ÇİFT U LED

Maliyet li biraz hangi ildesiniz bilmıyırım servis cok pahalı ve daha once yapmamıslardır fazla ama ender elektironık te yaptırabılırsın her turlu garanti verir buna dogus ta garantı verrir yaoacaksanız orda yapın derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhabalar golf tutkusu ailesi.Oncelikle konuyu yanlış yere açtıysam Özür dilerim.Aracımın stoplar led farlar xenon olunca biraz tuhaf geliyor gözüme batıyor [emoji4]

Aracıma çift u led taktirmak istiyorum ama garanti bozulur mu ? 

Serviste bu işlem yapılıyor mu ? 
Günaydın hocam. Konuya bolca çağırılmışım. Şimdi gördüm kusura bakmayın. Anladığım kadarı ile aracınızda bixenon basic modeli farlar var. Sadece U LED'leri ekletme gibi bir şansınız yok ne yazık ki.

Eğer ki golf R'daki bixenon top farlardan istiyorsanız iki seçeceğiniz var.

1- tamamen servisten sipariş vermek: herhangi bir servisten 5g1 941 751B ve 5G1 941 752B kodlu boş R farlarını sipariş edip, üzerine 2 adet afs modülü, 4 adet led modülü ( R farında sinyaller de leddir bından dolayı far başı iki led modülü bulunur) 2 adet xenon beyni ve adet afs beyni siparişi verirsiniz. Toplam 8.000 TL tutar. Montaj ve kodlamasını yaptırıp kullanırsınız. Kendi dolu farlarlarınız da 2000 TL ye alıcı bulur.

2- yurtdışından sıfır veya temiz çıkma dolu far bulmak:

Özellikle Polonya ve Almanya gibi ülkelerde bu farlar çok uygundur ve dolu halde bulunur. Bir akrabanız ve tanıdığınız vasıtası ile bu farları getirebilirsiniz. Kargo ile yollatırsanız fahiş bir vergi ödersiniz hiç o yola girmeyin. Dolu bixenon top farlar için ortalama 1200 Euro ödersiniz. Yine 200-300 liraya afs beynini tedarik edersiniz.

Aynı şekilde kendi dolu farlarınızı ve lwr beyninizi 2000 lira gibi bir fiyata verirsiniz.

Özet geçersek, ilk seçenek çok pahalıya gelir. İkinci seçenek daha makuldür. Ben de şahsen uzun süre far bulmak için sabrettikten sonra 2. Yolu tercih ettim.

Takılan parçalar Orjinal vw parçaları olduktan sonra garanti problemi yaşamazsınız. Eğer replica-Çin ürünlerinden tercih ederseniz, aracınız elektriksel hatalara karşı garanti dışı kalır.

Tekrar hatırlatayım hiç bir şekilde far içi açılıp U led ekletme imkanı yoktur.

Merak ettiğiniz başka detaylar varsa yardımcı olurum hocam.

Günaydın hocam. Konuya bolca çağırılmışım. Şimdi gördüm kusura bakmayın. Anladığım kadarı ile aracınızda bixenon basic modeli farlar var. Sadece U LED'leri ekletme gibi bir şansınız yok ne yazık ki.

Eğer ki golf R'daki bixenon top farlardan istiyorsanız iki seçeceğiniz var.

1- tamamen servisten sipariş vermek: herhangi bir servisten 5g1 941 751B ve 5G1 941 752B kodlu boş R farlarını sipariş edip, üzerine 2 adet afs modülü, 4 adet led modülü ( R farında sinyaller de leddir bından dolayı far başı iki led modülü bulunur) 2 adet xenon beyni ve adet afs beyni siparişi verirsiniz. Toplam 8.000 TL tutar. Montaj ve kodlamasını yaptırıp kullanırsınız. Kendi dolu farlarlarınız da 2000 TL ye alıcı bulur.

2- yurtdışından sıfır veya temiz çıkma dolu far bulmak:

Özellikle Polonya ve Almanya gibi ülkelerde bu farlar çok uygundur ve dolu halde bulunur. Bir akrabanız ve tanıdığınız vasıtası ile bu farları getirebilirsiniz. Kargo ile yollatırsanız fahiş bir vergi ödersiniz hiç o yola girmeyin. Dolu bixenon top farlar için ortalama 1200 Euro ödersiniz. Yine 200-300 liraya afs beynini tedarik edersiniz.

Aynı şekilde kendi dolu farlarınızı ve lwr beyninizi 2000 lira gibi bir fiyata verirsiniz.

Özet geçersek, ilk seçenek çok pahalıya gelir. İkinci seçenek daha makuldür. Ben de şahsen uzun süre far bulmak için sabrettikten sonra 2. Yolu tercih ettim.

Takılan parçalar Orjinal vw parçaları olduktan sonra garanti problemi yaşamazsınız. Eğer replica-Çin ürünlerinden tercih ederseniz, aracınız elektriksel hatalara karşı garanti dışı kalır.

Tekrar hatırlatayım hiç bir şekilde far içi açılıp U led ekletme imkanı yoktur.

Merak ettiğiniz başka detaylar varsa yardımcı olurum hocam.
Hocam aklimdaki tüm soru işaretlerini cevapladiniz.Verdiginiz bilgiler için çok teşekkür ederim.Sizinde dediginiz gibi 2. Yol daha mantıklı geliyor.Sabredip araştırayım :)

pzZplJ.jpg

y57rQ7.jpg

ben yeni çevirdim , arabanın görüntüsü resmen değişiyor tavsiye ederim :)

valla ürün güzel araca başka bir hava katıyor , 2000 lira civarında bir fiyatı var montaj dahill sadece zamanım olmadığı için farlara ayar yaptıramadım ben birde araca yazılım attırdım daha iyi oldu sırada kısmetse bu haftasonu 18" jantlarımı takıcam sanayiye gitmişkende farlara ayar yaptırıcam :)  zaten Dr.ecu detaylı resimlerini çekmişti onları alınca paylaşırım burada sırada led stop var bakalım ne zaman gelirse ellerine :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@010salih Hocam bu DR.ecu ne oluyor tam olarak? sadece istanbulda mı var yoksa farklı illerde bayiilikleri var mı? ve bunu takınca muayene durumu ne olacak?

@010salih Hocam hayırlı olsun. Aracın duruşunu tamamen değiştiriyor. Halojen farda ki o boşluğu alıp yerine asi bakışlar katmış. :)

Fiyatı da uygun duruyor. Takım fiyatı değil mi 2000TL. 

@010salih Hocam bu DR.ecu ne oluyor tam olarak? sadece istanbulda mı var yoksa farklı illerde bayiilikleri var mı? ve bunu takınca muayene durumu ne olacak?
Can hocam önemli olan içindeki far ampulü. O ampul halojen olduğu sürece muayenede sorun olmaz. Aliexpresten alınırsa çok daha ucuza gelecektir ;)

ben yeni çevirdim , arabanın görüntüsü resmen değişiyor tavsiye ederim :)
Çok güzel olmuş, araç tamamen değişmiş.

Ufak bir tavsiyem, ön panjurun da değişmesi gerektiği. Highline panjurunun krom çıtası daha ortada ve kalın. Farın sinyal çizgisi ile bütünleşik duruyor ve birbirini tamamlıyor.

Geri
Üst Alt