ile degistirdim.

Kastettiginiz kadar belirgin midir bilmiyorum ama bende de son bir ayda falan rolantide hafiften bi titremem var gibi gelmisti normal sanmistim.

Simdi piril piril Moly e gecince anladim ki baya baya titriyomus masaj koltugu gibi :D Cunku su anda maşallah tık yok, calisiyor mu calismiyor mu gercekten anlama sansiniz neredeyse yok. Hayran kaldim..

Cok korkuyorum bi gun dalginligima gelir de calisiyor halde iken tekrar kontagi ceviririm diye..

O sebeple hocam bence yağ da etki ediyor, eğer ömrünün sonlarina yaklasip zift gibi olduysa yeni yağ ile ve mümkünse Moly ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum. (1.4 TSI bu arada)
Merhaba hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Aracı arkadaşımdan almıştım o filtre ve yağ bakımını ben kendisinden almadan önce değiştirmiş bana değiştirme dedi ama bu yazdığınızdan sonra ilk işim yağı değiştirmek olacak :) ben de bu yazınıza benzer şekilde bilgi edinmiştim. Bujileri değiştikten sonra malesef rölantideki titreme gitmedi. Forumdaki arkadaşlar başka yakıt istasyonundan yakıt al dediler bugün aldım ama yine gitmedi malesef. Bendeki 1.2 tsi 1.4 ile arasında bu konu için fark olur mu bilemiyorum ama sanmıyorum fark olacağını

Upvote 0
Me

Merhaba hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Aracı arkadaşımdan almıştım o filtre ve yağ bakımını ben kendisinden almadan önce değiştirmiş bana değiştirme dedi ama bu yazdığınızdan sonra ilk işim yağı değiştirmek olacak :) ben de bu yazınıza benzer şekilde bilgi edinmiştim. Bujileri değiştikten sonra malesef rölantideki titreme gitmedi. Forumdaki arkadaşlar başka yakıt istasyonundan yakıt al dediler bugün aldım ama yine gitmedi malesef. Bendeki 1.2 tsi 1.4 ile arasında bu konu için fark olur mu bilemiyorum ama sanmıyorum fark olacağını
Ne demek hocam:)
Mutlaka değiştirince farki göreceğinizi düşünüyorum eğer Moly alma sansiniz varsa kesinlikle öneriyorum.

Yok hayir hocam motor hacminin bu konuyu etkileyeceğini sanmiyorum. Denemelisiniz..

Acaba hangi tarihte değiştirdi ve yaklaşık kac km oldu? Eğer 10 k uzeriyse ve durumunuz da elverişliyse yakin zamanda degiştirmeniz hem motorunuza hem de size cok iyi gelecektir:)

Upvote 0
Ayrica buradan beni Moly Fan Club uyesi yapan forumdaki üstatlarimiza da çok teşekkür ediyorum :D cidden sessizliğine, hizli isinmasina, titreşimsizliğine ve performansina bayildim.
(1 yil Shell kullandiktan sonra bu yorumu yaziyorum yani önceki yağim da Bim den sole yağ değildi :D ama kıyaslamak bile Moly ye ayip olur)

Upvote 0
Ne demek hocam:)
Mutlaka değiştirince farki göreceğinizi düşünüyorum eğer Moly alma sansiniz varsa kesinlikle öneriyorum.

Yok hayir hocam motor hacminin bu konuyu etkileyeceğini sanmiyorum. Denemelisiniz..

Acaba hangi tarihte değiştirdi ve yaklaşık kac km oldu? Eğer 10 k uzeriyse ve durumunuz da elverişliyse yakin zamanda degiştirmeniz hem motorunuza hem de size cok iyi gelecektir:)
1000 km önce değişmiş ama en yakın vakit değiştireceğim

Upvote 0

LM yi eski yağ ile değiştirirken LM nin temizleyicisini koyuyorlar. Bu işlemi uygulayan var mı ? :)

Upvote 0

LM yi eski yağ ile değiştirirken LM nin temizleyicisini koyuyorlar. Bu işlemi uygulayan var mı ? :)
Tam olarak aynisi degil ama LM Engine Flush diye bir urun kullandi benim ustam. Yazarsan cikar nette. Tabii ki bu ürün ile daha etkileyici bir sonuc verdi.

Upvote 0
Tam olarak aynisi degil ama LM Engine Flush diye bir urun kullandi benim ustam. Yazarsan cikar nette. Tabii ki bu ürün ile daha etkileyici bir sonuc verdi.
Evet bende diğer videolarda gördüm LM yağ LM engine flush kullanmak daha mantıklı ancak extradan bir tane daha yağ almak gerekiyor o da arkadaşların dediğine göre iyi yağı koyup boşaltmak da önemli diyorlar shellin yağını doldurup boşaltmışlar genelde

Upvote 0
Yağı değiştirdim üstelik çift yağ değişimi yaptık. Mann yap filtresi ve LM 4200 ile değişim yapıldı. Bujileri değiştirmiştik. Hala titreme geçmiyor. Sırada ne var :)

Son düzenleme:
Upvote 0
Yağı değiştirdim üstelik çift yağ değişimi yaptık. Mann yap filtresi ve LM 4200 ile değişim yakıldı. Bujileri değiştirmiştik. Hala titreme geçmiyor. Sırada ne var :)
Pompacıya götürüp bi makinaya bağlasınlar sorun neymiş çıkar belki

Upvote 0
Teşekkürler forumda bir arkadaşda birkaç şey söylemişti onlardan baktıracağım

Upvote 0

Böyle bir bilgi daha var bakalım birde konuya daha sonradan katılan aynı sorunu yaşayan olursa belki yardımcı olur

Upvote 0

Geri
Üst Alt