Araç rölantide titriyor(ÇÖZÜLDÜ)

Firatt35

Katılımcı Üye

İsim
Fırat
Araç
Golf 2014
Arkadaşlar 245 binde 2014 model golf 7 aracımız var fakat ilk binip çalıştırdığımda yani araç daha soğukken rolantideyken titreme oluyor ve bu rahatsız edici bir sorun haline geldi. Kırmızıda durduk diyelim motor çalışıyor fakat hissedilir bi tekleme titreme artık adlandıramadım umarım anlaşılmıştır. Sorun ne olabilir çözemedim. Araştırmalarım sonucunda buji veya enjektör den olabilirmiş varsa bilgi sahibi yardımcı olabilir mi lutfen

Merhaba hocam aynı sorunu bende yaşıyordum. Öncelikle enjektörleri temizlettim yaklaşık 1 buçuk ay önce, sakaryada bir ustada 1500tl gibi bir fiyata. Motorun çalışma sesi bile değişmişti. Usta yakıtı güzel yerden alıyorsun demişti ve o yüzden yakıtı hiç değiştirmedim. İlk başta titreme tamamen gitti havalar biraz ısınmaya başlamıştı o dönem. Sonra tekrar soğuduğunda titreme yine başladı. Normal zamanda da motorun titremesi kısmen hissediliyordu. Sorunun motor kulağından olacağını düşünüyoruz ve şu an ona bakılacak eğer tekrar olmazsa şanzmana ve volana bakılacak. Gelişmelerden tekrar haberdar ederim. Bu arada aracım 2014 1.6 105ps

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aynı sorun kendi aracımda var aracım 1.2 tsi 60bine geliyordu belki bujilerden kaynaklanabilir diye düşüdüm ve 4 bujiyide ngk marka ile değiştirdim sorunum geçmedi. Daha sonra yağ değişimi yapayım dedim LM nin 4200 yağını kullandım çift yağ değişimi yaptım özellikle ve LM nin yağ temizliyici sıvı katkısını kullandım sorunum yine çözülmedi. Bulunduğum ile 2-3 ustaya götürdüm hepside sorun olmadığını ifade etti. Farklı yakıt istasyonlarınarından yakıt al dediler onu da denedim yine geçmedi. Sorunum hala devam ediyor ben de arakdaş gibi taktıkça taktım rahatsızlık duymaya başşladım en son VW servisden randevu aldım ama oraya gitmekten de korkuyorum ama başka da seçenek yok gibi duruyor.

Upvote 0
bir video vardı doğalgaz faturasına takan adam gibi oldu yazdıklarım en son aldım kombiyi söktüm camdan aşağı fırlattım diyordu biz de oraya doğru gidiyoruz sanırım :)

Upvote 0
Nasıl bir illettir çözümünü bulamadık gitti.. arabadan soğuma sebebi gerçekten ya

Upvote 0
Hergün uğraşıyorum. İşinden anlayan kaliteli ustalara ihtiyaç var. Şimdi biryer ile anlaştım p.tesi aracı bırakacağım sabahtan bir gelişme olursa yazarım.

Upvote 0
Hergün uğraşıyorum. İşinden anlayan kaliteli ustalara ihtiyaç var. Şimdi biryer ile anlaştım p.tesi aracı bırakacağım sabahtan bir gelişme olursa yazarım.
inşallah çözersiniz hocam. gelişmeleri yazabilrsiniz

Upvote 0
Merhaba hocam aynı sorunu bende yaşıyordum. Öncelikle enjektörleri temizlettim yaklaşık 1 buçuk ay önce, sakaryada bir ustada 1500tl gibi bir fiyata. Motorun çalışma sesi bile değişmişti. Usta yakıtı güzel yerden alıyorsun demişti ve o yüzden yakıtı hiç değiştirmedim. İlk başta titreme tamamen gitti havalar biraz ısınmaya başlamıştı o dönem. Sonra tekrar soğuduğunda titreme yine başladı. Normal zamanda da motorun titremesi kısmen hissediliyordu. Sorunun motor kulağından olacağını düşünüyoruz ve şu an ona bakılacak eğer tekrar olmazsa şanzmana ve volana bakılacak. Gelişmelerden tekrar haberdar ederim. Bu arada aracım 2014 1.6 105ps
hocam motor kulağında bir sorun olsa sıcak soğuk fark etmeden titretmeyi yapar diye düşünüyorum yanlış mıyım?

