Golf 8'e Neler Yaptım

Eline sağlık.
Golf 7 varken çok düşünmüştüm bu işi. Sonra Yağmurlu ve karlı havalarda içeriye su girmesinden hava filtresinin ıslanarak işini yapamamasından korkup vazgeçmiştim.

Bu kasada ve yaptığın işlemde suyu nasıl kaçıracaksın ?
Aklıma bu soru gelmedi değil, ama avrupada gtı ve r modellere taktıkları benimki ile aynı mantıkta. Demekki sorun olmuyor diye düşündüm😄
Bakacağız uzun vadede neler olacak, haftaya uzun yola çıkacağım .

Aklıma bu soru gelmedi değil, ama avrupada gtı ve r modellere taktıkları benimki ile aynı mantıkta. Demekki sorun olmuyor diye düşündüm😄
Bakacağız uzun vadede neler olacak, haftaya uzun yola çıkacağım .
Golf 7 lerde yabancı forumlarda bir tür su girmeyi azaltacak veya kısıtlayacak türden ürünler ızgara gibi ürünler yapanlar olmuştu.
Yinede o riski göze alamadım.

hatta yağışlı havalarda aracını çıkarmayanlar varmış.

Sizde dikkat edin kaş yapacağım derken göz çıkarmayın. Sağ salim gidin gelin.
Şuanlık yoğunluğumdan dolayı kendi aracımla ilgilenemedim. Fakat bu konuyla ilgilenexeğim. Yabancı forumlara göz atmak lazım.
Tabiki her mühendisliğin bir açıklaması vardır. İyic ölçmek lazım. Ağır bedelleri olmaması için ..

Dostlar, 0W20 yağdan 0W30 (LM Top Tec 4210) serisine bugün itibari ile geçtim.

4 litrelik olanından bulamadığımdan, 1 litrelik 4 kutu almıştım. Usta yağı açtı ve kapak altında jelatin olmadığını gördük(4 bidon jelatinsiz). Bu yağ sahte , zaten internetten alınan yağlar hep böyle, liqui moly neymiş vs vs. Olurdu olmazdı, kendi parçacısını aradı sordu. Parçacı, internetten alınmış bir şey diyemem ama yağlarda kapak altında jelatin olmak zorunda dedi. (Aracın mevcut yağınıda boşalttık bu sırada)

Online yedek parça işletmesini aradım. 1 litrelik yağların kapak altı jelatinleri yok dedim.
Aldığım cevap;
Liqui moly yağların sadece 4 litrelik bidonlarında jelatin bulunur. 1 ve 5 litrelik yağlarda kapak altında jelatin olmaz. Sorun yok koyabilirsiniz araca.

Araçta yağ yok, kaldım bakım tünelinde. Usta bismillah dedi koydu. Umarım sorun yaşamam.

Kapak altı jelatin var/yok konusunda bilgi/tecrübe sahibi olan yorum bırakırsa sevinirim.

Bidon etiketleri, onayları, üretim tarihi, kapak kilit cırtı vs olması gerektiği gibi ama hala şüpheciyim

Ekli dosyalar

• IMG_2626.jpeg
    IMG_2626.jpeg
    135.1 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_2627.jpeg
    IMG_2627.jpeg
    252.4 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_2628.jpeg
    IMG_2628.jpeg
    233 KB · Görüntüleme: 56
Paylaşımlarınız çok kıymetli. Zaman ayırıp bizlerle deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler, elinize sağlık

Halı paspası çok sevsemde yağmur çamur mevsimi gelmesi, aktif araç kullanma durumumdan ötürü sahler kauçuk aldım. Tam uyumlu, kokusuz, malzeme kalitesi gerçekten tatmin edici . Tavsiye ederim düşünenler için fotoğraf koyuyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_3626.jpeg
    IMG_3626.jpeg
    123.2 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_3625.jpeg
    IMG_3625.jpeg
    115 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_3627.jpeg
    IMG_3627.jpeg
    165.2 KB · Görüntüleme: 81
Halı paspası çok sevsemde yağmur çamur mevsimi gelmesi, aktif araç kullanma durumumdan ötürü sahler kauçuk aldım. Tam uyumlu, kokusuz, malzeme kalitesi gerçekten tatmin edici . Tavsiye ederim düşünenler için fotoğraf koyuyorum.
6 aydır kullanıyorum. Bu süre zarfında Sahleri beğendim, uzun süre sıkıntısız kopmadan götürür umarım. Malzeme de biraz sert malzeme hoşuma gitti. Kayma da yapmıyor.

Elimde sadece 10 bin km kullanılmış Sahler Golf 8 manuel paspas var. Golf 8 otomatiğe de uyar umuduyla eski aracımdan çıkartmıştım. Otomatiğin ön iki koltuklarına uymadığı için yeni sahler takımı aldım. Bu az kullanılmış Sahler paspasları Ankara içi satarak değerlendirmek istiyorum. Forumda böyle bir satış yapabiliyor muyuz? Çeşitli ilan başlıklarını görmüştüm ama özel bi katagoride felan mı açmak lazım? Kurallarda göremedim. Buraya sormam da doğru değil sanırım ama konusu açıldı diye sormuş bulundum.
Edit: İlan açmayı başardım:
Konu 'Golf 8 Impression Sahler paspas'
https://www.golftutkusu.com/topic/21402-golf-8-impression-sahler-paspas/

Son düzenleme:
hocam bendede golf 8 siyah var. Arkadan difüzörlü bir fotoğrafı atma şansınız varmı bende difüzör takacağım nasıl görünüyor merak ediyorum.

Dostlar, 0W20 yağdan 0W30 (LM Top Tec 4210) serisine bugün itibari ile geçtim.

4 litrelik olanından bulamadığımdan, 1 litrelik 4 kutu almıştım. Usta yağı açtı ve kapak altında jelatin olmadığını gördük(4 bidon jelatinsiz). Bu yağ sahte , zaten internetten alınan yağlar hep böyle, liqui moly neymiş vs vs. Olurdu olmazdı, kendi parçacısını aradı sordu. Parçacı, internetten alınmış bir şey diyemem ama yağlarda kapak altında jelatin olmak zorunda dedi. (Aracın mevcut yağınıda boşalttık bu sırada)

Ben Liqui Moly yağları uzun süredir TR distribütörü olan Egemot'un sitesi https://www.liquimolyturkey.com/ dan alıyorum, kafam rahat. Fiyat da çok farketmiyor pazar yerleriyle.

@metinkar abi tavsiye ederim. Renkli araçlarda dediğin gibi boyanınca çok daha iyi olacağına eminim. Kanat olmadan aracın arkası zayıf gösteriyor bence

Geri
Üst Alt