Devir Daim Pompası Değişirken Triger Değişimi

Enslave

Yeni Üye
İsim
Vahit
Araç
GOLF VII
Merhaba arkadaslar 2013 GOLF VII 1.2 TSI motor 99.000 km'de aracım dün yoldayken sogutma sıvısı azaldı diye uyarı verdi. Aracı evime park edip sabah olmasını bekledim. Min. kısmına gelmiş su. Devir daim pompasının olduğu yere baktım orası nemliydi. Muhtemelen devir daim pompası arızalı diye düşünüyorum. Bugün bir ustayı aradım. Devir daim pompası için fiyat sordum. Trigerinde değişmesi gerekiyor ikisi aynı yerde çünkü dedi. Böyle bir durum söz konusu mu ? Hoş araç 100.000km 'ye yaklastı zaten trigeride değiştiririm. Merak ettiğim için soruyorum. Adana'da yaşıyorum tavsiye edebileceğiniz usta varsa yorumlarda beklerim. Teşekkürler ...

Ekli dosyalar

• IMG_20230214_204254.jpg
    IMG_20230214_204254.jpg
    105.2 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG_20230214_204214.jpg
    IMG_20230214_204214.jpg
    307.4 KB · Görüntüleme: 66

normalde değişmese de olur ancak 120k km de triger değişeceğinden iki işçilik olmaması için berbaer değişmesi önerilir..servisten fiyat alın mutlaka..servisde 6000tl civari halledersiniz.perşembe fiyat aldım bu civarlarda çıkıyor..triger dd ve sıvı değişimi dahil

Upvote 0

2 parçaya el olarak ön krank keçesini de değiştirmeyi ihmal etmeyin. Serviste yapılan yanlış uygulamalar sebebiyle ön krank keçesi değişimi için 3.kez triger kayışımı değiştiricem
Yapılan yanlış uygulama neydi servisin.?

Upvote 0
Zamanında aynı olay benim de başıma gelmişti. Normalde servisten başka yere gitmem ama ne olur ne olmaz devirdaim pompası için dışardan bi “usta”dan fiyat aldım.

Adam aynen bu şekilde triger de değişmeli aynı yerde dedi. (Araç o zaman 60-70 bin km) servis alakası yok dedi. Yine usta kütük de değişecek dedi, servis bu modellerde kütük pompaya dahil dedi.

Özetle ustanın sana 3000 liraya pompa/kütük/triger olur yabancı değilsin dediği arızayı serviste 900 liraya yaptırdım.

Trigeri de geçen bakımda ustanın değişmeli dediğinden 100 bin km sonra 165 binde değiştirdim. (Değişmese de olurmuş, canavar gibiydi)

Upvote 0
Zamanında aynı olay benim de başıma gelmişti. Normalde servisten başka yere gitmem ama ne olur ne olmaz devirdaim pompası için dışardan bi “usta”dan fiyat aldım.

Adam aynen bu şekilde triger de değişmeli aynı yerde dedi. (Araç o zaman 60-70 bin km) servis alakası yok dedi. Yine usta kütük de değişecek dedi, servis bu modellerde kütük pompaya dahil dedi.

Özetle ustanın sana 3000 liraya pompa/kütük/triger olur yabancı değilsin dediği arızayı serviste 900 liraya yaptırdım.

Trigeri de geçen bakımda ustanın değişmeli dediğinden 100 bin km sonra 165 binde değiştirdim. (Değişmese de olurmuş, canavar gibiydi)
Araç sürücülerinin korku & endişe duygularını ve aracına iyi bakma isteğini sömürüyorlar ustalar.

Amaç kendisine iş & kazanç çıkartmak oluyor çoğu zaman. Araç sahibinin cüzdanı ve parayı nasıl kazandığı hiç umrunda olmuyor.

