Golf 7 Comfortline Park Sensörü

Ankara'da taktırabileceğim yer var mı arkadaşlar?Park pilot sistemine en yakın hangisiyse onu taktırmak istiyorum.

Orjinal gibi olanı lazım kısacası

Merhaba arkadaşlar,aracım 2014 comfortline, park sensörü taktırmak istiyorum.Ender elektroniği duydum fakat istanbul civarında değilim.Şuan d.bakırdayım,bu bölge yakınlarında bu işi orjinali gibi yapabilecek bildiğiniz bir yer var mı?

Diğer bir alternatif,bayram döneminde diyarbakır'dan denizli'ye geçeceğim.Bu güzergahta da olabilir. Şanlıurfa-Gaziantep-Osmaniye-Adana-Konya-Afyon-Denizli

Merhabalar, aracımı alırken maalesef donanım seçme şansım olmadığından düz comfortline paket aldım.Malumunuz park sensörü 2015lerde standart değildi.2016larda standart olmuş ama onuda ben kaçırdım.Artık yapacak tek şey sonradan taktırmak.

Öncelikle belirtmeliyim ki her parçanın orijinalinden yanayım.Sonradan başka marka takılan şeyleri sevmiyorum.Ama sırf orj. diye arka park sensörüne bin lira para verecek bütçem de yok ne yazık ki.Zaten öğrenciyiz zor geçiniyoruz :)  Yetkili servis veya sanayide ucuza takıyorlar park sensörünü ama sonradan takıldığı belli oluyor tamponun dışında çıkıntılı duruyor.Titiz,simetrik bir insan olduğum için bu durum hiç hoşuma gitmiyor.Araştırdım dışarıdan orj. duran ama orj. olmayan park sensörünü buldum.Tam aradığım ürün.Dışarıdan normal fabrika çıkışı sensör ile hiç bir fark yok ama başka marka.Benim işimi göreceğini düşünüyorum.Aliexpressden flat parking sensor diye aratırsanız bir sürü ürün çıkıyor.Linki de aşağıda verdim.Aramızda bu ürünlerden kullanan var mıdır?Memnun mudur?Ayrıca fikrime ne dersiniz?Benim kafama epeyi yattı.Alıp takmadan son bir kez sizlere sormak istedim :)  Birde orj. park sensörünün boyutu kaç mm'dir ona göre sipariş verelim.Bilen varsa paylaşırsa mutlu olurum.En son çare ölçeceğiz artık :)

http://tr.aliexpress.com/item/Original-Flat-Car-Parking-Reverse-Sensor-Kit-with-Buzzer-Alert-WITHOUT-Display-4-Point-13mm-Parking/32232831883.html?spm=2114.010208.3.1.qE93JM&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_4_10037_10017_10034_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=ede9ad80-21af-4568-98e6-cc6dfbd4b89e
Selamlar..

Benim de aracim 2013 comf. Ve malesef ben de park sensorsuz olarak aracimi ikinci el aldim.

Bahsettiginiz gibi goruntu itibariyle orjinalden yana oldugumdan aliexpres ten 2 takim orjinal gorunumlu park sensörünü aldim ve montajini bizzat kendim yaptim.

Montaj yaparken tamponu komple cikartmaniz gerekiyor.cunku park sensoru goz leri arka yuzeydeki sensor braketlerine takiliyor.

Disa dogru cikinti duran sensorlerin montaj delik capi 12mm iken,digerleri 8mm.

Ancak bilmenizi isterim cok islevli degil.kendi kendine surekli otuyor genelde.

Eger gaye saglikli calisacak bi sensor ise,disa dogru cikinti dursa da iyi bi marka ile 12mm lik park sensoru taktirin derim.

Ha yok orjinal gorunsun ama calismasa da olur diyorsaniz çindekilerden alin :)

Aracimin On tamponuna taktigim sensor fotosu:

20161227_171650.jpg

20161227_171647.jpg

Park sensöründe oem taktirmaya çalışın gerekirse 2-3 ay gecikmeli olsun ama oem olsun.. 

Selamlar..

Benim de aracim 2013 comf. Ve malesef ben de park sensorsuz olarak aracimi ikinci el aldim.

Bahsettiginiz gibi goruntu itibariyle orjinalden yana oldugumdan aliexpres ten 2 takim orjinal gorunumlu park sensörünü aldim ve montajini bizzat kendim yaptim.

Montaj yaparken tamponu komple cikartmaniz gerekiyor.cunku park sensoru goz leri arka yuzeydeki sensor braketlerine takiliyor.

Disa dogru cikinti duran sensorlerin montaj delik capi 12mm iken,digerleri 8mm.

Ancak bilmenizi isterim cok islevli degil.kendi kendine surekli otuyor genelde.

Eger gaye saglikli calisacak bi sensor ise,disa dogru cikinti dursa da iyi bi marka ile 12mm lik park sensoru taktirin derim.

