Tablet günlük hayatta ne kadar gerekli? Alınmalı mı alınmamalı mı?

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Tableti olanlar ve olmayanlar neler düşünüyor gerekli mi değil mi tableti olanlar günlük hayatta nekadar kullanıyorsunuz neler yapıyorsunuz? Bu devirde sıradan gündelik işler için 13-15bin tl verip tablet almak nekadar mantıklı? Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum🤔

telefon+laptop kullaniyorum hic ihtiyac hissetmedim.
Laptop olmasa temelde buyuk ekran ihtiyacindan dolayi tablet alirdim.

Evimde sabit internet yok son 5 yildir

Hatta pc/notebookum bile yok son 5 yildir

Hic tabletim olmadi hayatta :) al /satta oldu :)

İsin ilginc tarafi 25 yillik bir İt ci olarak tabletin gerekli oldugunu düşünmüyorum

Telefonun şarjı bittiğinde işime yarıyor.
Pdf word xls vb dosyaları incelerken de iş görüyor. Ekran telefona göre büyük hoş ama, 8" ince hafif bir tablet olmasına rağmen tutması kullanması telefona göre daha zor gibi.

Çocuklar varsa onlarda da işe yarar, gün içi tansiyon yükseldiğinde, araç içinde falan film açıyor birbirlerine sataşmalarına engel oluyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rx7
Özel bir kullanım alanınız yok ise hormonlu telefondan ileri gitmiyor.

Kalem ile not tutmak
Hızlıca 3D çizim oluşturup 3D printera atmak.

Benim için bu iki kullanım olmasa benim için dizi izlemek dışında hiçbir fonksiyonu yok.

13-15k bandına çıkmaya gerek yok çok çok daha uyguna huawei ve samsung'un güzel tabletleri var. Özellikle huawei matepad'ler başarılı. İhtiyaç meselesi ne amaçlı kullanacağınıza bağlı. Misal bende çocuk var ister istemez illaki lazım oluyor. Keza iptv yüklü olduğu için benimde işime geliyor. Keza forumda tabletle gezmek çok daha işlevsel. Dediğim gibi kullanım amacı önemli.

Saatlerce tabletle çalışmamı gerektirecek bir işim yok doğrusu çoluk çocuk da yok, birşeyler izlemek bakınmak vakit geçirmek için ve çok aşırı işim olmuyor ama belgelerle vs uğraşırken kolaylık sağlayacağını düşündüğüm için heveslendim, 13-15bin tl arası fiyatlar az bi para değil değer mi değmez mi emin değilim çok kararsızım🤔

Son düzenleme:
Saatlerce tabletle çalışmamı gerektirecek bir işim yok doğrusu çoluk çocuk da yok, birşeyler izlemek bakınmak vakit geçirmek için ve çok aşırı işim olmuyor ama belgelerle vs uğraşırken kolaylık sağlayacağını düşündüğüm için heveslendim, 13-15bin tl arası fiyatlar az bi para değil değer mi değmez mi emin değilim çok kararsızım🤔
Fiyattan anladığım kadariyla apple ipad düşünüyorsanız alın bence.

İşe yaramadığını ya da ihtiyacınız olmadığını farkettiğiniz anda elden çıkarmak kolaydır çünkü.

Geçen yıl ipad 9.nesil aldım fiyat uygundu 3500e. çok memnunum günlük fazla kullanmasam da seyahatte bilgisayar yerine götürüyorum. Daha önce ipad mini vardı onu da yıllarca kullandım sonrasında kolayca sattım.

Benim de ipad minim vardı enteresan şeyler yaşadım😔
Çok severek almıştım öylesine meraktan aslında sekiz ay sonra ısınmaya başladı çapa şubesi yurtiçi kargoya verdim adresten alınmasını istedim birtürlü kargo firmasından hareket etmedi...
üç gün sonra gittim yurtiçi kargoya hayırdır dedim...
kargom şubeye girmiş ve şubeden çıkmamış kamera kaydı vs herşeye baktılar sonra çalışmayan bir kamera altında yok olmuş...
Benim için kötü taraf onların taşıma sözleşmesine göre piyasa fiyatına göre ödeme yaptılar üç hafta içinde... o rakamada birşey alamadım soğudum...
Şimdi alırmıyım yok yok almam @HONEY den iphone 14 bekliyorum🤭

İpad da baktım ama fiyatı özellikleri kalemi olması vs samsung galaxy tab s8 cezbetti beni hocam çok kullanışlı geldi bana, yani markası her ne olursa olsun 13-15 bin bandında bir hevesle tablet aldığımda pişman olurum hissi var biyandan heves de var işte, bu fiyatlar bir öğretmen maaşı az buz değil

Son düzenleme:
2 defa kendimi ihtiyacım olduğuna inandırarak ipad alan biri olarak kesinlikle ve kesinlike eğer telefon+notebook ikilisine sahipseniz gereksiz bir masraf. Ben kendime kullanım için çok bahane ürettim ama bir türlü olmadı satmak zorunda kaldım.

samsung telefonunuz varsa Samsung Dex özelliği ile telefonunuzu tablet gibi kullanabiliyorsunuz. televizyon ya da ekranınız varsa bu şekilde de bir alternatif düşünebilirsiniz. şahsen tablete ihtiyaç hiç duymadım.

Tamamen kullanım ihtiyacına göre değişir ama özellikle kullanacağınız bir şey ve küçük çocuk vs yoksa ve evde laptop da varsa tablete pek bakılmıyor. Laptop yoksa ve çok fazla bilgisayarlık işiniz yoksa tablet alınabilir veya direkt o bütçelerde kaliteli ekran ve iyi pil ömrüne sahip bir cihaz olarak Macbook Air M1 tercih edilebilir.

Geri
Üst Alt