Rölantide titreme sorunu ?

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Merhaba dostlar. 2016 mk7 golf 1.2 tsi dsg comfort aracımın rölantide titreme sorunu var 60bin bakımı geliyor. Bujilerini ve filtrelerini değiştireceğim etkisi olur mu bilmiyorum. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var ise deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim.

Bujiyi değiştir sorun hallolur üstad merak etme

Upvote 0
Bujilerin maliyeti 1000 tl hocam +200 de işçilik tutuyor. Ngk platinyum için söylüyorum

Upvote 0
Merhaba bujiler yenilendi ancak rölantide titreme sorunu geçmedi.

Upvote 0
Bujiler servisde mi değişti? Bobinlerin kontrolü gerekebilir. Araç şehir içi aracı mı? Emme manifoldundan kurum birikimi de buna sebep veriyor TSI araçlarda

Upvote 0
Bujiler servisde mi değişti? Bobinlerin kontrolü gerekebilir. Araç şehir içi aracı mı? Emme manifoldundan kurum birikimi de buna sebep veriyor TSI araçlarda
Bujiler servisde değil de yıllar boyunca servisde çalışan usta tarafından özel serviste değiştirildi. Ateşleme bobinlerinde de bir sıkıntı yok hocam. Araç şehir içi aracı.

Upvote 0
Bujiler servisde değil de yıllar boyunca servisde çalışan usta tarafından özel serviste değiştirildi. Ateşleme bobinlerinde de bir sıkıntı yok hocam. Araç şehir içi aracı. Emme monifoldu hk. hiç bir bilgim yok ama bu konuyu dile getiririm.

Upvote 0
yakıt kalitesin den kaynaklı da olabiliyor.
ateşleme buji değişim sonrası geçmezse yakıt aldığınız yeri değiştirmenizi tavsiye ederim. Alternatif olarak %5 ethanol ekleyerek de test edebilirsiniz.

Upvote 0
yakıt kalitesin den kaynaklı da olabiliyor.
ateşleme buji değişim sonrası geçmezse yakıt aldığınız yeri değiştirmenizi tavsiye ederim. Alternatif olarak %5 ethanol ekleyerek de test edebilirsiniz.
Shell’de başka biryerden yakıt almıyorum. Bir deniyeyim. Bilgi için teşekkür ederim.

Upvote 0

Selamlar hocam,
Buji ve filtreleri degistireceginizi soylemissiniz. Saniyorum bununla beraber yağ da degistireceksiniz.

Ben de gecen hafta 11 ay ve 13500 km kullandigim Shell yağimi Liqui Moly ile degistirdim.

Kastettiginiz kadar belirgin midir bilmiyorum ama bende de son bir ayda falan rolantide hafiften bi titremem var gibi gelmisti normal sanmistim.

Simdi piril piril Moly e gecince anladim ki baya baya titriyomus masaj koltugu gibi :D Cunku su anda maşallah tık yok, calisiyor mu calismiyor mu gercekten anlama sansiniz neredeyse yok. Hayran kaldim..

Cok korkuyorum bi gun dalginligima gelir de calisiyor halde iken tekrar kontagi ceviririm diye..

O sebeple hocam bence yağ da etki ediyor, eğer ömrünün sonlarina yaklasip zift gibi olduysa yeni yağ ile ve mümkünse Moly ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum. (1.4 TSI bu arada)

Upvote 0

Geri
Üst Alt