Ha yok orjinal gorunsun ama calismasa da olur diyorsaniz çindekilerden alin :)

Aracimin On tamponuna taktigim sensor fotosu:

Ekli dosyayı görüntüle 11378

Ekli dosyayı görüntüle 11379
Tebrik ederim.

Bu işi profesyonel olarak yapanların pek çoğundan daha başarılı. 

Maşallah Tam usta işi

Orijinal gibi montaj olmuş.

Merhabalar, aracımı alırken maalesef donanım seçme şansım olmadığından düz comfortline paket aldım.Malumunuz park sensörü 2015lerde standart değildi.2016larda standart olmuş ama onuda ben kaçırdım.Artık yapacak tek şey sonradan taktırmak.

Öncelikle belirtmeliyim ki her parçanın orijinalinden yanayım.Sonradan başka marka takılan şeyleri sevmiyorum.Ama sırf orj. diye arka park sensörüne bin lira para verecek bütçem de yok ne yazık ki.Zaten öğrenciyiz zor geçiniyoruz :)  Yetkili servis veya sanayide ucuza takıyorlar park sensörünü ama sonradan takıldığı belli oluyor tamponun dışında çıkıntılı duruyor.Titiz,simetrik bir insan olduğum için bu durum hiç hoşuma gitmiyor.Araştırdım dışarıdan orj. duran ama orj. olmayan park sensörünü buldum.Tam aradığım ürün.Dışarıdan normal fabrika çıkışı sensör ile hiç bir fark yok ama başka marka.Benim işimi göreceğini düşünüyorum.Aliexpressden flat parking sensor diye aratırsanız bir sürü ürün çıkıyor.Linki de aşağıda verdim.Aramızda bu ürünlerden kullanan var mıdır?Memnun mudur?Ayrıca fikrime ne dersiniz?Benim kafama epeyi yattı.Alıp takmadan son bir kez sizlere sormak istedim :)  Birde orj. park sensörünün boyutu kaç mm'dir ona göre sipariş verelim.Bilen varsa paylaşırsa mutlu olurum.En son çare ölçeceğiz artık :)

http://tr.aliexpress.com/item/Original-Flat-Car-Parking-Reverse-Sensor-Kit-with-Buzzer-Alert-WITHOUT-Display-4-Point-13mm-Parking/32232831883.html?spm=2114.010208.3.1.qE93JM&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_4_10037_10017_10034_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=ede9ad80-21af-4568-98e6-cc6dfbd4b89e
s.a hocam ne yaptın taktırabildinmi şuan bende böyle bir arayış içindeyim taktırtıysan nasıl yaptın nerden aldın, istediğin gibi oldumu öğrenmek isterim.

s.a hocam ne yaptın taktırabildinmi şuan bende böyle bir arayış içindeyim taktırtıysan nasıl yaptın nerden aldın, istediğin gibi oldumu öğrenmek isterim.
Hocam elimde golf 7 için ön arka sensor seti var. Çinden geliş fiyatına verebilirim.

Aleykum selam. Aldim taktirdim hocam, ilk baslarda guzeldi ama zaman gectikce bozulmaya basladi. Tavsiye etmem. Orjinalden şaşmayin :)

Aleykum selam. Aldim taktirdim hocam, ilk baslarda guzeldi ama zaman gectikce bozulmaya basladi. Tavsiye etmem. Orjinalden şaşmayin :)
Sonucu seni üzmüş Doğan Hocam Geçmiş olsun. Keşke sağlıklı çalışmaya devam etseymiş. Ama Tecrübe etmiş oldunuz ve diğer Golftutkusu dostlarına paha biçilemez bir bilgi oldunuz. Selamlar Saygılar.

Beyler merhaba . Oem gorununlu park sensoru aldım . Tamponu sokup montaj yapmam lazm ama tamponu bı turlu sokemedım yardımcı olursanız sevınırım 

Butun vıdaları cıkardım camurluk kenarları ve stop altındakı tamponun baglı oldugu tırnaklardanda ayırdım fakat plakanın altında vıdamı var acaba o kısmı bır turlu cıkaramadım . Kırılack korkusuylada gerı taktım hepsını .

Butun vıdaları cıkardım camurluk kenarları ve stop altındakı tamponun baglı oldugu tırnaklardanda ayırdım fakat plakanın altında vıdamı var acaba o kısmı bır turlu cıkaramadım . Kırılack korkusuylada gerı taktım hepsını .
bagajda üstteki korumayı çıkarın hocam. Kilit yanındaki plastik. Onu çıkarınca görebilirsiniz. Bildiğim kadarı ile başka vida yok.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Tesekkurler hocam . Bıde oyle deneyecegım . Ins olur 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yusuf hocam on arka park sensoru oem elinizde mevcut mu hala ne kadara vermeyi dusunuosunuz birde serviste takilan arka park sensorunu soksem bu oem leri takabilirmiyiz yani serviste sonradan takilan park sensorlerinin capi ile oem park sensoru capi ayni mi yada yakin mi acaba hic memnun degilim serviste taktirdigim sensorden de

Sent from my LG-H815 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geri
Üst Alt