Upvote 0
Motor kulaklarında sorun olduğunda gaza basıp bıraktığınızda arabayı sarsar genellikle. aracınız manuel ise tanıdığım bir usta; araç rolantideyken debriya basmadan vitesi birinci vites konumuna hafif iterek titreme geçiyor mu geçmiyor mu kontrol edebilirsiniz eğer geçiyorsa evet sorun volan geçmiyorsa volkanınız yüksek ihtimalle sağlam.. ((dikkat vitese takin demiyorum sadece parmak ucuyla itin. sorumluluk size aittir! ben denemiştim ve volanımda sıkıntı olmadığını bu şekilde anlamıştım))

Upvote 0
Hocam dsg şanzıman var aracım manuel değil. Gaz kelebeğini kontrol ettirdim temiz çıktı. EGR valfinden şüpheleniyordum ancak 1.2 tsi da egr valfi yokmuş ben de yeni öğrendim. Geriye kalan 2 seçenek kalıyor onlar da çok yüksek ihtimalle volant :( diğeri ise kulakcıklardaki boşluk ancak motoru el ile salladığımızda görünürde pek sallanmıyor ama inşallah kulakdandır onda da sorun yoksa volant değişecek oda işçilikle birlikte 10bini bulabiliyor.

Rölantide titreme sorunu için şu zamana kadar yapmış olduğumuz işlemler;
  • Buji değişimi ve bobin kotnrolü
  • Yağ değişimi
  • Kompresör testi
  • Filterelerin kontrolü ve değişimi
  • Gaz kelebeği

bu yazdıklarımda sorun çıkmadı dedğim gibi 2 seçenek kaldı kulak ve volant. Bugün haber gelecek.

@enes38 @osmnhmmc @Firatt35 @erknozmen

Upvote 0
Hocam dsg şanzıman var aracım manuel değil. Gaz kelebeğini kontrol ettirdim temiz çıktı. EGR valfinden şüpheleniyordum ancak 1.2 tsi da egr valfi yokmuş ben de yeni öğrendim. Geriye kalan 2 seçenek kalıyor onlar da çok yüksek ihtimalle volant :( diğeri ise kulakcıklardaki boşluk ancak motoru el ile salladığımızda görünürde pek sallanmıyor ama inşallah kulakdandır onda da sorun yoksa volant değişecek oda işçilikle birlikte 10bini bulabiliyor.

• Yağ değişimi
  • Kompresör testi
  • Gaz kelebeği

bu yazdıklarımda sorun çıkmadı dedğim gibi 2 seçenek kaldı kulak ve volant. Bugün haber gelecek.

Vala üstad ben bıraktım artık. Km de yüksek. Satmayı düşünüyorum aracı

Upvote 0
Biz sorunu çözdük sorun tamamen volant la alakalı değişmesi gerekiyor. Değişmez ise de usta nın bana söylediği bir sorun yaşamazsın diyor ancak sorunun ne olduğu artık belli oldu. Son attığım yorumdaki videoyu izlerseniz volanttaki sorun orada apaçık bir şekilde gösteriliyor.

Upvote 0
Biz sorunu çözdük sorun tamamen volant la alakalı değişmesi gerekiyor. Değişmez ise de usta nın bana söylediği bir sorun yaşamazsın diyor ancak sorunun ne olduğu artık belli oldu. Son attığım yorumdaki videoyu izlerseniz volanttaki sorun orada apaçık bir şekilde gösteriliyor.
Evet izledim. Büyük ihtimal benimkide ondandır. Umarım çok masraf tutmaz

Upvote 0
Evet izledim. Büyük ihtimal benimkide ondandır. Umarım çok masraf tutmaz
Volant değiştirilmesi gerekiyor. İstanbul’da tamirini yapacak usta bulabilirsin dediler biz direkt değiştirebiliriz volanı diye söylendi. 6-7 bin tl Volant işçilikle birlikte aşağı yukarı 10k yı buluyor hocam.

Upvote 0

• Yağ değişimi
  • Kompresör testi
  • Gaz kelebeği

videoda usta da belirtmiş sorunun volantdan dolayı olduğu muhtemel gibi duruyor. kalben inandım :D

Upvote 0

Geri
Üst Alt