Upvote 0
Tsi motorlarda elektronik devir daim var diye biliyorum özellikle kendi kullandığım iki araçtada bu şekildeydi.
Zaten kaçak yapan kısım motoru karşınıza aldığınız zaman sağ tarafta kalır hep aynı yerden kaçırır. 1,2tsi aracımda da 1,0tsi aracımdada bu şekildeydi.
Triger kayışı diyen arkadaşlar tdi motor kullanıcıları sanırım. Tsi motorların eski versiyonlarında triger kayışına bağlıydı yeni motorlarda bu şekilde değildiye biliyorum. 1,4tsi ve 1,5tsi larda nasıl bilmiyorum ama iki aracımda da bu sorun oluştu ve g13 antifirizin yapısından dolayı biz ilk önce yağ kaçırdığını düşündük üst kapaktan kaçırdı samıştık ama devirdaimden kaçırmıştı.

Upvote 0
beni yanlış anlamayın ama araca biniyorsaniz biraz olsun anlamaniz lazim kanaatindeyim su kaçağı akü tarafında triger diğer tarafta bunu kaputu açtığında görürsün zaten

ayrica devirdaim değişirken triger değişmesi nedir allah aşkına triger ucuz biseymi onun doğrusu triger değişirken devirdaim değişmesidir bunun sebebi devirdaim patlar felan 2 gün sonra sıkıntı çıkarmasın sık arızalanma ihtimali olan bi parça açılmisken değişsin diye araç triger değişim zamani geldiyse amenna ama daha seneler varsa neden değişsin ki usta bildiğin sallamış oğlanın düğünu var herhalde

Upvote 0
arkadaşlar bende 5 yıl bakımını yaptırdım yaklaşık 5 gün önce. yağ ve bujileri değiştirdiler. 3900 tl verdim. servis elemanı devirdaim poppasında boruda çatlak var su kaçağı olmuş. kaçırmış ama kurumuş şuan sızdırma yok ama ilerde olabilir dedi. bana fiyat olarak baya bir değişimden bahsetti tam hatırlamıyorum bir kağıt verdi oraya bakmam lazım 5200 tl fiyat verdi %25 indirimli. araba 51 binde dışarda daha uyguna yaptırma ihtimalim var mı? istanbul avcılardayım.

Upvote 0
arkadaşlar bende 5 yıl bakımını yaptırdım yaklaşık 5 gün önce. yağ ve bujileri değiştirdiler. 3900 tl verdim. servis elemanı devirdaim poppasında boruda çatlak var su kaçağı olmuş. kaçırmış ama kurumuş şuan sızdırma yok ama ilerde olabilir dedi. bana fiyat olarak baya bir değişimden bahsetti tam hatırlamıyorum bir kağıt verdi oraya bakmam lazım 5200 tl fiyat verdi %25 indirimli. araba 51 binde dışarda daha uyguna yaptırma ihtimalim var mı? istanbul avcılardayım.
5200 tl. dedikleri teklifte başka işlemleri de dahil etmiş olabilirler, teklif formuna göz atmanız iyi olur,

Dedikleri gibi çatlak varsa bir süre sonra mutlaka kaçırma yapacaktır, bu sefer ki su kaçağı yüksek ihtimalle eskisinden daha fazla olacaktır, şehir dışında yakalanırsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Upvote 0
Boruda çatlak var ! Su kacağı var!
Akmış ...sonra durmuş

Suyun pıhtılaşma özelliğini keşfeden yetkili servislere helal olsun diyoruz.
valla aynen öyle söyledi... ilk başta kaçak var dedi. sonrada sızan yerde su kurumuş ve orayı kapatmış şimdi kaçak görünmüyor dedi.

Upvote 0
5200 tl. dedikleri teklifte başka işlemleri de dahil etmiş olabilirler, teklif formuna göz atmanız iyi olur,

Dedikleri gibi çatlak varsa bir süre sonra mutlaka kaçırma yapacaktır, bu sefer ki su kaçağı yüksek ihtimalle eskisinden daha fazla olacaktır, şehir dışında yakalanırsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.
evet yanımda saf su bulunduracağım... 5 litre alıp ne olur ne olmaz diye yakında uzun yolum var. ama tabi o zmana kadar başka bir yerde yaptırma ihtimalim olabilir. biraz araştırma yapacağım.

Upvote 0

Geri
Üst Alt