Golf 7.5 Ön Cam Değişimi

Vagger_Boy

Katılımcı Üye

İsim
Ozan
Araç
Golf 7.5 1.0 TSI Midline Plus
Herkese başta sağlık. Sonrasında sabır dileyerek sizlere danışmak istediğim bir durum var. Midline Plus aracım için ne zamandır far/yağmur sensörü montajını ön cama kutu aparatı ile kullanıyordum. Gözüme çok asimetrik gelmesi ve dikiz aynamın otomatik karartma özelliği olmamasından akşam sürüşlerinde far ayarı yaptırmadan sokaklara çıkan mavi buzlu sisleri açık arabalar yüzünden gözlerim ne zaman dikiz aynama baksam far görmüş tavşana dönüyordu. Bu sebeple sensörlü orjinal ön cam değişimini Ankara’da yaptıracağım. İşçilik konusunda profesyonel ekipler ile olacağını söylediler. Belli bir hızdan sonra rüzgar ya da ıslık sesi alması en büyük korkum cam değiştiren forumdaşlarımız var ise eğer bu konuda sizlerin üzerinde durmam gereken ve dikkat etmem gereken tavsiyeleriniz var mıdır ?

Son düzenleme:

Camı serviste değiştirin. Takmışken şerit takipli cam takın hatta ilerde şerit takipte yaparsınız hazırlık olmuş olur
Camı çok az km yapmış bir golf 7.5 dan çıkma olarak taktıracağım. Şerit takip yapılan bir golften çıkmış ellerinde olduğundan servis fiyatının yarısına işçilik ile beraber geldi çünkü

Cam değişimi sor bir iş değil. Dikkat etmeleri gereken noktalar sökerken tavan döşemesine zarar vermemek. Taktıktan sonra ses olacağını sanmam.

Aracı satma sürecinde alıcı kişi ekspertize götürdüğünde aracın camı orjinal bir ön cam ile değiştiği anlaşılır mı peki bu bir kusur olarak raporda yer alır mı ? Camların köşesinde ki bilgilerde üretim tarihi vs. gibi kendini belli edici bilgiler yer alıyor mudur ?

Aracı satma sürecinde alıcı kişi ekspertize götürdüğünde aracın camı orjinal bir ön cam ile değiştiği anlaşılır mı peki bu bir kusur olarak raporda yer alır mı ? Camların köşesinde ki bilgilerde üretim tarihi vs. gibi kendini belli edici bilgiler yer alıyor mudur ?
Anlaşılır, üretim tarihi camda yazıyor.

Anlaşılır, üretim tarihi camda yazıyor.
Şu an ki ön camımın yolcu tarafının köşesinde yazan yazı bu oluyor neresinde ki bilgi tarihi oluyor acaba ? Tarih bilgisinde sadece yıl mı gözükür yoksa gün ay şeklinde de bilgi yer alıyor mudur ?

Ekli dosyalar

• 4CC863F4-74D7-44FD-BC46-F9D1E7711B2B.jpeg
    4CC863F4-74D7-44FD-BC46-F9D1E7711B2B.jpeg
    170.6 KB · Görüntüleme: 37

Geri
Üst Alt