🧿 Golf8 İmpression & Life TPMS Lastik Basınç Sistem Retrofiti

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar aslında aracı almadan önce hazırlığını yapmıştım çalışmadığı için o dönem vazgeçmiştim...

Aşağıdaki videodan sonra tekrar yapmaya karar verdim...

Elinde satışa hazır Golf8 uyan malzeme olan yazabilir...

Mart 2024
MQB arabalar tpms 2 lastik basınç sistemi 5Q0 907 273 B
https://a.aliexpress.com/_Ew9626v

Son düzenleme:

Bence standart gelmesi gereken bir donanim. Yapailirsa guzel olur,
Jantlar dikkatimi çekti, hangi model , bergamo gibi ama, sanki degil gibide 😅

@metinkar bende sipariş geçtim hocam 2 haftaya elime gelecek. Modül, 4 sensör ve kablo tesisatı ile 2.300’e yakın bir paraya aldım. Sensörlerin üretimi 2023 yılıymış hatta. Golf 7 ve 7.5’lar için modülü sabitlemek için bir brakette satılıyor onu da aldıydım. Sizin araçta golf 7.5 lar ile farklı bir braketi olabilir modülü sabitlemek için. Çoğu insan ise brakete ihtiyaç duymadan sensörleri çeken bir yere ( bagaj sacına ya da arka tampon içine) tutturmuş. Her lastiğin ayrı basıncını görebilmek güzel olacağını düşünüyorum. Acaba kodlama ile aynı sensörlerden lastiklerin sıcaklığını da çekebilir miyiz onu düşünmeye başladım. Bazı Audilerde bunu görüyorum. Aynı modül kullanılıyordur onda da…

Geçen 2015 model bir seat ibiza reference ( en boş paket) araca çivi girdi. Mulitmedya ekranında sol ön teker hava kaybı diye uyarı verdiydi. O araçta dahi olup bizlerde olmaması şaşırtıcı

@metinkar bende sipariş geçtim hocam 2 haftaya elime gelecek. Modül, 4 sensör ve kablo tesisatı ile 2.300’e yakın bir paraya aldım. Sensörlerin üretimi 2023 yılıymış hatta. Golf 7 ve 7.5’lar için modülü sabitlemek için bir brakette satılıyor onu da aldıydım. Sizin araçta golf 7.5 lar ile farklı bir braketi olabilir modülü sabitlemek için. Çoğu insan ise brakete ihtiyaç duymadan sensörleri çeken bir yere ( bagaj sacına ya da arka tampon içine) tutturmuş. Her lastiğin ayrı basıncını görebilmek güzel olacağını düşünüyorum. Acaba kodlama ile aynı sensörlerden lastiklerin sıcaklığını da çekebilir miyiz onu düşünmeye başladım. Bazı Audilerde bunu görüyorum. Aynı modül kullanılıyordur onda da…

Sıcaklık golf8 de çıkıyormuş...

Senin ilan linkini paylaşabilirmisin...

Geçen 2015 model bir seat ibiza reference ( en boş paket) araca çivi girdi. Mulitmedya ekranında sol ön teker hava kaybı diye uyarı verdiydi. O araçta dahi olup bizlerde olmaması şaşırtıcı
Abs den tekerlek dönüş hızını diğerler ile karşılaştırıp uyarıyırdur muhtemelen. Sensörlü olduğunu sanmıyorum

Beyler bu iki ürünün rengi dışın da birbirinden farklı bir özelliği var mı parça numaraları aynı...

IMG_0490.jpeg

IMG_0489.jpeg

Montaj zamanı hangi kablonun nereye ve kodlamasına dair bir şeyler öğrenirseniz paylaşırsanız çok sevinirim... @metinkar

Geri
Üst Alt